Jurčo v posledných siedmich zápasoch len raz nebodoval

Radosť hokejistov Detroitu.
Radosť hokejistov Detroitu. (Autor: SITA/AP)
TASR|30. nov 2014 o 23:34

Tomáš Jurčo v posledných siedmich zápasoch nebodoval len raz. Dva góly strelil veterán Pavel Daciuk.

NEW YORK. Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo prispeli v jedinom nedeľňajšom stretnutí NHL zhodne asistenciou k víťazstvu hokejistov Detroitu 5:3 nad Vancouverom.

Jurčo bodoval vo štvrtom zápase za sebou, a v posledných siedmich stretnutiach nebodoval len raz, Tatar sa do kanadského bodovania zapísal po dvojzápasovej odmlke.

Dva góly strelil ruský veterán Pavel Daciuk a Red Wings zaznamenali štvrtú výhru po sebe. Súboj, v ktorom nastúpili proti sebe bratia - gólman Vancouveru Ryan Miller a útočník Detroitu Drew Miller, museli už po 29 sekundách hry pre výpadok prúdu na 33 minút prerušiť.

Nečakaná pauza priniesla napokon viac šťastia domácemu tímu. O jeho výhre rozhodol v 54. min po akcii Jurča s Rileyom Sheahanom víťazným gólom obranca Danny DeKeyser.

Vancouver síce Lindeyom Veyom v 57. minúte znížil na 3:4, ale poistku pridal v poslednej minúte do prázdnej bránky Daciuk. Na prvý gól v zápase mu v presilovej hre prihrával Tatar.

Detroitský tréner Mike Babcock aj napriek plnému bodovému zisku nebol po zápase úplne spokojný.

"Vôbec si nemyslím, že sme odohrali dobré stretnutie. Určite máme na viac ako sme dnes ukázali. Dopustili sme sa viacerých zbytočných strát puku a najmä v tretej časti hry sme dovolili súperovi, aby nás zatlačil do vlastnej tretiny. Dosiahli sme víťazstvo, ale bolo to s chybami," uviedol pre oficiálny web profiligy domáci kouč.

NHL - nedeľa

Detroit - Vancouver 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

Góly: 4. S. Kronwall (J. Ericsson, Zetterberg), 12. Nyquist (Zetterberg, Franzén), 35. Daciuk (TATAR, Kindl), 54. DeKeyser (Sheahan, JURČO), 60. Daciuk - 23. Vey, 53. Matthias (Y. Weber, Vey), 57. Vey (Matthias, Richardson)

Tomáš Tatar 1 asistencia, 1 strela, + 1, odohral 14:26 min, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) 1 asistencia, 1 strela, +1, odohral 11:42 min