Jaroslavľ na Slovane otočil na 3:1, King chválil oslabenia

Václav Nedorost (Slovan) strieľa gól.
Václav Nedorost (Slovan) strieľa gól. (Autor: TASR)
TASR|25. nov 2014 o 15:51

Úvodnému buly predchádzala minúta ticha za zosnulého ruského trénera Viktora Tichonova.

Slovan - Jaroslavľ 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Góly a asistencie: 7. Nedorost (Nagy, Murley) - 26. Konkov (Thornberg), 33. Galimov (Apalkov, Višnevskij), 59. Averin, 9135 divákov, strely na bránku 29:23

Rozhodovali: Kulakov, Rogačjov - Morozov, Sazonov, vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Kapustin (Jaroslavľ) 10 min za úder do oblasti hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Slovan: Backlund Štajnoch, Sigalet, Brejčák, Baranka, Sersen, Mihálik Rachůnek, Surový, Bartovič - Ružička, Nedorost, Nagy - Jeglič, Tičar, Vondrka Šťastný, Murley, Ölvecký

Lokomotiv: Sanford - Jakovlev, Kronwall, Holös, Vasiljev, Pašnin, Gorochov, Ľjubuškin, Višnevskij - Plotnikov, Apalkov, Averin - Thörnberg, Novotný, Koňkov - Galimov, Platt, Kapustin - Korškov, Gračjov, Musatov

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali sériu štyroch zápasov na domácom ľade neúspešne, keď v utorkovom súboji KHL prehrali s Lokomotivom Jaroslavľ 1:3. Po polovici základnej časti tak majú na konte 38 bodov, keď z 30 stretnutí vyhrali v riadnom hracom čase desať.

Slovan začal proti minulosezónnemu finalistovi Západnej konferencie aktívne a už v 7. minúte sa ujal vedenia zásluhou Václava Nedorosta, pre ktorého to bol siedmy gól v ročníku.

Domácich potom niekoľkokrát podržal vo výbornej forme chytajúci brankár Johan Backlund, v druhej tretine už ale ani on nestačil na dorážku Sergeja Koňkova a presné zakončenie Emila Galimova po krátkom úniku.

Zverencov Petra Matikainena čakajú v rámci domácej šnúry ďalšie dôležité duely s priamymi konkurentmi v boji o postup do play off.

Vo štvrtok 27. novembra o 19:00 privítajú Viťaz Podoľsk, o dva dni neskôr nastúpia proti Atlantu Mytišči. Štvorzápasovú sériu pred vlastnými fanúšikmi zakončia 1. decembra súbojom s Novokuzneckom.

Kingovi sa páčili oslabenia

Petri Matikainen, tréner Slovana: "Pre nás je to krutá prehra, videl som totiž v našej hre množstvo pozitív. V porovnaní s predošlým zápasom sme viac bojovali, dobre korčuľovali, boli lepší na puku a vytvorili si viacero šancí. Žiaľ, dali sme v nich iba jeden gól. Musíme ďalej pracovať na tom, aby sme boli v koncovke efektívnejší."

Dave King, tréner Lokomotivu: "Bolo to pre nás náročné stretnutie. Základ úspechu sme položili v našich oslabeniach, v ktorých sme dobre bránili a zblokovali súperovi množstvo striel. Výrazne nás podržal aj brankár Sanford."

Johan Backlund (brankár Slovana): "Som sklamaný. Dnes sme hrali skutočne dobre, ale opäť sme doplatili na koncovku. Veľmi som túžil po víťazstve."

Václav Nedorost (útočník Slovana): "Začali sme dobre, dali gól, ale potom sme prestali korčuľovať a v druhej tretine sme hrali často v oslabení. Súperi hrali dobre do tela, výborne korčuľovali. Je strašné, že nevieme streliť gól. Chýba nám sebavedomie, ľahkosť, je to upracované. Aj dnes sme dvakrát nedostali puk do prázdnej bránky."

Ladislav Nagy (útočník Slovana): "Jaroslavľ dobre korčuľoval i bránil. Dnes sme mali dvakrát prázdnu bránku pred nami, tie šance musíme premieňať. Nehrali sme zle, bojovali. Verím, že to už raz zlomíme. Musíme začať konečne vyhrávať."

Záhreb - Podolsk 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 36. Glumac, 38. Wright, 60. Glumac - 6. Verešagin

Online Slovan - Jaroslavľ:

Šance na vyrovnanie mali domáci Surový, Vondrka i Tičar, ale ani jeden z nich to nedokázal. Naopak, do prázdnej bránky rozhodol v závere Averin.

V úvode III. tretiny nevyužil Slovan dve presilovky po sebe. Tretiu presilovku Slovan nevyužil ani v polovici tretej časti.

V závere II. tretiny bol na trestnej lavici aj Andrej Šťastný, Slovan udržal stav 1:2. Slovan v druhej tretine vyslal len 4 strely na bránku, celkovo sú 17:18.

Na trestnej bol Brejčák za vyhodenie puku mimo ľadu a Slovan inkasoval gól na 1:1.

23. min: Domáci mohli viesť 2:0, ale Šťastný nastrelil len tyč.

Po I. tretine sú strely na bránku 13:6.

V 15. minúte išiel von Plotnikov za krosček, rovnako aj Štajnoch. Slovan opäť podržal Backlund, ktorý dnes chytá skvele.

Na trestnej sedel Bartovič, najskôr zachránil Slovan Backlund semaforom, po ňom aj tyčka. V 12. minúte ide tiež za hákovanie von aj Štajnoch.

Slovan v 7. minúte využil druhú presilovku po tom, čo mal na prvý gól veľa šancí už počas tej prvej. Vylúčený bol aj Korškov za vyhodenie puku z klziska a gól dal vo vynikajúcej atmosfére Nedorost.

Slovan je od úvodu lepším tímom. Kapustin dostal v 5. minúte za faul 2 + 10 minút. Slovan vedie na strely na bránku už 7:0. Curtis Sanford v bránke hostí ale odoláva.

BRATISLAVA. Slovan Bratislava nastúpi na utorňajší domáci zápas Kontinentálnej hokejovej ligy proti Lokomotivu Jaroslavľ (19.00 h) už aj s uzdravenou dvojicou Mattom Murleym a Petrom Ölveckým. Úvodnému buly duelu bude predchádzať minúta ticha za zosnulého legendárneho ruského trénera Viktora Tichonova.

Americký útočník Murley pauzoval pre zranenie v dolnej časti tela od polovice októbra a vynechal až dvanásť súťažných stretnutí. Ako informuje oficiálna stránka tímu, Ölvecký pauzoval ešte dlhšie a v utorok absolvuje len siedmy zápas v sezóne. Dvojica nastúpi vo štvrtom útoku s Andrejom Šťastným.

Do bránky sa postaví opäť najlepší gólman uplynulého týždňa súťaže Johan Backlund. Siedmym obrancom je v zostave písaný Patrik Luža.

Domov»Hokej»KHL»Jaroslavľ na Slovane otočil na 3:1, King chválil oslabenia