Slovan prehral s Novosibirskom, cestou do šatne oslávil gól

Zápas je plný nervozity a súbojov.
Zápas je plný nervozity a súbojov. (Autor: SITA)
SITA|30. okt 2014 o 14:36

Michal Sersen dostal trest 5 minút plus do konca zápasu. Ladislav Nagy pre zranenie nedohral.

Hokej - KHL - štvrtok

Slovan - Novosibirsk 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)

Góly: 17. Nedorost, 20. Surový (Bartovič) - 13. Šumakov (Sannikov), 25. Enlund (Kugryšev, Hersley), 28. Monja (Kopejkin, Mamašev).

Rozhodovali: Kiseľov, Ščeňov - Gordenko, Tomilov, vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše Sersen 5 min+DKZ za vrazenie, Sigalet 5 min za hrubosť, Štajnoch 10 min za nešportové správanie - Konev 10 min za nešportové správanie, Gubin 5 min za hrubosť,

presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, zmeny a striedania: Slovan od 21. min s Lužom, 9681 divákov.

Slovan: Backlund Foster, Baranka, Sersen, Sigalet, Štajnoch, Mihálik - Nagy, Surový, Bartovič Netík, Nedorost, Vondrka Jeglič, Tičar, Hudáček - Šťastný, Bližňák, Rachůnek

Sibir: Koskinen - Alexejev, Hersley, Mamašev, Ožiganov, Gimajev, Ignatovič, Konev - Kugryšev, Koskiranta, Enlund - Monja, Bobrov, Kopejkin - Sannikov, Gubin, Šumakov - Šalunov, Vorošilo, Butuzov

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava vo štvrtkovom zápase podľahli Sibiru Novosibirsk 2:3.

Domácim sa v prvej tretine podarilo odpovedať na vedúci gól hostí. Do vedenia poslal Slovan v oslabovke Surový. Jeho gól však odobril až videorozhodca.

Arbitri si ale zrejme mysleli, že rozhodovanie o tom či gól padol zaberie nejaký čas, tak oba tímy poslali 19 sekúnd pred koncom prvej tretiny do šatní.

Videorozhodca však vzápätí skonštatoval, že gól platí. Hráči sa to dozvedeli cestou do šatne. Zvyšných 19 sekúnd prvej tretiny však už dohrali tesne pred začiatkom druhej.

V druhej tretine hostia dvakrát skórovali, na čo sa už Slovanistom nepodarilo odpovedať.

Zápas pre trest 5 min plus do konca zápasu nedohral Michal Sersen.

Nedohral ani Ladislav Nagy, ktorý si v I. tretine poranil koleno a museli ho odviezť do nemocnice. "Pri páde na ľad si poranil dolnú časť tela. Vyšetrenia CT vylúčili zlomeninu, takže ide o poranenie mäkkých tkanív."

"V piatok uvidíme, ako sa bude stav po liečbe zlepšovať. V piatok proti Chabarovsku asi nenastúpi, ale verím, že jeho stav sa zlepší. Nepredpokladáme dlhodobejší výpadok," prezradil po zápase lekár Ján Grauzel zo Sport Clinic-u.

Zverenci Petriho Matikainena najbližšie v Slovnaft aréne privítajú v piatok o 19.30 h Amur Chabarovsk a domácu sériu zakončia v nedeľu 2. novembra proti Admiralu Vladivostok (17.00 h).

Povedali po zápase

Petri Matikainen (tréner Slovana): "Je to ťažká prehra. V dueli bolo mnoho emócií, na môj vkus v prvej tretine až príliš veľa. Dnes bolo rozhodujúce, že po prvej tretine sme stratili koncentráciu. Dovolili sme súperovi streliť ľahké góly. Stále sa až príliš ľahko vzdávame. Pokúsili sme sa o vyrovnanie, ale nevyšlo nám to."

Andrej Skabelka (tréner Novosibirska): "Videli sme veľmi dobrý duel vo výbornej atmosfére, ktorá je v Bratislave vždy. Nebolo to jednoduché, ale dosiahli sme dôležitý triumf. Veľmi dobre zahrali naši lídri, to nám pomohlo."

Tomáš Surový (útočník Slovana): "Musíme sa sústrediť na svoju hru bez ohľadu na to, či hráme doma alebo vonku. Pred vlastnými fanúšikmi sa necháme trochu uniesť, no musíme predvázať hokej ako u súperov. Od polovice prvej tretiny nám chýbali Nagy a Sersen, obaja sú skvelí hráči. Musíme si viac strážiť našu bránku, o tom je hokej."

Ivan Baranka, obranca Slovana: "Divákom sa musel zápas páčiť, bolo tam veľa vzrušenia, zaujímavých momentov, nejaké bitky. Malo to dobré grády. Našou slabina je slabá koncovka v presilovkách, máme tam dosť striel, ale musíme viac tečovať a dorážať puky."

Milan Bartovič, kapitán Slovana: "Zatiaľ nám to doma veľmi nejde, minulý rok to bolo opačne. Je čas doma vyhrávať, lebo body nám utekajú. Hráči ako Nagy a Sersen chýbajú, sú to dvaja kľúčoví hráči. Takéto straty je cítiť, lebo ostatní hráči sú hneď viac vyťažovaní. Po prehre sa ťažko spí, ale na druhej strane nemusíme dlho čakať na šancu na reparát, lebo už zajtra hráme ďalší zápas."

Online prenos

60. min - Zápas sa skončil. Slovan nevyrovnal ani pri záverečnej presilovke, z ktorej minútu odohral 6 na 4.

60. min - Odkrytú bránku mal pred sebou Hudáček, vo veľkej šanci ale nevyrovnal.

59. min - Slovan odvolal brankára a bude hrať 6 na 4.

58. min - Slovan bude mať v posledných dvoch minútach možnosť hrať presilovku.

53. min - Slovan má problémy v rozohrávke, teraz sa mu prvýkrát v tretine podarilo na chvíľu zavrieť súpera pred brankárom Koskinenom, gól však z toho nebol.

47. min - Hostia pri presilovke pri vylúčení Bližňáka nevyužili veľkú šancu, keď puk nedokázali dostať po kombinácii do poloprázdnej bránky.

44. min - Domáci sa zatiaľ do šance nedočkali. Naopak, podarilo sa to vyčkávajúcim hosťom, Backlund však dobre zasiahol po Monjovom teči.

41. min - Začala sa tretia tretina.

II. tretina

40. min - Skončila sa druhá tretina. V jej závere mal Slovan ďalšiu presilovku, túto však už odohral veľmi dobre. Ani jedna zo šancí sa však neskončila vyrovnávajucim gólom.

37. min - Hostia sa po vedúcom góle opäť stiahli, domácim ponúkli dve presilovky. Slovan ani jednu z nich nevyužil, pri druhej si vypočul piskot divákov.

30. min - Barankovi na modrej čiare puk preskočil hokejku. Hostia sa na Backlunda rútili dvaja na jedného. Enlundovi vyšiel blafák na brankára, ktorému pri zákroku pomohol aj Foster.

28. min - Novosibirsk strelil gól. Pri vylúčení Tičara sa presadil Monja, ktorý využil nedôslednosť Slovana pri bránení.

25. min - Novosibirsk strelil gól. Spoza bránky sa uvoľnil Kugryšev, po jeho strele z otočky dorazil strelu do domácej bránky Enlund.

23. min - Slovan na desať minút prišiel o ďalšieho obrancu, Štajnoch dostal osobný trest.

22. min - Predčasne sa skončila päťminútová presilovka Sibiru, a to technickou chybou hostí, ktorých bolo príliš veľa na ľade.

21. min - Po pár sekundovej prestávke sa začala druhá tretina. Slovan bude ešte viac ako dve minúty hrať oslabovku.

I. tretina

20. min - Až po 15-minútovej prestávke sa skončila prvá tretina. Podľa informácií Sport1 je Ladislav Nagy na röntgenovom vyšetrení.

20. min - Slovan strelil gól. Tomáš Surový unikol počas päťminútovej oslabovky. Rozhodcovia situáciu konzultovali s videorozhodcom. Zrejme si mysleli, že posudzovanie bude dlho trvať, oba tímy poslali do šatní s tým, že zvyšných 19 sekúnd prvej tretiny odohrajú tesne pred začiatkom druhej. Hráči sa cestou do šatní dozvedeli, že gól platí.

18. min - Ďalší problém pre Slovan. Michal Sersen dostal za zákrok na súpera trest 5 min plus do konca zápasu.

17. min - Slovan strelil gól. Pri presilovke si Nedorostovu prihrávku na Vondrku zrazil do vlastnej bránky obranca Sibiru.

16. min - Ladislav Nagy to skúšal na ľade. Krívajúc však odišiel naspäť do šatne.

13. min - Novosibirsk strelil gól. Hostia sa dostali do prečíslenia, ktoré využil Šumakov. Gólu nezabránil ani Mihálik, ktorý posunul bránku.

Lavičku Slovana opustil Ladislav Nagy, zrejme na následky zrážky s Konevom.

10. min - Slovan sa dostal do šance. Surový s Nagyom išli po chybe hostí na modrej čiare 2 na 1. Surový cez ležiaceho obrancu nemohol prihrať, individuálne zakončenie mu nevyšlo.

9. min - Zápas je naďalej bez šancí. Spolukomentátor Sport1 Radoslav Hecl prišiel so zaujímavou myšlienkou. Poukázal, že Novosibirsk hrá dnes v Bratislave s taktikou, ktorú za trénera Čadu hral práve Slovan. Teraz sa dostal do opačnej pozície - hrať proti defenzívnemu tímu musí práve slovenský tím.

6. min - Novosibirsk prišiel do Bratislavy s obrannou taktikou, domáci sa ťažko dostávajú do útočnej tretiny.

3. min - O prvú akciu, ktorá mohla priniesť gól sa postaral štvrtý domáci útok, Bližňák si však pri zakončení nerozumel s Rachůnkom.

1. min - Zápas sa začal.