Slovan nezvládol zápas s nováčikom. V Soči prehral 1:4

SITA|3. dec 2014 o 14:45

O výsledku zápasu rozhodla druhá tretina, v ktorej Soči strelilo štyri góly.

Hokej - KHL

Soči - Slovan 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)

Góly: 21. A. Kosticyn (Koledov, Krikunov), 25. Šiškanov (Ščerbina), 29. Liudučin (Petersson, Lapenkov), 33. Liudučin (Krutov, Ščitov) - 51. Ružička.

Rozhodovali: Vasiliev, Olenin - Metalnikov, Sirotkin, vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Sigalet 5+DKZ za bitku, Šťastný 5+DKZ za bitku - Wärn 10 min za nešportové správanie, Koledov 10 min za úder do hlavy a krku, Ščitov 5+DKZ za bitku, Ščerbina 5+DKZ za bitku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 6537 divákov.

Soči: Pöpperle - Ščitov, Koledov, Whitney, Petrov, Derľuk, Wilson, Järvinen, Krikunov, Ignatuškin, A. Kosticyn Liudučin, Lapenkov, Petersson Wärn, Emmerton, Krutov Ščerbina, Kriukov, Šiškanov - Morozov

Slovan: Janus - Štajnoch, Sigalet, J. Brejčák, Baranka, Sersen, Starosta, Luža - Surový, Murley, Bartovič - L. Nagy, V. Nedorost, Š. Ružička - Netík, Tičar, Jeglič - A. Šťastný, Bližňák, Ölvecký

SOČI. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v Soči 1:4 a nenatiahli sériu dvoch víťazstiev. Nováčik KHL vyhral už siedmy zápas za sebou. Výrazne sa priblížil k postupu do playoff.

Slovan bol v prvej tretine aktívnejší, súpera prestrieľal 13:4. O výsledku zápasu rozhodla druhá tretina, v ktorej dostal štyri góly. V záverečnej časti znížil stav stretnutia Ružička.

Zverenci Petriho Matikainena sa najbližšie predstavia v piatok o 17.30 h na ľade Dinama Moskva. V pondelok odštartujú sériu siedmich domácich duelov.

Petri Matikainen, tréner Slovana (hcslovan.sk): "Dnes sme odohrali veľmi dobrú prvú tretinu, vytvorili sme si počas nej niekoľko šancí, domácich takmer k ničomu nepustili. Škoda však, že sme nedokázali skórovať. Druhé dejstvo bolo zlé, zaspali sme, prestali korčuľovať, prehrávali súboje a inkasovali štyri góly. Tretiu tretinu sme sa snažili vrátiť do zápasu, boli aktívni, no za takého stavu sa hrá už ťažko. Myslím, že ak by sme hrali vyrovnane 60 minút odniesli by sme si zo Soči nejaké tie body."

Online prenos

60. min - Zápas sa skončil.

55. min - O pár sekúnd neskôr sa po zákroku Koledova na Lužu strhla bitka. Rozhodcovia stále diskutujú o trestoch. Na trestnej lavici Soči sedia v tejto chvíli až piati hráči.

55. min - Slovan teraz mohol streliť druhý gól v zápase. Tičar sa rútil sám na brankára Pöpperleho, ale zakončil len do jeho betónov.

51. min - Slovan strieľa svoj prvý gól v zápase. Ružička sa dostal pred Pöpperleho a presnou strelou zápästím znižuje na 1:4.

46. min - Obrovská šanca Soči streliť piaty gól. Ščerbina sa ocitol nikým nepokrytý pred Janusom, snažil sa urobiť kľučku, ale brankár Slovana jeho úmysel vystihol.

41. min - Začala tretia tretina.

Slovan druhú tretinu vôbec nezvládol. Soči po rýchlom góle prevzalo iniciatívu a v priebehu desiatich minút sa presadilo ešte trikrát. Slovan za dve tretiny vyslal na Pöpperleho 25 striel, nepresadil sa však ani raz.

40. min - Druhá tretina skončila.

31. min - Soči strelilo gól. Exhibícia domáceho mužstva pokračuje. Liudučin strieľa štvrtý gól už do prázdnej brány, Janus nemal šancu.

29. min - Soči strelilo gól. Slovan absolútne nezvláda druhú tretinu a prehráva už 0:3. Peknú akciu domácich zakončil zblízka Liudučin.

25. min - Soči strelilo gól. Domáci vyhrávajú už o dva góly. Šiškanov dostal ideálnu prihrávku pred bránu a z prvej prestrelil Janusa.

21. min - Soči strelilo gól. Andrei Kosticyn už po 35 sekundách druhej tretiny otvára skóre stretnutia. S pukom sa dostal medzi kruhy a strelou zápästím prestrelil Janusa.

21. min - Začala druhá tretina.

V prvej tretine mal Slovan prevahu. Svojho súpera prestrieľal 13:4. Gól nedal, nepomohli mu ani tri presilové hry. Soči hralo v početnej výhode dvakrát. Rovnako neúspešne.

20. min - Prvá tretina skončila.

19. min - Janus v prvej tretine veľa práce nemal, tesne pred koncom však musel zakročiť proti pokusu Whitneyho.

17. min - Slovan hrá už tretiu presilovku. Pöpperle si bez väčších problémov poradil so strelou Nagya.

12. min - V dobrej streleckej príležitosti sa ocitol Bartovič, ale z pravého kruhu trafil iba brankára Pöpperleho.

8. min - Slovan je zatiaľ aktívnejší, Soči ešte ani raz nevystrelilo na Janusovu bránu.

6. min - V úvodných minútach hrali obe mužstvá jednu presilovku. Ani jedno z nich sa zatiaľ nepresadilo.

1. min - Zápas sa začal.

Domov»Hokej»KHL»Slovan nezvládol zápas s nováčikom. V Soči prehral 1:4