Rozhodovali: van Boekel - Goossens, Steegstra (všetci Hol.), ŽK: Kubík, Kolčák - Vilotič, 3495 divákov.

Slovan: Perniš Kolčák, Hudák, Gorosito, Čikoš - Grendel (80. Žofčák), Štefánik - Peltier, Halenár, Kubík (82. Milinkovič) - Soumah

Bern: Mvogo - Sutter, Vilotič, Von Bergen, Lecjaks - Sanogo, Bertone - Steffen (71. Nuzzolo), Kubo, Zarate (80. Hadergjonaj) - Hoarau (67. Afum)

ŽK: Matějovský, Brabec - Britos. Rozhodoval: Marriner (Ang.), 16.111 divákov.

Sparta: Štěch - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Mareček, Matějovský (90. Vacek) - Dočkal, Hušbauer (72. Přikryl), Krejčí - Lafata

SSC: Cabral - Mesto, Albiol, Koulibaly, Britos - Gargano, Lopez - Callejon, HAMŠÍK - Jorginho (77. Ghoulam), Higuain (69. Zapata)

2. Neapol 5 3 1 1 8:3 10
3. Bern 5 3 0 2 11:7 9
4. Slovan 5 0 0 5 1:17 0

((foto))

BRATISLAVA. Futbalisti Slovana nastúpili na Pasienkoch na svoj posledný domáci zápas v Európskej lige proti Young Boys Bern, ale cítili sa ako vonku. Nik im netlieskal, nik nepovzbudzoval.

Fanúšikov odradili katastrofálne výsledky a tých zopár, ktorí prišli, sa triasli na vlhkých a studených sedačkách od zimy. Azda jediný chorál, čo spustili, urážal domáceho stredopoliara Juraja Halenára.

Hlásateľ na prekvapenie ohlásil návštevu tritisícštyristo ľudí. V hľadisku však mali prevahu hostia zo Švajčiarska, ktorí zaplnili takmer celý svoj sektor. Mohlo ich byť okolo tisíc. Bez nich by zápas nemal žiadnu atmosféru.

V závere zápasu pyrotechnikou zadymili štadión, napriek avizovaným prísnym bezpečnostným opatreniam ju na štadión prepašovali.

Najaktívnejší bol Soumah

V jedenástej minúte Slovanista Seydouba Soumah zobral stopérovi Bernu loptu a samostatné sólo šikovne zakončil lobom.

Bol to prvý gól Slovana v Európskej lige. Soumah bol najaktívnejším hráčom Slovana, súpera sem-tam vycvičil kľučkami, ale často to aj zbytočne prekombinoval.

Slovenský šampión prelomil strelecký pôst v európskych pohároch po štyristosedemdesiatich minútach. Ešte predtým sa však presadili hostia, keď penaltu po ruke Gorosita premenil Hoarau. Druhý a tretí gól hostí pridal Yuya Kubo.

Švajčiari Slovan nešetrili - tretí gól strelili, keď sa domáci útočník Peltier zvíjal od bolesti na trávniku. Švajčiari boli aj tak rýchlejší, taktickejší, vyspelejší i kompaktnejší.

Najslabší v Európskej lige

Slovan si zopár šancí síce vytvoril, ale premárnil ich. Domáci hráči síce behali, ale opäť pôsobili ako bez duše. Bez emócii. Diváci ich vypískali. Skóre z dvojzápasu jasne hovorí pre Bern 8:1.

Päť zápasov, päť prehier a hrozivé skóre 1:17. Slovan je najslabším tímom Európskej ligy.

Najslávnejší zo Slovanistov Róbert Vittek presedel celý zápas iba na lavičke náhradníkov.

Bernu za víťazstvo pribudne na konto 200­-tisíc eur, v skupine má už deväť bodov.

Povedali po zápase

Jozef Chovanec, tréner Slovana (zdroj RTVS): "Myslím, že výkon bol zlepšený, v zápase sme si vypracovali viac gólových šancí, asi najviac v zápasoch Európskej ligy. Inkasovali sme lacné góly. Vyrovnali sme na 1:1, ale kvalita Bernu je momentálne stále vyššia ako naša. Mrzel ma prvý inkasovaný gól, ale prvú šancu sme mali my, škoda, že sme ju nevyužili. Bern mal väčšiu kompaktnosť. My robíme triviálne chyby a je to o našej nekoncentrovanosti."

Uli Forte, tréner Young Boys Bern: "Bol to ťažký zápas. Už pred ním som hovoril, že nás nečaká žiadna prechádzka a to sa dnes potvrdilo. Museli sme sa pripraviť na iný terén, aký máme doma, ale chlapci sa s tým vyrovnali. Predsavzali sme si hrať vo vysokom pressingu. Podarilo sa nám streliť prvý gól, no potom sme Slovanu doslova darovali vyrovnávajúci zásah, ktorý súpera povzbudil a mal ďalšie dve-tri dobré príležitosti. Za stavu 2:1 už zavládla v našom mužstve pohoda. Po prestávke sme však chceli naďalej hrať aktívne, pridali sme tretí gól a potom už sme si vedenie kontrolovali. Jedenásteho decembra nás čaká súboj so Spartou. Bude to pre obe mužstvá ako finále. Naším cieľom je víťazstvo a postup."

Erik Grendel, stredopoliar Slovana (zdroj RTVS): "Určite sme sklamaní, lebo zápas sa nevyvíjal tak, ako hovorí výsledok. Ak by sme trafili viackrát bránu, výsledok by bol iný. Rozhodujúci bol gól na 1:3, stratili sme kontakt so súperom a potom sa už len dohrávalo.

Dušan Perniš, brankár Slovana (zdroj RTVS): "Je to ťažké pre každého brankára, keď hneď inkasuje z penalty bez zákroku. Nezvládli sme ľahkú štandardku. V závere sme už necítili žiadnu nádej, čo sme mali ešte za stavu 1:2."

František Kubík, útočník Slovana (zdroj RTVS): "Mali sme dosť príležitostí na skórovanie. Nedarí sa nám, trápime sa v koncovke. Musíme na tom popracovať. Len ťažko sa mi hľadajú slová."

Online prenos a góly

90.+3 min - Zápas sa skončil. Slovan naďalej v tohtoročnej sezóne Európskej ligy nedosiahol bod, po piatich zápasoch je posledný v I-skupine so skóre 1:17.

90. min - Na ihrisko sa dostal aj Igor Žofčák, ktorý mohol aj skórovať. Do šance sa dostal po Soumahovom centri, hlavičkoval ale zo záklonu a minul bránku.

76. min - Zo sektoru fanúšikov hostí sa dymí, Švajčiari si prikúrili pyrotechnikou.

72. min - Po kolmej prihrávke z prvej od Halenára zakončil Kubík v šprinte vedľa bernskej bránky.

64. min - Bern strelil gól. Na dvojgólový rozdiel po peknej akcii hostí zblízka upravil svojim druhým gólom po Sutterovej prihrávke Kubo. Bern pokračoval v akcii napriek tomu, že na ihrisku ležal Peltier.

58. min - Kolčák tesne pred pokutovým územím faulom zastavil Steffena. Z následnej štandardnej situácie Bertone nastrelil bočnú sieť Pernišovej bránky.

54. min - Po prihrávke za obranu Slovana sa dostal do šance Steffen, strelu z uhla mu ale Perniš tečoval na roh.

47. min - Domáci mali v úvode druhej časti zápasu šancu na vyrovnanie. Skórovať mohol opäť Soumah, ktorý zakončoval v úniku tesne vedľa bránky hostí.

46. min - Začal sa druhý polčas.

I. polčas

45. min - Prvý polčas sa skončil. V úvodných dvadsiatich minútach prišli tri góly, odvtedy sa toho na ihrisku už veľa nedialo.

34. min - Zápas už nie je taký rušný ako v prvej polovici prvého polčasu. Oba tímy hrajú opatrne a čakajú na chybu súpera.

22. min - Po centri z pravej strane sa cez Kolčáka dostal k hlavičke Kubo, Perniš jeho pokus zneškodnil.

19. min - Bern strelil gól. Hostia zahrávali priamy kop. Steffen hlavičkou predĺžil na Kuba, ktorý opäť poslal švajčiarsky tím do vedenia.

17. min - Slovan sa po nevydarenom rohovom kope Bernu dostal do brejku 4 na 3, Halenár ale neprihral a loptu napálil do jedného z obrancov.

11. min - A už mohli hostia viesť dvojgólovým rozdielom. Hoarau však šancu nevyužil. Na druhej strane udrel Slovan, ktorý strelil svoj prvý gól v tomto ročníku Európskej ligy. V brejku ho po Viloticovej chybe na polovici ihriska dosiahol po nájazde Soumah.

9. min - Bern strelil gól. Domáci stopér Gorosito zahral v šestnástke vo výskoku rukou. Nariadený pokutový kop premenil Hoarau.

2. min - Hneď v úvode zápasu mohol Slovan streliť svoj prvý tohtoročný gól v Európskej lige. Po Peltierovom centri hlavičkoval tesne vedľa Mvogovej bránky Halenár.

1. min - Zápas sa začal. Domáci tréner Jozef Chovanec nezaradil do základnej zostavy Igora Žofčáka ani Róberta Vitteka, obaja začnú na lavičke.

Pred zápasom obletelo slovenský internet video, v ktorom redaktor klubovej televízie Young Boys Bern predstavuje štadión Pasienky.

Domov»Futbal»Európska liga»Slovan prvýkrát skóroval. Nik mu netlieskal ani nepovzbudzoval