Slovan vyhral v Mytišči 2:1, vystrelil len 12 striel

Slovan v stredu hrá s Atlantom Mytišči.
Slovan v stredu hrá s Atlantom Mytišči. (Autor: archív SITA)
SITA|18. nov 2014 o 12:45

Tréner Petri Matikainen poslal do bránky Johana Backlunda, v prvom útoku nastúpil Ladislav Nagy so slovinským duom Žiga Jeglič, Rok Tičar.

Hokej - KHL - utorok

Atlant Mytišči - Slovan Bratislava 1:2

Góly: 53. Potapov (Dyblenko) - 2. Nedorost (Baranka, Sersen), 45. Ružička (Sersen, Vondrka)

Atlant: Engren - Korobov, Gilroy, Novopašin, Němec, Ťuľapkin, Dyblenko - A. Černov, Engqvist, Potapov - Gluchov, Taratuchin, P. Vrána - V. Kozlov, O. Jašin, Konstantin Koľcov - Sošnikov, Pešechonov, Levickij

Slovan: Backlund - Sersen, V. Mihálik, J. Brejčák, Baranka, Štajnoch, Sigalet, Luža - Bartovič, Surový, Vondrka - Netík, V. Nedorost, Š. Ružička - Jeglič, Tičar, L. Nagy - T. Rachůnek, Bližňák, Lunter

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorkovom zápase KHL na ľade Atlantu Mytišči tesne 2:1 a zastavili tak sériu štyroch prehier. V tabuľke Západnej konferencie sa s 37 bodmi bodovo dotiahli na súpera a poskočili z dvanástej na desiatu priečku.

Slovan sa ujal vedenia už v druhej minúte zásluhou českého legionára Václava Nedorosta. Stav 1:0 pre hostí vydržal až do tretej tretiny, v ktorej poistil náskok Štefan Ružička, ktorý dal svoj premiérový gól v drese Slovana.

Výborný výkon podal v bránke hostí Švéd Johan Backlund, ktorý zlikvidoval 28 striel súpera. Nestačil iba na dorážku Maxima Potapova z 53. minúty.

Na viac gólov sa však domáci nezmohli a tak zverenci trénera Petra Matikainena mohol sláviť plný bodový zisk.

Slovanisti zakončia trojzápasový trip na klziskách súperov vo štvrtok 20. novembra o 18.30 h na ľade lotyšského Dinama Riga, potom ich čaká séria štyroch domácich stretnutí.

Povedal po zápase

Petri Matikainen, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): "Dôležité tri body, dôležité víťazstvo. Zápas to nebol z našej strany príliš pohľadný, na niektorých hráčov bolo vidieť, že majú ťažšie nohy, domáci pôsobili čerstvejšie. Dnes sme dokázali premeniť šance na dva góly, ktoré sa ukázali rozhodujúce. Vyzdvihnúť musím našu hru v oslabeniach, teší nás aj gól v presilovke. Výborne zachytal gólman Johan Backlund, ktorý nás viackrát podržal. Sme veľmi radi, že z Moskvy vezieme tri body."

Priebeh zápasu

Koniec zápasu. Slovan v Mytišči vyhral 2:1. Slovan na strely prehral 29:12

59. min. Domáci odvolali brankára, ale nepomohlo im to.

53. min. Domácim sa podarilo zápas ešte zdramatizovať. Pri vylúčení Bartoviča znížili na 1:2.

45. min. Slovan sa 15 minút pred koncom priblížil k výhre keď počas presilovky Štefan Rúžička pridal druhý gól. Bola to len 9. strela Slovanistov na bránku domácich.

Skončila sa druhá tretina. Slovan v Mytišči drží vedenie 1:0.

33. min. Slovan v Mytišči stále zodpovedne bráni a za viac ako polovicu zápasu vystrelil na bránku domácich len päť striel. V druhej tretine už ubránil vylúčenie Vondrku, Nedorosta i Nagya.

22. min. Prvým vylúčeným hráčov v druhej tretine zápasu je Ladislav Nagy. Slovan tak bude hrať v oslabení.

Skončila sa prvá tretina. Vďaka gólu Nedorosta Slovan v Mytišči vyhráva.

19. min. Domácim na prekonanie brankára Backlunda v bránke Slovana nestačilo ani úvodných desať striel, Slovan vystrelil stále len tri strely.

10. min. Slovan hrá prvú presilovú hru v zápase a prišla už aj druhá strela na bránku.

9. min. Slovanisti za úvodných deväť minút vystrelili na bránku Mytišči len jedinú strelu z ktorej padol gól. Hostia tak majú stopercentnú úspešnosť strelby.

2. min. Už v druhej minúte ide Slovan do vedenia, ako prvý sa trafil Nedorost.

0. min. Hokejisti Slovana Bratislava hrajú v utorok ďalší duel v rámci trojzápasového tripu v KHL, keď sa predstavili na ľade Atlantu Mytišči.

Zverenci Petra Matikainena nastúpili v rovnakej zostave, ako v nedeľňajšom súboji proti fínskemu Jokeritu Helsinki. Iba z tribúny sledovali zápas Andrej Šťastný a Andrej Kudrna.

Domov»Hokej»KHL»Slovan vyhral v Mytišči 2:1, vystrelil len 12 striel