Jurčo asistoval, Halák bol náhradník, Višňovský sa zranil

Jurčo asistoval na gól.
Jurčo asistoval na gól. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. nov 2014 o 06:52

Útočník Tomáš Jurčo prispel asistenciou k víťazstvu Detroitu 5:4 po nájazdoch na ľade New Jersey.

NEW YORK. V jedenástich zápasoch zámorskej NHL v noci na sobotu sa bodovo presadil jediný slovenský hokejista.

Okrem šiestej asistencie v sezóne si Jurčo pripísal aj plusový bod, jeden strelecký pokus a dve trestné minúty. Jeho krajan Tomáš Tatar dostal šancu v záverečnom rozstrele, no svoj nájazd nepremenil.

Višňovský nedohral

NY Islanders prehrali na ľade Washingtonu 2:5 a ukončili tak sériu víťazstiev, ktorá sa zastavila na čísle päť. V bránke "ostrovanov" sa predstavil Chad Johnson, Slovák Jaroslav Halák sledoval duel zo striedačky.

Zápas nedohral slovenský obranca v drese Islanders Ľubomír Višňovský, ktorý v druhej tretine utrpel zranenie v hornej časti tela.

Hráči New Yorku Rangers zvíťazili na ľade Philadelphie hladko 3:0. Kanadský útočník v službách "jazdcov" Martin St. Louis si vďaka gólu a asistencii pripísal jubilejný 1000. bod v profiligovej kariére.

St. Louis 1000

Stal sa tak v poradí 81. členom klubu stovkárov, pred ním sa naposledy do elitnej spoločnosti dostal slovenský krídelník Marián Hossa zo Chicaga (momentálne má na konte už 1011 bodov).

Tridsaťdeväťročný St. Louis vstupoval do zápasu s 998 bodmi. V prvej tretine najprv asistoval pri góle Dana Boylea a míľnik dosiahol v 25. minúte, keď sa presadil z dorážky zblízka.

Nestarnúci útočník Devils Jaromír Jágr (42) si gólom a asistenciou vylepšil svoj kariérny súčet v NHL na 1770 bodov a už len o jeden bod zaostáva za Marcelom Dionnom na 5. mieste historických tabuliek produktivity.

Výsledky:

Philadelphia - New York Rangers 0:3, Anaheim - Chicago 1:4, Washington - NY Islanders 5:2, Buffalo - Montreal 2:1, Boston - Winnipeg 2:1 pp, New Jersey - Detroit 4:5 pp a sn /JURČO za hostí 0+1/, Pittsburgh - Carolina 2:4, Columbus - Vancouver 0:5, Florida - Ottawa 3:2, St. Louis - Edmonton 4:3 pp, Dallas - Minnesota 4:5 pp