Matikainena mrzia diváci. Slovan prehral s najslabším Amurom 1:3

Zľava: Jevegenij Rybnikov z Chabarovska, Libor Hudáček a Tomáš Surový zo Slovana a brankár Alexej Murygin a Alexander Riazancev z Chabarovska. (Autor: SITA)
SITA|31. okt 2014 o 16:01

Góly Slovanu strelili aj Michel Miklík a Marcel Haščák.

Slovan - Chabarovsk 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly a asistencie: 59. Lunter (Tičar) - 6. Niinimaki (Orlov), 25. Miklík (Riazancev, Taimi), 48. Haščák (Fisenko, Lugin)

Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kiseľov, Ščeňov - Gordenko, Tomilov, 9619 divákov

Slovan: Janus - Sersen, Baranka, Foster, Sigalet, Štajnoch, Mihálik, Brejčák - Hudáček, Surový, Bartovič - Netík, Nedorost, Vondrka - Jeglič, Tičar, T. Rachůnek - Šťastný, Bližňák, Lunter

Amur: Murygin - Taimi, Terjajev, Riazancev, Kurbatov, Ježov, Peretjagin, Rybnickij - Tarasov, Špirko, Miklík - Lugin, Fisenko, Haščák - Kopijenko, Niinimäki, Orlov - Železnov, Litovčenko, Abramov - Niinimäki

BRATISLAVA. Slovan Bratislava prehral aj v druhom súboji trojzápasovej domácej série v Kontinentálnej hokejovej lige s tímami z východu Ruska, 24 hodín po neúspechu so Sibirom Novosibirsk podľahol v piatok Amuru Chabarovsk 1:3.

Bratislavskému mužstvu sa nedarila hra, v koncovke mali hráči veľké problémy. Až v závere skóroval Mário Lunter, ktorý sa z premiérového zásahu v KHL veľmi netešil.

V drese hostí, posledného tímu celej KHL, sa gólovo presadil aj bývalý slovanista Michel Miklík a gól dal aj ďalší Slovák Marcel Haščák.

Za domácich nehral zranený kanonier Ladislav Nagy, Libor Hudáček ho nedokázal v prvom útoku strelecky nahradiť.

Slovan zakončí domácu sériu v nedeľu 2. novembra od 17.00 h s Admiralom Vladivostok.

Slovan je v tabuľke Západnej konferencie po 22 stretnutiach na 9. priečke s 29 bodmi. Na postupové miesto do play-off stráca jeden bod.

Hlasy:

Petri Matikainen (tréner Slovana): "Pre nás to bola ťažká noc. Po zápasoch u súperov, kde sme hrali skutočne dobre, sme prišli domov a akoby sme si začali namýšľať, že sme lepší ako v skutočnosti. Mali sme v nohách včerajší zápas, mentálne a ani fyzicky sme neboli v zápase dostatočne ostrí. To nie je výhovorka, musím sa ospravedlniť fanúšikom. Opäť ich prišlo takmer 10-tisíc a toto si nezaslúžili. Takto to vyzerá, keď v zápase nie je hlava a duša pohromade. Zdá sa, akoby bol život v Bratislave pre mojich hráčov príliš pohodlný, to sa musí zmeniť."

Jukka Rautakorpi (tréner Amuru): "Je to pre nás veľké víťazstvo. Prehrali sme pár stretnutí pred týmto duelom. S týmto tímom pracujem len krátko, ale ideme nahor. Od zápasu k zápasu sa zlepšujeme. Ukázali sme dnes veľký charakter a predviedli dobrý systém hry."

Mário Lunter (útočník Slovana): "Prvý gól v KHL som si predstavoval inak. Nehrali sme vôbec dobre. Keď sa prehráva, je jedno, kto dá gól. Som veľmi sklamaný. Možno sme doma v kŕči z toho, že príde toľko ľudí a potom veľmi chceme. Laco Nagy veľmi chýba, je lídrom kabíny. Musíme ho nahradiť bojovnosťou. Nemám vôbec radosť po tomto zápase."

Michal Sersen (obranca Slovana): "Hokej je tímová hra, nemôžeme sa spoliehať na jedného hráča. Neboli sme aktívni pred bránkou, nevedeli sme sa poriadne usadiť v pásme. V sezóne nás čaká ešte dlhá cesta. Všetci vieme, čo treba zlepšiť."

Marcel Haščák (útočník Amuru): "Dôležité je, že sme konečne vyhrali a vychádza nám to, na čom tvrdo pracujeme. Sledujeme aj výsledky súperov, ale pozeráme sa na seba. Cestovanie nie je až taký problém, najťažšie sú časové posuny. Aj dnes sme začínali po štvrtej ráno chabarovského času."

Michel Miklík (útočník Amuru): "Sme radi, že sme vyhrali v Bratislave, ja o to viac. Je príjemné, že mi ľudia pri hymnách zatlieskali. Som rád, že si ma pamätajú. Po príchode nového trénera sme dosť zmenili systém, hráme inak, viac korčuľujeme. Je to aj vidieť na našej hre, zbierame body."

Online a góly Amuru:

Koniec zápasu, strely na bránku v ňom boli 35:23, ale góly 1:3. Slovan zaslúžene prehral s najslabším tímom ligy.

Necelé dve minúty pred koncom prekonal brankára Murygina svojim prvým gólom v KHL Mario Lunter. A Slovan hrá bez Janusa v bránke 6 na 5.

53. min: Na trestnej bol Ježov, Slovan odohral aj túto presilovku bez gólu.

48. min: Slabý výkon Slovana klincuje tretím gólom hostí Marcel Haščák.

45. min: Na trestnej bol po Haščákovi ďalší Slovák v drese Amuru Špirko, Slovan opäť nič neukázal.

37. min: Slovan sa môže trápiť ďalej už v plnom počte. Po druhej tretine sú strely na bránku 17:16.

34. min: Šťastný najskôr nezvládol prečíslenie spolu so Sersenom, následne fauloval a sedí na trestnej. Rovnako von išiel aj Netík po individuálnej chybe a ďalšom faule. Hostia nevyužili krátku hru 5 na 3.

30. min: Haščák bol vylúčený, Slovan je ale dnes jalový ako už dávno nebol.

Vylúčenie Vondrku bolo potrestané. Na 0:2 zvýšil bývalý hráč Slovana Michel Miklík. Vyzerá to zatiaľ na tretie víťazstvo Amuru v sezóne z 24 zápasov v riadnom hracom čase.

V úvode druhej časti Slovan v krátkej presilovke gól nedal. Naopak, vonku boli Surový a po ňom aj Vondrka, hostia hrali polminúty piatich proti trom, ale rovnako ako Slovan takúto výhodu nevyužili.

18. min: Slovan má dnes prvú presilovku. A hral aj 49 sekúnd piatich proti trom. Nedal gól. V druhej tretine bude mať v úvode šancu presilovky ešte 22 sekúnd. Strely na bránku sú po prvej tretine 8:7.

16. min: Jasne posledný tím celej KHL Amur je v Bratislave lepším tímom. Janus už ďalšie góly do svojej siete nepustil. Zlikvidoval aj šancu Michela Miklíka.

10. min: Slovan hrá podobne v útoku slabo ako včera proti Sibiru. Puky nahadzuje, ale následne sa s nimi jeho útočníci nestretávajú tam, kde by mali - v útočnom pásme. Foster išiel na trestnú lavicu. Amur odohral dobrú presilovku, Slovan sa ubránil.

4. min: Domáci Netík trafil žrď bránky Murygina. Slovan je strelecky aktívnejší, hostia sú v úvode slabším tímom. Napriek tomu Janus inkasuje z prvej strely na jeho bránku.

Zápas sa začal.

Bez Nagya a Starostu

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava nastúpia na piatkový večerný zápas KHL proti Amuru Chabarovsk (19.30 h) bez opôr zranených Ladislava Nagya a Tomáša Starostu.

Slovan napokon nastúpi aj s obrancom Michalom Sersenom. Pôvodne nemal skúsený bek nastúpiť pre trest za faul vo štvrtkovom zápase proti Novosibirsku. Vedenie belasých však požiadalo príslušnú komisiu o prešetrenie spornej situácie, výsledkom čoho je návrat Sersena do zostavy Slovana.

Trénerské trio Petri Matikainen, Vladimír Országh a Pavol Rybár dá v bránke dôveru Jaroslavovi Janusovi, vo štvrtok proti Novosibirsku chytal Johan Backlund.

V prvom útoku sa na mieste Nagya predstaví s Bartovičom a Surovým krídelník Hudáček. K Slovincom Jegličovi s Tičarom zaradili tréneri najnovšiu akvizíciu Slovana Tomáša Rachůnka.

Do zostavy Slovana sa vracia Brejčák, ktorý s Barankom vytvorí prvú obrannú dvojicu. Foster nastúpi v defenzíve so Sigaletom, Štajnoch s Mihálikom.

Domov»Hokej»KHL»Matikainena mrzia diváci. Slovan prehral s najslabším Amurom 1:3