Liverpool prehral, Southampton si udržal druhé miesto

Hráči Liverpoolu Mario Balotelli (vľavo) a Phillippe Coutinho reagujú pri góle Ayozeho Pereza. (Autor: SITA/AP)
SITA|1. nov 2014 o 15:50

Chelsea zdolala QPR 2:1. O triumfe rozhodol v 75. minúte z penalty Eden Hazard.

NEWCASTLE. Futbalisti Newcastlu United zvíťazili v úvodnom sobotňajšom stretnutí 10. kola anglickej Premier League nad FC Liverpool 1:0.

O zisku troch bodov rozhodol v 73. minúte Ayoze Pérez, ktorý sa najlepšie zorientoval v šestnástke a nekompromisne skóroval.

Hostia nestrelili gól v druhom stretnutí po sebe, vonku sa im to nepodarilo po takmer roku. Martin Škrtel odohral v drese The Red celý zápas, v 44. minúte videl žltú kartu.

Newcastle dosiahlo tretie víťazstvo v rade v Premier League a na svojom konte majú United už trinásť bodov.

Arsenal potvrdil úlohu favorita a zdolal posledné Burnley 3:0. Kanonieri tak poskočili na štvrté miesto tabuľky, z ktorého odsunuli West Ham United. Ten v sobotu ukončil trojzápasovú víťaznú sériu, keď remizoval so Stoke City 2:2.

Líder tabuľky FC Chelsea zdolal Queens Park Rangers 2:1. O triumfe domácich rozhodol v 75. minúte gólom z penalty Eden Hazard. Druhé miesto si udržal Southampton, ktorý vyhral na štadióne Hull City tesne 1:0.