Nad európskou Kanadou sme vyhrali 4:1, Vůjtek: Vynikajúci bol Konrád

Na snímke gól Juraja Mikuša, vpravo prekonaný brankár Sebastien Caron, vľavo Richard Regehr z Kanady. (Autor: TASR)
SITA|7. nov 2014 o 10:40

Prvý gól v reprezentácii dali Roman Rác aj obranca Radek Deyl.

Kanada - Slovensko 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly a asistencie: 42. Dupont (Reinprecht) - 16. Mikuš (Deyl), 39. Deyl (Dravecký), 42. Lapšanský (Lušňák), 53. Rác (Lušňák)

Rozhodcovia: Aicher, Vogl - Höfer, Kohlmüller (všetci Nem.), vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1

Kanada: Caron - Roy, Festerling, Regehr, Raymond, Dupont, Fraser, Westcott - Dixon, Ch. Abbott, C. Abbott - Hollway, Clark, Buck - Hamill, Aulin, Reddox - Reinprecht, Pettinger, James - Greentree

Slovensko: Konrád - Valach, Mikuš, Deyl, Švarný, Bokroš, Kozák, Jánošík, Kotvan Bakoš, Viedenský, Dravecký - J. Sýkora, Marcinko, Tománek - T. Sýkora, Cingel, Lapšanský Rác, Lušňák, Dej

((f))

MNÍCHOV. Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili vo svojom úvodnom zápase na Nemeckom pohári 2014, keď v si piatkovom stretnutí poradili s výberom Kanady 4:1.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka sa ujali vedenia v 16. minúte počas presilovky vďaka šikovnému teču Juraja Mikuša a po dvoch tretinách viedli 2:0, druhý gól pridal Deyl.

Kanada síce v 42. minúte strelila kontaktný gól, no na ten okamžite v oslabení odpovedal Lapšanský. Na 4:1 upravil po peknom prečíslení Rác.

Okrem Ráca si národný dres premiérovo obliekli aj obrancovia Adam Jánošík, Oldřich Kotvan, Tomáš Bokroš, Lukáš Kozák či útočníci Dalibor Bortňák a Lukáš Cingeľ.

Proti Kanade si strelecký účet v reprezentácii otvoril okrem Ráca aj obranca Radek Deyl v štvrtom súboji za národný tím.

Veľmi dobrý výkon podal brankár Branislav Konrád, ktorý zneškodnil viacero kanadských šancí. Útočník Marek Viedenský mal prsty v prvých dvoch góloch nášho tímu, keď vynikajúco clonil výhľad brankárovi Caronovi.

Slovákov čaká v sobotu o 16.30 h duel s Nemeckom, účinkovanie na turnaji zakončia v nedeľu o 13.15 h proti Švajčiarsku.

Nemecko - Švajčiarsko 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

16. Reimer (Gogulla, Ullmann), 29. Reimer, 60. Oppenheimer (Pietta, Hördler) - 26. Suri (Martschini, Lemm). Vylúčení: 3:5, presilovky: 1:1, oslabenia 0:0

Hlasy:

Vladimír Vůjtek, tréner SR: "S výsledkom som spokojný, ale i naša hra bola dobrá. Aj keď bola nevyrovnaná a nie všetci hráči žiarili, no všetci bojovali. Vynikajúci bol brankár Konrád a výborne zahrala aj obrana. Mysleli sme si, že tam bude najviac problémov, hráči nie sú medzinárodne ostrieľaní, no zhostili sa toho výborne."

Roman Rác: "Bol to super zápas. Hlavné je, že sme vyhrali a ešte k tomu som dal aj ten gól, takže výborné pocity. Paťovi Lušňákovi som sa poďakoval, bola to krásna nahrávka, a aj za puk, ktorý mi zobral."

Ivan Švarný, kapitán Slovenska: "Kanaďania sa dostávali do našej tretiny, no my sme to zodpovedným výkonom posielali všetko dopredu. Útočníci išli do brejkov a dali z nich góly. Pred zápasom som chalanom povedal, aby sme do toho išli s rešpektom a nie s obavou a aby sme išli do každého striedania naplno. Myslím si, že to všetci splnili."

Radek Deyl: "Strelený gól je maličkosť, ktorá však veľmi poteší. Nastúpiť v národnom mužstve je obrovská česť. Nevedel som, čo mám od súpera očakávať, pretože som nepoznal tím Kanady. Myslím si, že to bol dobrý zápas."

Branislav Konrád, brankár: "Chceli sme hrať defenzívne celý tím, každý dal do toho maximum a aj preto sme vyhrali. Som celkom rozchytaný, v lige som chytal každý duel. Toto síce bola vyššia rýchlosť, ale až tak mi to neprekážalo."

Na snímke sprava Juraj Valach, Branislav Konrád (obaja Slovensko) a Zach Hamill (Kanada). FOTO - TASR

Online:

56. min: Slováci hrajú dobre, náskok sme ešte mohli zvýšiť.

53. min: Prvý gól v národnom tíme strieľa kanonier Olomouca Roman Rác po peknej akcii s Lušňákom.

48. min: Pekná akcia Marcinka s Lapšanským, ale ten sám pred Caronom gól nedal. Na druhej strane opäť skvelý Konrád.

45. min: Vylúčenie Juraja Valacha sme prežili bez inkasovaného gólu. Onedlho Konrád vychytal Abbotta.

Slováci všek ešte v 42. minúte zvyšujú svoj náskok na 3:1. Na 3:1 v oslabení zvyšuje pekným blafákom Lapšanský.

V úvode tretej tretiny Kanada znížila v dvojnásobnej presilovke počas vylúčenia Sýkoru a Viedenského.

16 sekúnd pred koncom druhej tretiny išiel na trestnú lavicu Ján Sýkora.

39. min: Reddox mohol vyrovnať, na bránkovej čiare pomohol Konrádovi Mikuš, ale gól dali opäť naši! Pri strele Deyla do horného rohu Caronovej bránky dobre tienil kanadskému brankárovi vo výhľade Bakoš.

33. min: Reddox bol druhýkrát na trestnej lavici, naši hrali tretiu presilovku a takmer dali druhý gól. Škoda, Caron vytiahol pohotovú lapačku.

30. min: Polovica zápasu je za nami, Konrád takmer inkasoval, ale aj s pomocou spoluhráčov situáciu zvládol.

25. min: Na trestnej lavici bol prvý Slovák Cingeľ, Kanada presilovku nevyužila.

Začala sa druhá tretina. Hneď v jej úvode sa o gól na 2:0 snažili Marek Viedenský a Ján Sýkora.

18. min: Na trestnú išiel ďalší Kanaďan Reddox, naši hrajú druhú presilovku v zápase. Druhý gól v nej ale nedali.

16. min: Prvým vylúčeným hráčom v zápase bol Kanaďan Aulin a my vedieme 1:0. Gól strelil tečom Deylovej strely Juraj Mikuš.

Na snímke gólová radosť slovenských hokejistov, zľava Marek Viedenský, Martin Bakoš, strelec gólu Juraj Mikuš a Vladimír Dravecký. FOTO - TASR

14. min: Kanada čoraz viac tlačí, zrejme sa už jej hráči lepšie zohrali. Tománek takmer vyrobil prvý gól v Konrádovej bránke. Onedlho Reddox trafil tyč.

9. min: Dravecký mohol streliť prvý gól turnaja, ale pálil v dobrej šanci mimo.

Zápas sa začal. Prvých 5 minút neprinieslo žiadne vážne šance. Počiatočnú aktivitu našich už prebrali Kanaďania.

Naši nastúpili v obrane s dodatočne nominovaným Radkom Deylom, ktorý nahradil zraneného Petra Čerešňáka.

Bakoš - Viedenský - Dravecký

MNÍCHOV. Na slovenskú hokejovú reprezentáciu čaká od 16.30 h tohtosezónna premiéra, na Nemeckom pohári v Mníchove nastúpi proti Kanade.

Slováci sa presunuli do Bavorska vo štvrtok. Tréner Vladimír Vůjtek dá v prvom zápase proti Kanade príležitosť v bránke Branislavovi Konrádovi.

Elitný útok vytvoria Martin Bakoš, Marek Viedenský a Vladimír Dravecký, v prvej obrane by mali korčuľovať Jurajovia Valach a Mikuš.

"S trénerom sme sa dohodli, že turnaj odštartujem v bránke ja, v sobotu bude proti Nemecku chytať zase Marek Čiliak. Kto odchytá posledný zápas proti Švajčiarom, bude následne na tréneroch,“ povedal podľa webu SZĽH brankár Branislav Konrád, ktorý odchytal doteraz za Slovensko 5 zápasov.

"Je česť byť v reprezentácii a nám sem dvere otvorila aj skutočnosť, že KHL sa neprerušila. Za seba poviem, že určite na ľade odvediem všetko, čo bude v mojich silách," dodal Konrád.

Predpokladaná zostava SR na zápas s Kanadou: Konrád (Čiliak) - Valach, J. Mikuš, Čerešňák, Švarný, T. Bokroš, Kozák, Jánošík, O. Kotvan - Bakoš, Viedenský, Dravecký - J. Sýkora, Marcinko, Tománek - T. Sýkora, Cingeľ, Lapšanský - Rác, Lušňák, Dej (Vandas, Bortňák)

Nominácia našich v Mníchove

Brankári: Branislav Konrád (Dukla Trenčín, 5/0), Marek Čiliak (Kometa Brno, ČR, 1/0)

Obrancovia: Tomáš Bokroš (Dukla Trenčín, 0/0), Radek Deyl (Karlovy Vary), Adam Jánošík (HC Košice, 0/0), Oldřich Kotvan (HC Zlín, ČR, 0/0), Lukáš Kozák (Dukla Trenčín, 0/0), Juraj Mikuš (Sparta Praha, ČR, 12/1), Ivan Švarný (Dinamo Minsk, Biel./KHL, 79/3), Juraj Valach (Slavia Praha, ČR, 18/0)

Útočníci: Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec, ČR, 10/0), Dalibor Bortňák (HKM Zvolen, 0/0), Lukáš Cingeľ (Sparta Praha, ČR, 0/0), Rastislav Dej (HK Hradec Králové, ČR, 11/0), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec, ČR, 19/4), Adam Lapšanský (HC Košice, 6/3), Patrik Lušňák (Junosť Minsk, Biel., 16/2), Tomáš Marcinko (HC Pardubice, ČR, 19/0), Roman Rác (HC Olomouc, ČR, 0/0), Ján Sýkora (HC Plzeň, ČR, 13/1), Tomáš Sýkora (HK Poprad, 2/0), Roman Tománek (HK Nitra, 8/3), Michael Vandas (HC Vítkovice, ČR, 7/1), Marek Viedenský (HPK Hämmeenlinna, Fín., 9/4)

(Za menom je počet štartov v reprezentácii a počet strelených gólov.)

Program Nemeckého pohára 2014:

piatok 7. novembra: Kanada - SLOVENSKO (16.30), Nemecko - Švajčiarsko (20.00)

sobota 8. novembra: Nemecko - SLOVENSKO (16.15), Švajčiarsko - Kanada (19.45)

nedeľa 9. novembra: SLOVENSKO - Švajčiarsko (13.15), USA - Nemecko (16.45)

hlasy po zápase:

Vladimír Vůjtek, tréner SR: "S výsledkom som spokojný, ale i naša hra bola dobrá. Aj keď bola nevyrovnaná a nie všetci hráči žiarili, no všetci bojovali a prejavilo sa to na výsledku. Vynikajúci bol brankár Konrád a výborne zahrala aj obrana. Mysleli sme si, že tam bude najviac problémov, hráči nie sú medzinárodne ostrieľaní, no zhostili sa toho výborne."

Roman Rác, strelec štvrtého gólu Slovenska: "Bol to super zápas. Hlavné je, že sme vyhrali a ešte k tomu som dal aj ten gól, takže výborné pocity. Paťovi Lušňákovi som sa poďakoval, bola to krásna nahrávka, a aj za puk, ktorý mi zobral."

Ivan Švarný, kapitán Slovenska: "Kanaďania sa dostávali do našej tretiny, no my sme to zodpovedným výkonom posielali všetko dopredu. Útočníci išli do brejkov a dali z nich góly. V závere sme si to postrážili. Pred zápasom som chalanom povedal, aby sme do toho išli s rešpektom a nie s obavou a aby sme išli do každého striedania naplno. Myslím si, že to všetci splnili."

Domov»Hokej»Reprezentácie»Nad európskou Kanadou sme vyhrali 4:1, Vůjtek: Vynikajúci bol Konrád