Slovan nedal gól ani Podoľsku, zápas videlo najmenej divákov

Klasický obraz Slovana posledných dní - puk letí mimo bránky. Sprava: Václav Nedorost zo Slovana a Denis Grebeškov a brankár Harri Sateri z Viťaza. (Autor: SITA)
SITA|27. nov 2014 o 15:46

Matikainen: Ak budeme takto hrať, góly začnú padať.

Hokej - KHL - štvrtok

Slovan - Podoľsk 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly a asistencie: 29. Cyganov (Kempe, Horák), 60. Afinogenov (Kempe) do prázdnej bránky, 7719 divákov (najslabšia návšteva na Slovane v KHL), strely na bránku 37:17

Rozhodcovia: Gamalei, Gusev - Strelcov, Tarasov, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Slovan: Backlund - Štajnoch, Sigalet, Brejčák, Baranka, Sersen, Mihálik, Luža - Surový, Murley, Bartovič - Ružička, Nedorost, Nagy - Jeglič, Tičar, Vondrka - Šťastný, Bližňák, Ölvecký

Viťaz: Sateri - Porseland, Vereščagin, Semionov, Grebeškov, Selezňov, Golovkov, Berďukov, Kudinov - Kempe, Horák, Cyganov - Afinogenov, Kučeriavenko, Šitikov - Koroľov, Kousal, Soloduchin - Ivanov, Jakubov, Vyglazov

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava neuspeli ani v druhom zo série štyroch domácich zápasov v KHL, keď vo štvrtok podľahli Viťazu Podolsk 0:2 napriek tomu, že na ľade ukázali viac a súpera výrazne prestrieľali (37:17).

V posledných 8 zápasoch strelili belasí len 6 gólov. To je v priemere trištvrte gólu na zápas.

Belasí sú už na predposlednom mieste tabuľky Západnej konferencie a na priečky zaručujúce play off momentálne strácajú až osem bodov.

Séria štyroch domácich duelov Slovana pokračuje v sobotu o 17.30 h proti Atlantu Mytišči. Belasí ju zakončia v pondelok o 19.00 h súbojom s Metallurgom Novokuzneck.

Hlasy po zápase:

Petri Matikainen, tréner Slovana: "Na svoj tím nemôžem povedať jednu negatívnu vec, odohrali sme dobrý zápas. Predviedli sme taký hokej, aký chceme hrať. Korčuľovali sme, dobre sme sa hýbali, útočili sme a boli sme dobrí v osobných súbojoch. Jediné, čo nám chýbalo, boli góly. Neviem, prečo máme takú smolu, ale ak budeme takto hrať aj ďalej, začnú padať aj góly."

Oleg Orechovskij, tréner Podoľska: "Prvú tretinu sme zvládli celkom dobre. Druhá bola pre nás ťažšia, protivník viac tlačil, bol aktívnejší, no náš brankár nás podržal. Súper hral dobre aj v obrane. Som rád, ako sme dnešný zápas zvládli. Mali sme iba deň pauzu a boli sme vyčerpaní fyzicky aj psychicky, ale táto výhra nám pomohla."

Ladislav Nagy (útočník Slovana): "Možno som chcel dať gól až priveľmi. Šiel som tam sám na bránku, v inej šanci som trafil žŕdku. Všetci sme veľmi chceli. Útočili sme do plných. Takýto výkon by sme mali predvádzať v každom zápase."

Michal Vondrka (útočník Slovana): "Neviem, čo sa deje. Laco Nagy tam šiel na bránku a hneď z protiútoku sme dostali gól. Zase sa nám potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Všetko sa otáča proti nám, ale musíme mať hlavy zdvihnuté."

Online:

Zápas sa skončil. Vyše minútová power play domácim nepomohla. Dostali v nej gól na 0:2 od Maxima Afinogenova.

Zápas sleduje najslabšia návšteva na Slovane v histórii KHL, len 7719 divákov z kapacity 10 055. A ktovie, koľko permanentkárov dnes neprišlo. Vyzerá to tak, že dosť...

54. min: Backlund vychytal Soloduchina, ktorý išiel naňho sám. Hneď na to išiel von Selezňov. Slovan hral dnes dve presilovky na prelome prvej a druhej tretiny, ale nevyužil ich, že by konečne teraz? Nie.

49. min: Murley ani Vondrka Fína neprekonali, hostia už útočia len veľmi šetrne.

Začala sa tretia tretina. Nagy po prihrávke Sersena triafa v 42. minúte do tyče, Sersen ide na trestnú lavicu za podrazenie. Slovan sa ubránil v pohode.

39. min: Vylúčenie Sersena za držanie hostia nepotrestali, dnes už vcelku preriedené tribúny gól v sieti Fína Sateriho nevideli ani v druhej tretine.

36. min: Slovan zrejme odišiel psychicky, prestal mať šance. Toto sa opakuje už niekoľký zápas po sebe. V posledných 7 zápasoch strelili belasí len 6 gólov... Surový aj Murley opäť nič.

Zápas je už v druhej polovici a strely na bránku sú 20:10, góly tradične na domácej strane nepribúdajú, ba dokonca nepadol dnes ešte belasý žiadny.

29. min: Murley však fauloval a šiel von. Nagy v oslabení gól vo veľkej šanci sám proti Saterimu nedal a Slovan inkasuje na 0:1.

26. min: Dve akcie a šance domácich. Najskôr nedal Sersen, po ňom ani dvojica Surový - Murley. Najmä Američan si dnes už naozaj zaslúži streliť gól. Je najaktívnejší hráč Slovana. Najviac striel na bránku Sateriho však doposiaľ vyslali obrancovia Sersen (4) a Brejčák (3).

Slovan presilovku nevyužil, na druhej strane netrafil prázdnu bránku Kučeriavenko, ostáva to stále nudných - bez gólov.

Začína sa druhá tretina. Slovan už musí skórovať, resp. dnešný zápas vyhrať. Bojuje totiž s tímom, ktorý je na poslednom, 8. postupovom mieste v tabuľke Západnej konferencie, pričom Slovan naň stráca 7 bodov a je už predposledný, 13-ty. V porovnaní so svojim dnešným súperom má však aspoň zápas k dobru.

Prvá tretina sa skončila, domáci budú v úvode druhej hrať 51 sekúnd presilovku piatich proti trom.

Tri sekundy pred 20:00: Po akcii Bartoviča mal šancu Murley, toho fauloval Semionov a ide von, rovnako však za nešportové správania na 10 minút aj Murley.

Do konca prvej tretiny ostáva minúta a 9 sekúnd, na trestnú lavicu išiel Šitikov za sekanie.

13. min: Koroľova, ktorý šiel sám na bránku, vychytal Backlund. Prvá veľká šanca hostí dnes.

11. min: Gól nedal ani Nagy, ani Murley. Zasa to vyzerá na klasický domáci zápas belasých v tejto sezóne... Strely na bránku sú v 12. minúte 8:3.

Ani akcia Murley - Bartovič v 7. minúte gól nepriniesla, a toto sa už patrilo dať na 1:0.

Zápas sa začal, za domácich chytá Johan Backlund, za hostí Harri Sateri. Prvú šancu mal v 2. minúte Nagy.

Netík je chorý

BRATISLAVA. Hráči Slovana Bratislava nastúpia v domácom zápase KHL proti Viťazu Podoľsk s minimálnymi zmenami v porovnaní s utorkovou prehrou s Lokomotivom Jaroslavľ (1:3).

Tréner Petri Matikainen dá príležitosť rovnakým obranným dvojiciam v poprehadzovanom poradí. Do bránky sa opäť postaví Johan Backlund, na striedačke bude Jaroslav Janus.

V útoku už chýba Tomáš Rachůnek, s ktorým Slovan ukončil spoluprácu. Jeho miesto po boku centra Tomáša Surového zaujme s kapitánom Milanom Bartovičom Matt Murley, ktorý sa presunul zo štvrtej do prvej formácie.

Pozíciu centra štvrtého útoku zaujme Mário Bližňák. Hrať opäť nebude chorý Tomáš Netík.

Najproduktívnejší hráč Ladislav Nagy bude opäť vo formácii s Václavom Nedorostom a Štefanom Ružičkom.