Arsenal prehral s Manchestrom United po dráme v závere 1:2

Diego Costa strieľa gól do bránky West Bromwich.
Diego Costa strieľa gól do bránky West Bromwich. (Autor: SITA/AP)
TASR|22. nov 2014 o 18:01

Chelsea Londýn rozhodla o výhre nad West Bromwich Albion za 25 minút a naďalej vedie tabuľku.

LONDÝN. Futbalisti Arsenalu Londýn prehrali v ťaháku 12. kola Premier League na domácej pôde s Manchestrom United 1:2.

Hostia viedli už o dva góly, keď najskôr nechtiac usmernil loptu do vlastnej siete obranca Arsenalu Gibbs. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale v 85. minúte využil ich vabank v obrane Rooney.

Arsenal však bojoval ďalej a v piatej minúte nadstaveného času znížil Giroud. Hoci sa potom hralo ešte niekoľko minút, vyrovnať sa domácim už nepodarilo.

Líder súťaže Chelsea Londýn zvíťazil doma nad West Bromwich Albion 2:0. Pre zverencov portugalského trénera Joseho Mourinha to bola desiata ligová výhra v sezóne a tabuľku vedú bez prehry s 32 bodmi.

Na Stamford Bridge rozhodli domáci o výhre v prvom polčase po góloch Diega Costu a Edena Hazarda za prvých 25 minút. V 29. minúte potom videl hosťujúci Claudio Yacob červenú kartu a Chelsea už zápas odkontrolovala.

Na priebežné tretie miesto poskočil úradujúci majster Manchester City, ktorý otočil domáci súboj so Swansea City a vyhral 2:1.

Gól Girouda na 1:2.

Chelsea Londýn - West Bromwich Albion 2:0 (2:0)

Góly: 11. Costa, 25. Hazard, ČK: 29. Yacob (WBA), 40.600 divákov.

Gól Diega Costu.

FC Everton - West Ham United 2:1 (1:0)

Góly: 26. Lukaku, 74. Osman - 56. Zarate, 39.182 divákov.

Leicester - Sunderland 0:0

31.825 divákov

Manchester City - Swansea 2:1 (1:1)

Góly: 19. Jovetič, 62. Toure - 9. Bony, 43.000 divákov.

Zostrih zápasu.

[HD] Manchester City vs Swansea (2-1) Full... by rubin7190

Newcastle - Queens Park Rangers 1:0 (0:0)

Gól: 78. Sissoko, 51.915 divákov.

Stoke City - Burnley 1:2 (1:2)

Góly: 33. Walters - 12. a 13. Ings, 27.018 divákov.

Domov»Futbal»Anglicko»Arsenal prehral s Manchestrom United po dráme v závere 1:2