Bayern rozbehol krásnym gólom Götze, Dortmund opäť zaváhal

Arjen Robben (uprostred) strieľa tretí gól Bayernu.
Arjen Robben (uprostred) strieľa tretí gól Bayernu. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. nov 2014 o 17:29

Futbalisti Dortmundu viedli v zápase 12. kola Bundesligy nad Paderbornom už 2:0, súper však napokon vyrovnal na 2:2.

BERLÍN. Nemecký futbalový majster Bayern Mníchov zvíťazil v zápase 12. kola Bundesligy doma nad Hoffenheimom vysoko 4:0. Zverenci Pepa Guardiolu získali deviatu ligovú výhru v sezóne a vedú ligu pred druhým Wolfsburgom, ktorý prehral v Gelsenkirchene so Schalke 2:3.

Wolfsburg ťahal sériu desiatich zápasov bez prehry (9 výhier) vo všetkých súťažiach, naposledy prehral v 24. septembra v lige v Berlíne s Herthou (0:1). Na Bavorov stráca sedem bodov.

Parádny gól Maria Götzeho.

Goal Götze - Bayern München 1-0 Hoffenheim - 22... by Bundes_Liga

Opäť zaváhala Borussia Dortmund, ktorá na trávniku nováčika Paderbornu remizovala 2:2, hoci viedla 2:0. Zverenci kouča Jürgena Kloppa tak stále majú na konte len tri ligové výhry.

Dortmundu sa navyše opäť zranil reprezentačný stredopoliar Marco Reus. Ten pre zranenie členka vynechal MS v Brazílii a opäť sa zranil začiatkom tohto mesiaca. V sobotu nastúpil v základnej zostave, strelil druhý gól svojho tímu, ale v 67. minúte ho odniesli z ihriska na nosidlách po tvrdom zákroku od Marvina Bakalorza, ktorému sa za to ušla žltá karta. Podrobnosti o Reusovom zranení zatiaľ nie sú známe.

Freiburg, v drese ktorého v základnej zostave nastúpil slovenský reprezentant Karim Guédé, remizoval v Mainzi 2:2. Guéde hral do 61. minúty.

Výsledky 12. kola

Bayern Mníchov - 1899 Hoffenheim 4:0 (2:0)

Góly: 23. Götze, 40. Lewandowski, 82. Robben, 87. Rode, ČK: 90.+1 Szalai (Hoffenheim), 71 000 divákov.

Kolín nad Rýnom - Hertha Berlín 1:2 (0:1)

Góly: 58. Ujah - 28. Beerens, 86. N´Djeng. Dušan Švento (Kolín) hral do 73. min, Peter Pekarík (Hertha) nefiguruje v zápise o stretnutí, je zranený.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Wolfsburg 3:2 (3:1)

Góly: 10. a 22. Choupo-Moting, 25. Fuchs - 37. Olič, 74. Bendtner, 61.000 divákov.

Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt 1:3 (1:0)

Góly: 5. Nordtveit - 54. Stendera, 57. Meier, 74. Inui, ČK: 90.+2 Xhaka (Mönchengladbach), 54.010 divákov.

Mainz - Freiburg 2:2 (1:1)

Góly: 27. Diaz, 89. Bell - 31. Schmid, 58. Mehmedi, 27.000 divákov. Karim Guédé (Freiburg) hral do 61. min.

Hannover - Leverkusen 1:3 (0:0)

Góly: 60. Gulselam - 46. Kießling, 59. Son Heung-Min, 72. Bellarabi, 42.000 divákov

Paderborn - Dortmund 2:2 (0:2)

Góly: 60. Rupp, 82. Saglik - 12. Aubameyang, 45.+1 Reus, 15.000 divákov.