Slovan v Rige prehral po nájazdoch 0:1

Sprava brankár Jaroslav Janus a Ján Brejčák zo Slovana a strelec jediného gólu Rigy Linus Videll, Bratislava, 1. október 2014. (Autor: archív SITA)
SITA|20. nov 2014 o 13:48

Jediný gól v zápase strelil až zo samostatného nájazdu obranca Linus Videll. Tréner Petri Matikainen nebol spokojný s hrou mužstva.

Dinamo Riga - Slovan Bratislava 1:0 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Rozhodujúci sam. nájazd premenil Videll.

Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Belov, Vasiliev - Aľošin, S. Morozov (všetci Rus.), 3480 divákov.

Riga: Sedláček Cibulskis, K. Redlihs, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Jerofejevs, Augstkalns M. Redlihs, Videll, Darzinš - Hossa, Wilson, Meija - Bukarts, Džerinš, Indrašis - Skorcovs, Bičevskis, Cipulis

Slovan: Backlund Sersen, Mihálik, Brejčák, Baranka, Sigalet, Štajnoch, Luža - Bartovič, Surový, Nagy - Netík, Nedorost, Ružička - Jeglič, Tičar, Vondrka - Rachůnek, Bližňák, Lunter.

Hokejisti Slovana získali v zápase na ľade Dinama Riga bod po prehre 0:1 po samostatných nájazdoch.

Hokejisti oboch tímov si v riadnom hracom čase vytvorili viacero dobrých príležitostí na skórovanie, no brankári Jakub Sedláček a Johan Backlund previedli skvelé zákroky a držali si čisté kontá. V predĺžení putoval na trestnú lavicu domáci bek Milan Jurčina, no Nedorost, Baranka ani Tičar nevyužili svoje šance. Na opačnej strane trafil iba žŕdku Bukarts a na rad prišli samostatné nájazdy. V nich uspel iba Videll a zabezpečil pre Rižanov bod navyše.

Bratislavčania v tejto sezóne stratili s Dinamo Riga prvé body, v predchádzajúcich dvoch vzájomných zápasoch vyhrali 5:1 doma a 4:1 v Lotyšsku.

Slovan má po štvrtku na svojom konte 38 bodov (skóre: 65:74) a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 9. miesto. Dinamo Riga figuruje na trinástej priečke so ziskom 34 bodov.

Najbližšie sa Slovan predstaví v utorok 25. novembra 2014 o 19.00 h doma proti Lokomotivu Jaroslavľ.

Hlas

Petri Matikainen, tréner Slovana: "Pre nás to bola ťažký večer. Vedeli sme o kvalitách Rigy, ktorá vyhrala predchádzajúce dva zápasy. Nehrali sme podľa našich predstáv hlavne v prvej a druhej tretine. V tretej bolo vidieť isté zlepšenie, no v riadnom hracom čase ani v predĺžení, v ktorom sme mali aj výhodu presilovky, sme bohužiaľ nestrelili gól. Zásluhu na bezgólovom stave majú aj obaja gólmani, ktorí chytali vynikajúco. O výsledku rozhodol napokon jediný gól v samostatných nájazdoch."

Online

Za Slovan Tičar nepremenil. Riga zvíťazila.

Riga vedie 1:0 - Linus Videll dal.

Za Slovan Netík - nedal

Za Rigu Daržins - nedal

Začína Slovan - Štefan Ružička nedal

O víťazovi rozhodnú nájazdy.

65. min. Do konca predĺženia bude hrať Slovan bez vylúčeného Vondrku. Šancu má teraz zase Riga.

63. min. Riga sa v oslabení ubránila.

61. min. Slovan má výhodu. Obranca Rigy Milan Jurčina zbytočne fauloval. Po strele Nedorosta došlo k menšej potýčke.

60. min. Gól nepadol po ani jednej z 50 striel. Bude sa hrať predĺženie

58. min. Oba tímy akoby sa už pripravovali na samostatné nájazdy.

49. min. Slovan hral presilovku, ale šancu si v nej nevytvoril.

40. min. Zápas je stále bez gólov, hoci slovanisti začali častejšie strieľať. V závere tretiny má Slovan výhodu presilovky.

33. min. Stále sú oveľa aktívnejší domáci hokejisti. Pomer striel je 22:14 pre Rigu.

28. min. Slovan vystrelil na domáceho brankára v druhej tretine zatiaľ jediný raz.

25. min. Slovan má výhodu presilovky. Za ekanie pyká Jerofejevs. Ale do útoku zatiaľ vyrazili domáci.

20. min. V prvej tretine mali bližšie ku gólu domáci hokejisti. Aj v závere mali viac šancí na gól. Zo Slovanu pri prvom oslabení trafil Ladislav Nagy žŕdku.

15. min. Riga nevyužila ani tretiu presilovku. Slovan sa dostal aj k dobrej strele. Ružička však starosti brankárovi Rigy nenarobil.

12. min. Tretie vylúčenie Slovana a domáci mali najväčšiu šancu. No zblízka mieril útočník tesne vedľa.

7. min. Domáci nevyužili pársekundovú presilovku o dvoch hráčov. Na trestnej lavici je Nedorost.

V prvých piatich minútach nemal ani jeden tím žiadnu veľkú šancu. V piatej minúte hrá Riga presilovku. Na trestnej lavici je za hru vysokou hokejkou Martin Štajnoch

Zápas sa začal

RIGA. Tréner hokejistov Slovana Bratislava Petri Matikainen sa rozhodol na štvrtkový duel Kontinentálnej hokejovej ligy proti Dinamu Riga (od 18.30 h) nezmeniť víťaznú zostavu oproti súboju s Atlantom Mytišči. Do bránky opäť nastúpi Johan Backlund, ktorému bude kryť chrbát Jaroslav Janus.

V prvej obrane si zahrá Vladimír Mihálik s Michalom Sersenom, Ivan Baranka nastúpi vedľa Jána Brejčáka a Jonathan Sigalet bude korčuľovať vo dvojici s Martinom Štajnochom. Siedmym obrancom je opäť Patrik Luža.

Najproduktívnejší hráč Slovana Ladislav Nagy sa bude o ďalšie body snažiť so slovinskými hokejistami Rokom Tičarom a Žigom Jegličom.

Autor dvoch bodov a strelec víťazného gólu v predchádzajúcom zápase Štefan Ružička vytvorí útok s Václavom Nedorostom a Tomášom Netíkom.

Michal Vondrka bude korčuľovať v treťom útoku s Tomášom Surovým a Milanom Bartovičom. Štvrtý útok si zahrá v zložení Tomáš Rachůnek, Mário Bližňák, Mário Lunter.

Domov»Hokej»KHL»Slovan v Rige prehral po nájazdoch 0:1