Nočná mora, vravel po góle Hossu komentátor. Slovák mal štyri body

Marián Hossa (druhý sprava) sa teší so spoluhráčmi.
Marián Hossa (druhý sprava) sa teší so spoluhráčmi. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. nov 2014 o 07:02

Halák vychytal už šieste víťazstvo v rade, Tatar strelil ďalší gól.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Marián Hossa zo Chicaga dosiahol v zápase NHL na ľade Edmontonu dokopy štyri body. Strelil jeden gól a na ďalšie tri prihral. Chicago prevalcovalo Edmonton 7:1.

Hossa si v presilovke počkal pri žŕdke na odrazený puk a poslal ho do siete. Strelil piaty gól svojho tímu a to ešte zo zápasu neuplynulo ani 23 minút. "Toto je nočná mora," reagoval televízny komentátor po góle Hossu, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu zápasu.

Slovenský útočník skóroval po 9-zápasovej streleckej pauze. Má v tejto sezóne na konte 3 góly a 12 asistencií a je najproduktívnejším slovenským hráčom v súťaži. Chicago vyhralo piaty z ostatných šiestich zápasov, Edmonton aj s obrancom Martinom Marinčinom v zostave natiahol sériu prehier na šesť.

Bola to zábava

"Bola to zábava, najmä zo začiatku, keď nám vychádzala naša ofenzívna hra," komentoval Hossa. "Najdôležitejšie je poznanie, že dokážeme strieľať góly. Vieme, že máme na to hrať ofenzívne. Keď k tomu pridáme aj dobrú defenzívu a dianie máme pod kontrolou, potom si utvoríme aj množstvo šancí," doplnil.

Hossov gól.

Slovenský útočník mal najhorší gólový vstup do sezóny v celej kariére v NHL od roku 1998, keď v úvodných 17 zápasoch strelil len dva góly.

Vďaka štvorbodovému zápisu sa v tabuľke produktivity hráčov Chicaga posunul už na 3. miesto za 18-bodových Jonathana Toewsa a Patricka Kana. V v celej NHL mu patrí 63. pozícia.

"Po deviatich zápasoch bez streleného gólu som si vydýchol. Je to vždy dobrý pocit skórovať po takom dlhom čase. Na ľade som sa však už dlhší čas cítil dobre a nezamýšľal sa zbytočne nad tým, prečo mi to strelecky nejde. Hrám naďalej to svoje a teraz to prišlo," reagoval Hossa.

Tomáš Tatar (s číslom 21) po strelení gólu, za ním Tomáš Jurčo. FOTO - SITA/AP

Tatar dal ďalší gól

Hokejisti Detroitu prehrali v Toronte 1:4, ich jediný gól strelil Tomáš Tatar. Pre mladého Slováka to bol deviaty gól v ročníku.

Tatar má z ostatných piatich stretnutí bilanciu 5 gólov a 2 asistencie. "Boli opäť výborní. Vybojovali veľa pukov a boli nebezpeční. Tatar má skvelú formu, vie sa dostať do šance a Abdelkader so Sheahanom na neho robia. Ak však chceme uspieť, tak musia skórovať aj ďalšie útoky," reagoval brankár Detroitu Jimmy Howard.

Pred gólom sa Tatar pri mantineli rýchlo postavil po bodyčeku českého obrancu Romana Poláka, dostal sa do streleckej pozície a prekonal Jonathana Berniera. Polák sa po zrážke s Tatarom nepostavil a duel nedohral. Pri kontakte mu ostal pod slovenským útočníkom členok a klub jeho stav označil za zranenie dolnej časti tela.

Tatarov gól.

Druhý Slovák v drese Detroitu Tomáš Jurčo skončil zápas bez strely na bránku, ale s plusovým bodom. Pánik v drese Toronta odohral iba 6:17 min a do štatistík produktivity sa rovnako nezapísal.

Halák vychytal šieste víťazstvo v rade

Jaroslav Halák vychytal šieste víťazstvo v rade a jeho New York Islanders si s nebezpečným Pittsburghom poradili jasne 4:1. Slovenský gólman mal 27 úspešných zákrokov. Obranca ostrovanov Ľubomír Višňovský si pripísal asistenciu, keď jeho ranu od modrej tečoval do bránky Lee.

Islanders majú už 28 bodov a dotiahli sa práve na lídra Metropolitnej divízie Pittsburgh. Klub má za sebou najlepší štart do sezóny od súťažného ročníka 1987/1988.

Jaroslav Halák zastavuje strelu Bennetta. FOTO - SITA/AP

Carolina prehrala v Colorade 3:4, jej slovenský obranca Andrej Sekera strávil na ľade vyše 26 minút a bol najvyťaženejším hráčom hostí. V 11. minúte sa smoliarsky od jeho korčule odrazila strela domáceho Zacha Redmonda do vlastne bránky.

Veľmi zaujímavý záver duelu videli v Nashville, kde Florida vyrovnala dvomi gólmi v poslednej minúte tretej tretiny. V čase 59:17 znížil na 1:2 svojim prvým gólom v NHL Rocco Grimaldi a o ďalších 12 sekúnd poslal duel do predĺženia Nick Bjugstad. V nájazdoch však napokon uspeli domáci.

Jaroslav Halák (NYI) 13 9 4 0 2,42 91,8 %

Za menom je počet odchytaných zápasov, víťazstiev, prehier, prehier po predĺžení, priemer gólov na zápas a úspešnosť zásahov

Edmonton - Chicago 1:7

Góly: 49. Perron (J. Schultz, Eberle) - 4. Toews (Saad, MARIÁN HOSSA), 5. Krüger (B. Smith, Nordstrőm), 16. Seabrook (MARIÁN HOSSA, Toews), 22. Versteeg (P. Kane, MARIÁN HOSSA), 23. MARIÁN HOSSA (Bickell, Clendening), 24. Keith (Carcillo, Saad), 51. P. Kane (Versteeg, Hjalmarsson)

Martin Marinčín (Edmonton) odohral 21:31 min, 1 strela, 2 mínusové body - Marián Hossa (Chicago) odohral 16:03 min, 1 gól, 3 asistencie, 2 plusové body, 1 strela - prvá hviezda zápasu

Zostrih zápasu Edmonton - Chicago.

New York Islanders - Pittsburgh 4:1

Góly: 38. M. Martin (Clutterbuck, Cizikas), 43. Lee (VIŠŇOVSKÝ, Hickey), 50. Nelson (Okposo, Tavares), 56. Tavares (Boychuk, Kuľomin) - 17. Malkin (Hörnqvist, Spaling)

Ľubomír Višňovský odohral 18:30 min, 1 strela, 1 asistencia, 1 plusový bod a 2 zblokované strely, Jaroslav Halák (obaja Islanders) odchytal celý zápas, kryl 27 z 28 striel, úspešnosť 96,4%

Zostrih zápasu NY Islanders - Pittsburgh.

Toronto - Detroit 4:1

Góly: 12. Komarov (Santorelli), 44. Bozak, 56. Holland, 59. Bozak (Winnik, Komarov) - 31. TATAR (Ouellet, Lashoff)

Richard Pánik (Toronto) odohral 6:17 min, 1 strela - Tomáš Tatar odohral 14:44 min, 3 strely, 1 gól, 1 plusový bod, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 13:32 min, 1 plusový bod

Dallas - Los Angeles 5:4

Góly: 15. Jamie Benn (Seguin, Eakin), 18. Klingberg (Jamie Benn, Eakin), 20. Jamie Benn (Klingberg, Roussel), 24. Seguin (Lehtonen), 38. Demers (Hemský, Eaves) - 30. Pearson (Muzzin, Clifford), 33. Justin Williams (Stoll, McNabb), 39. M. Richards (Clifford, Doughty), 51. Justin Williams (D. Brown, Stoll)

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 14:50 min, 1 mínusový bod

Washington - Buffalo 1:2

Góly: 46. Niskanen (Nicklas Bäckström, Johansson) - 31. Moulson (Ennis, Girgensons), 53. T. Mitchell (B. Gionta, M. Weber)

Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 18:50 min, 1 strela, 1 plusový bod, 2 zblokované strely

Nashville - Florida 3:2 po sam. nájazdoch

Góly: 39. C. Wilson (Jarnkrok, Craig Smith), 54. Cullen (Roy), rozhodujúci nájazd F. Forsberg - 60. Grimaldi (B. Campbel, Ekblad), 60. Bjugstad (Hayes)

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 14:08 min, 1 strela, 1 mínusový bod

Zostrih zápasu Nashville - Florida.

Colorado - Carolina 4:3

Góly: 11. Redmond (Vincour, Agozzino), 29. E. Johnson (MacKinnon, Landeskog), 55. Iginla (Landeskog, MacKinnon), 59. Redmond (Iginla, MacKinnon) - 4. Liles (Skinner. E. Staal), 6. Gerbe (Riley Nash, Skinner), 17. Nestrašil (Riley Nash, Gleason)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 26:04 min, 1 strela, 1 mínusový bod, 2 zblokované strely

Smoliarsky vlastný gól Andreja Sekeru.

Calgary - New Jersey 5:4 po sam. nájazdoch

Góly: 31. Glencross, 43. Jooris (Ferland, Russell), 58. Hudler (Bouma, Giordano), 60. Glencross (Gaudreau, Hudler), rozhodujúci nájazd Hudler - 5. Henrique (Eliáš, Havlát), 14. Cammalleri (Jágr, Židlický), 40. Zajac (Henrique, Židlický), 51. Ruutu (Ryder, Larsson)

San Jose - Arizona 3:4 po sam. nájazdoch

Góly: 25. Wingels (Goodrow), 38. Desjardins (Kennedy, Nieto), 48. Pavelski (Burns, Couture) - 7. Vermette (Doan, Bődker), 13. Schlemko (Bödker, Korpikoski), 41. Doan (Gagner, Rieder), rozhodujúci nájazd Vermette

Philadelphia - Columbus 4:2

Góly: 3. B. Schenn (Voráček, Coburn), 15. Streit (Giroux, Grossmann), 36. Simmonds (Voráček, Giroux), 44. Coburn (Read, N. Schultz) - 5. Jenner (Wisniewski, J. Johnson), 43. Calvert (Skille, Wennberg)

Ottawa - St. Louis 2:3

Góly: 17. Zibanejad (Ryan, Mark Stone), 56. E. Karlsson (Turris) - 5. Lapierre (Pietrangelo, Ott), 17. Tarasenko (Lehterä, Schwartz), 53. Steen (Bowmeester, Pietrangelo)

Boston - Montreal 0:2

Góly: 12. Markov (Gallagher, Plekanec), 29. Plekanec (Gallagher, Galchenyuk)

Tampa Bay - Minnesota 2:1

Góly: 34. Stamkos (Stralman, Garrison), 39. Killorn (Stralman, Callahan) - 24. Parise (Vanek)

Domov»Hokej»NHL»Nočná mora, vravel po góle Hossu komentátor. Slovák mal štyri body