Neapol zdolal AS Rím 2:0, Hamšík napálil do brvna. Parma - Inter 2:0

Keita z AS v strede a hráči Neapola Higuain a Callejon.
Keita z AS v strede a hráči Neapola Higuain a Callejon. (Autor: SITA/AP)
SITA|1. nov 2014 o 17:07

Neapol natiahol šnúru bez prehry v lige na sedem zápasov so skóre 17:9.

NEAPOL. Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v sobotňajšom šlágri 10. kola najvyššej talianskej súťaže nad AS Rím 2:0 a v tabuľke sa posunuli s 18 bodmi na tretie miesto.

Na svojho sobotňajšieho súpera i vedúci Juventus Turín strácajú Neapolčania štyri body. Stretnutie na Štadióne Sao Paolo sa hralo za prísnych bezpečnostných opatrení a fanúšikovia Rimanov nemali prístup na tribúny.

Neapol natiahol šnúru bez prehry v lige na sedem zápasov (4 - 3 - 0, skóre 17:9).

Už v tretej minúte nechal zabudnúť na nepremenený pokutový kop v poslednom súboji v Bergame s Atalantou (1:1) Gonzalo Higuaín a otvoril skóre utešeným volejom.

Po akcii argentínskeho útočníka potom pridal v závere stretnutia druhý gól José Callejón.

V tom čase už nebol na ihrisku Marek Hamšík, slovenský tvorca hry SSC hral do 66. minúty. V predposlednej minúte prvého polčasu opečiatkoval Hamšík tvrdou strelou brvno rímskej bránky.

Druhý triumf v sezóne si pripísali hráči FC Parma. V sobotu zdolali na domácom trávniku milánsky Inter vďaka dvom gólom Paola De Ceglieho 2:0 a odlepili sa z posledného miesta v tabuľke Serie A. Inter je ôsmy.

Serie A - 10. kolo:

SSC Neapol - AS Rím 2:0 (1:0)

Góly: 3. Higuaín, 85. Callejón

Zostava Neapola: Rafael Cabral - Maggio, R. Albiol, K. Koulibaly, Ghoulam - Jorginho, David López (80. Inler) - Callejón, Hamšík (66. Gargano), Insigne (72. Mertens) - Higuaín

Empoli - Juventus Turín 0:2 (0:0)

Góly: 61. Pirlo, 72. Á. Morata, ČK: 90.+ Tonelli (Empoli)

Parma - Inter Miláno 2:0 (1:0)

Góly: 5. a 76. De Ceglie

Domov»Futbal»Taliansko»Neapol zdolal AS Rím 2:0, Hamšík napálil do brvna. Parma - Inter 2:0