Halák nedostal gól, bol prvou hviezdou zápasu

Jaroslav Halák udržal čisté konto.
Jaroslav Halák udržal čisté konto. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. nov 2014 o 07:04

Brankár Jaroslav Halák zaznamenal v NHL tretie čisté konto v sezóne, keď zlikvidoval všetkých 21 striel Philadelphie.

NEW YORK. Slovenskí hokejoví útočníci Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo zaznamenali v nočnom zápase zámorskej NHL po jednej asistencii a prispeli tak k víťazstvu Detroitu Red Wings nad Ottawou Senators 4:3.

Brankár Jaroslav Halák zaznamenal tretie čisté konto v sezóne, keď zlikvidoval všetkých 21 striel Philadelphie a domáci New York Islanders priviedol k tesnému triumfu 1:0 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Slovenského gólmana vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. V drese "ostrovanov", ktorí vyhrali už štvrtý duel v rade, nechýbal ani obranca Ľubomír Višňovský. Boston, stále bez kapitána Zdena Cháru prehral s Pittsburghom 2:3 po predĺžení. Druhú prehru v rade zaznamenali hráči Floridy, ktorí nestačili na Minnesotu 1:4.

"Taký je niekedy hokej. Myslím, že sme robili všetko dobre, chalani výborne korčuľovali, strieľali, len to tam jednoducho nepadlo. Napokon však máme dva body a som rád," povedal Halák, ktorý v prvej tretine zneškodnil sólový únik Seana Couturiera v oslabení.

Višňovský bol na ľade takmer 19 minút a zaznamenal tri strelecké pokusy. Islanders vyhrali deviaty z posledných desiatich duelov a držia sa na 2. mieste v Metropolitnej divízii v tesnom závese za Pittsburghom.

výsledky:

BOSTON - PITTSBURGH 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 22. Lucic (Eriksson, Söderberg), 23. Morrow (Hamilton, Gagne) 4. Crosby (Adams, Letang), 30. Malkin (Letang, Crosby), 61. Malkin (Crosby, Letang). Brankári: Rask - Fleury, strely na bránku: 29:33, 17.565 divákov.

NY ISLANDERS - PHILADELPHIA 1:0 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

rozh. náj. Nielsen. Brankári: HALÁK - Mason, strely na bránku: 46:21, 12.409 divákov.

DETROIT - OTTAWA 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)

Góly: 17. Nyquist (Zetterberg, Krönwall), 23. Sheahan (TATAR, Howard), 34. Weiss (Quincey, DeKeyser), 38. Weiss (Helm, JURČO) 6. Turris (Karlsson, Ryan), 43. Karlsson (Turris, Cowen), 60. Neil (Hoffman, Smith). Brankári: Howard - Anderson, strely na bránku: 43:26, 20.027 divákov.

FLORIDA - MINNESOTA 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 26. Thornton (Kulikov) 6. Zucker (Koivu), 18. Niederreiter, 38. Zucker (Koivu), 59. Parise (Pominville, Suter). Brankári: Luongo - Bäckström, strely na bránku: 30:39, 8426 divákov.

Slováci v akcii:

Tomáš Tatar (Detroit) 14:21 0 1 1 0 4 2

Tomáš Jurčo (Detroit) 8:41 0 1 1 2 3 0

Ľubomír Višňovský (Islanders) 18:44 0 0 0 0 3 0

Tomáš Kopecký (Florida) 11:11 0 0 0 0 2 0

Jaroslav Halák (Islanders) 65:00 0/21 100,0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/