Rangers vyhrali vo Philadelphii 3:0, St. Louis získal tisíci bod

Martin St. Louis v súboji s Nicklasom Grossmannom.
Martin St. Louis v súboji s Nicklasom Grossmannom. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. nov 2014 o 21:52

Kanadský útočník najprv asistoval Boyleovi, míľnik dosiahol v 25. minúte dorazenou strelou.

NEW YORK. Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili v piatkovom zápase zámorskej NHL na ľade Philadelphie Flyers 3:0.

Kanadský útočník v službách "jazdcov" Martin St. Louis si vďaka gólu a asistencii pripísal 1000. bod v profiligovej kariére.

Stal sa tak v poradí 81. členom klubu stovkárov, pred ním sa naposledy do elitnej spoločnosti dostal slovenský krídelník Marián Hossa zo Chicaga (momentálne má na konte 1011 bodov).

Tridsaťdeväťročný St. Louis vstupoval do zápasu s 998 bodmi. V prvej tretine najprv asistoval pri góle Dana Boylea a míľnik dosiahol v 25. minúte, keď sa presadil z dorážky zblízka.

Hokej - NHL - piatok

Philadelphia - New York Rangers 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 7. D. Boyle (Stepan, St. Louis), 25. St. Louis (Stepan, Kreider), 46. Rick Nash (Stepan, McDonagh)

Domov»Hokej»NHL»Rangers vyhrali vo Philadelphii 3:0, St. Louis získal tisíci bod