Netík rozhodol. Slovan vyhral nad Ufou 3:2 po nájazdoch

Jaroslav Janus skvele pochytal niekoľko gólových šancí súpera.
Jaroslav Janus skvele pochytal niekoľko gólových šancí súpera. (Autor: SITA)
Miloslav Šebela|12. dec 2014 o 12:47

Slovan Bratislava vyhral aj druhé domáce stretnutie. Po samostatných nájazdoch zdolal Ufu. V tabuľke Západnej konferencie sa posunul na 10. miesto.

Slovan Bratislava – Ufa 3:2 sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 26. Nedorost, 58. Štajnoch, rozh. nájazd Netík - 7. Heikkinen, 52. Tolpenko

Rozhodovali: Dejev, Soin - Misjur, Raming, vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: Brejčák - Kutuzov obaja 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 8739 divákov

Slovan: Janus - Starosta, Štajnoch, Baranka, J. Brejčák, Sigalet, Luža - Jeglič, Tičar, Netík - Vondrka, V. Nedorost, Bartovič - L. Hudáček, Murley, Ölvecký - A. Šťastný, Surový, Kudrna

Ufa: Sochatskyj - Heikkinen, Kulda, Kutuzov, Lekomcev, Zubarev, Koľcov, Vasilevskyj - Hartikainen, Siomin, Tolpeko - Golovanov, Chlystov, Dubrovskyj - Skačkov, Kajgorodov, Pihlström - Stepanov, Gluchov, Slepyšev

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v domácom zápase so Salavatom Julajev Ufa 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch a dosiahli druhý triumf v rade.

V tabuľke Západnej konferencie figurujú na 10. priečke, na ôsme miesto zaručujúce play off strácajú päť bodov.

V prvej tretine dominovali hostia, ktorí si vytvorili množstvo šancí, no vďaka dobrému výkonu Janusa dokázali premeniť na gól iba jednu. Po zbytočnej strate puku sa k nemu dostal Heikkinen a otvoril skóre.

V druhej časti zase mali navrch domáci a v 26. minúte sa dočkali vyrovnania, keď Nedorost dorazil do siete Bartovičovu strelu.

Hostia išlo opäť do vedenia v 52. minúte, keď sa presadil Tolpeko, ale v dve minúty pred koncom riadneho času vyrovnal Štajnoch a duel išiel do predĺženia. V nájazdoch rozhodol o triumfe domácich Netík.

Zverenci trénera Petriho Matikainena sa najbližšie doma privítajú v pondelok 15. decembra o 19.00 h fínskeho nováčika súťaže Jokerit Helsinki.

Povedali po zápase

Petri Matikainen, tréner Slovana: "V prvej tretine sme trochu zaspali, zachránil nás brankár Jaro Janus, ktorý vytiahol zopár skvelých zákrokov. Potom sme sa rozbehli. S druhou tretinou som spokojný a som hrdý na to, čo predviedli moji chlapci v tretej, že bojovali až do konca a vyhrali sme. Takúto mentalitu musíme mať vždy."

Tomáš Netík, útočník a strelec víťazného gólu Slovana v nájazdoch: "Vedel som, čo urobím. Teraz som pár nájazdov nedal a ani v hre sa mi to nedarilo, takže tam nebola veľká sebaistota. Ale povedal som si, že budem robiť to, čo viem a z čoho mi góly padali. Zaplať pán boh, že som ho prestrelil. Bol to veľmi ťažký zápas. Veľmi kvalitný súpera, stretnutia idú rýchlo za sebou a nikto nemá dosť síl. Po zlej prvej tretine sme to dali na 1:1 a tam som si veľmi vyčítal, že som nedal gól z toho nájazdu, v ktorom sme išli dvaja. To sú zlomové momenty zápasu a keby sme prehrali, veľmi by som si to vyčítal. Zjedol by som hokejku."

Martin Štajnoch, obranca Slovana a strelec vyrovnávajúceho gólu na 2:2: "Ja som bol už pred brankárom a nemohol som ísť do opačnej strany. Jediná možnosť, ktorá mi vychádzala, bolo ísť do blafáku a našťastie to vyšlo. Vedeli sme, že je to kvalitný súper, dobre sme sa na nich pripravili. Zo začiatku to bolo dobré, ale potom sme začali vymýšľať na modrej čiare a z toho boli tie protiútoky a následne aj prvý gól, ktorý sme dostali. Ale dnes sme sa presvedčili , že body, ktoré sme stratili so slabšími súpermi, môžeme teraz získať späť. Dúfam, že v tom budeme pokračovať aj ďalej."

Vasilij Čižov, asistent trénera Ufy: "Dnes sme chceli ukončiť sériu prehier, ktorú máme za sebou. Chalani hrali dobre, ukázali sa ako tím. No dostali sme nešťastný gól dve minúty pred koncom a v nájazdoch sme prehrali."

Online

Tomáš Netík za Slovan premenil - 2:1. Slovan vyhráva zápas.

Chlystov nedal - 1:1.

Tičar ide na tretí pokus. Strieľal medzi betóny a nedal - 1:1.

Kajgorodov nedal.

Rok Tičar nedal - 1:1. Jeho blafák brankár chytil

Poradie hráčov sa otáča. Hartikainen za Ufu nedal - 1:1.

Slepyšev za Ufu nedal - 1:1.

Žiga Jeglič za Slovan nedal - 1:1.

Golovanov nedal - 1:1.

Libor Hudáček nedal - 1:1.

Kajgorodov za Ufu dal - 1:1.

Začína Slovan. Rok Tičar nájazd premenil - 1:0.

65. min. Ufa bola v predĺžení aktívnejšia, no neskórovala. Rozhodnú samostatné nájazdy.

63. min. Po chybe Brejčáka pálil jeden z útočníkov Ufy. Inak sa hrá opatrne.

61. min. Začalo sa predĺženie.

60. min. Slovan v závere odrazil niekoľko útokov Ufy. Janus zneškodnil veľkú šancu Ufy. O víťazovi rozhodne predĺženie.

58. min. Po ukážkovej a bleskovej akcii vyrovnal Martin Štajnoch. Do konca zápasu ostávajú dve minúty.

56. min. Slovan je opäť v útočnom pásme a má tlak. Hostia sa snažia vyhadzovať a narušiť kombináciu.

55. min. Brejčák sa pobil s Kutuzovom. Chlystov sa snažil ešte vyprovokovať Murleyho. Bitkári sú už na trestnej lavici. Obaja dostali 5-minútové tresty.

52. min. Martin Štajnoch nepokryl prihrávku pred bránku a Ufa opäť vedie. Slovan mal pritom doteraz dosť šancí.

51. min. Rozhodca vylúčil pre potýčku po jednom hráčovi na oboch stranách. Hrajú štyria proti štyrom. Útočí však Slovan.

47. min. K rozhodujúcemu gólu má bližšie Slovan. Vondrka bol v dobrej šanci. Ufa v útoku poľavila

44. min. Po Starostovej strele mal Hudáček dve veľké šance. Slovan tlačí. Chce zápas rozhodnúť.

40. min. Veľmi vydarená tretina domácich. Dopredu boli aktívni, strelili vyrovnávajúci gól a odohrali aj dobrú presilovku. V druhej tretine prestrieľal súpera 13:8.

37. min. Šance domáci využili, hoci sa dlho udržali v pásme a Ufu dostali pod tlak. Dobre pálil Vondrka.

34. min. Slovan bude hrať presilovku. Únik Vondrku zastavil Stepanov iba faulom.

25. min. Slovan vyrovnal. Václav Nedorost pohotovo dorazil do bránky strelu Milana Bartoviča.

21. min. V prvej tretine Janus pochytal 11 striel. Ufa začala zostra aj druhú tretine, hneď v prvej minúte mohol spoza bránky zvýšiť na 2:0. Janus ale strelu vytlačil.

20. min. Ufa si v prvej tretine vytvorila veľa šancí a jediný dôvod, prečo nevyhráva s vyšším rozdielom je pozorný brankár Jaroslav Janus

15. min. Slovan sa ubránil. Vyznamenal sa opäť Janus. Inak domáci robia často chyby v obrane a koledujú si o ďalší gól.

13. min. Slovan zatiaľ podržal brankár Janus. Po faule Martina Štajnocha však bude mať Ufa výhodu presilovky.

7. min. Fín Heikkinen pohotovou strelou poslal hostí do vedenia.

Slovan je v prvých minútach aktívny. Paradoxne vlastný gól si takmer nechtiac dal obranca Štajnoch. Puk sa mu odrazil od korčule. Janus však bol pozorný.

Zápas sa začal.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava nastúpia na piatkový domáci duel KHL proti Salavatu Julajev Ufa (19.30) bez Štefana Ružičku a Michala Sersena. Do zostavy sa vracia Michal Vondrka.

Kľúčového obrancu tímu Michala Sersena vyradil z hry trest od KHL za faul v závere druhej tretiny predchádzajúceho domáceho zápasu s Astanou. Jeho miesto v prvej formácii popri Tomášovi Starostovi zaujme Martin Štajnoch.

Dodatočný trest

Športovo-disciplinárna komisia súťaže zastavila Sersenovi činnosť na jeden duel po prehodnotení jeho zákroku na Nigela Dawesa z Astany. Na základe iniciatívy komisie rozhodcov KHL zmenili Sersenov trest z úderu lakťom na podrazenie s následným zranením a dodatočne mu udelili vylúčenie na päť minút plus do konca zápasu.

Keďže pre Sersena to bol už druhý dištanc do konca duelu v sezóne, automaticky má zastavenú činnosť na jeden súboj.

Po dobrom výkone zostáva v bránke Jaroslav Janus, na striedačke už bude pripravený kanadský gólman David LeNeveu.

V útoku nemôže Slovan rátať s krídelníkom Štefanom Ružičkom, ktorý odstúpil už zo zápasu proti Astane pre zranenie v dolnej časti tela. V druhej formácii ho vedľa Václava Nedorosta a Milana Bartoviča nahradí Michal Vondrka.

Ako prvý útok je opäť písané trio legionárov Žiga Jeglič, Rok Tičar, Tomáš Netík. Libor Hudáček odohrá aj druhý zápas po návrate s Mattom Murleym a Petrom Ölveckým.

Ufa bez trénera

Ufa nastúpi na zápas už bez trénera Vladimira Jurzinova mladšieho. Vedenie klubu s ním po vzájomnej dohode ukončilo spoluprácu. V Bratislave i v nedeľu v Záhrebe povedie tím Vasilij Čižov, ktorý je v klube starším trénerom.

Ufa, ktorá bola v minulej sezóne vo finále Východnej konferencie proti Magnitogorsku, získala v 38 stretnutiach tohto ročníka zatiaľ 58 bodov a je piata v tabuľke svojej konferencie. Jurzinov pracoval v klube od roku 2011, hlavným trénerom bol od leta 2012.

Výsledky piatkových zápasov KHL:

Chabarovsk - Čeľabinsk 2:4

Góly: 24. D. Ježov (MIKLÍK), 54. Fisenko (MIKLÍK) - 5. a 9. Andrej Popov, 14. Aťušov, 52. Bulis

Vladivostok - Chanty-Mansijsk 1:2

Góly: 9. Gynge - 7. Gorbunov, 35. Gusev

Novokuzneck - Togliatti 5:3

Góly: 2. Kurepanov, 7. A. Romanov, 35. Kapotov, 37. Kosourov, 60. D. Maľcev - 7. a 28. F. Fiodorov (pri druhom K. SLOBODA), 30. S. Bočarov

Novosibirsk - Nižnekamsk 7:2

Góly: 14. Enlund, 19. Šumakov, 32. Ullström, 37. Enlund, 37. Ullström, 47. Hersley, 52. Jefimenko - 6. Rjasenskij, 7. Polygalov

Minsk - Omsk 6:2

Góly: 4. Vesce, 16. Kulakov, 23. Cheechoo, 34. Meleško, 40. Krajíček, 56. Ellison 3. Volkov, 32. Paršin

Nižnij Novgorod - Jaroslavľ 1:2

Góly: 43. Immonen 3. Apalkov, 31. Plotnikov

Soči - Dinamo Moskva 1:6

Góly: 34. Kosticyn 7. Volkov, 22. Mosaljov, 25. Karsums, 36. Pestuško, 53. Sojin, 57. Karsums

Čerepovec - Podoľsk 2:4

Góly: 24. Stoljarov, 57. Kagarlickij - 48. a 60. Korolľov, 54. Horák, 58. Kousal

Mytišči - Astana 3:4

Góly: 19. Taratuchin, 28. Taratuchin, 37. Šmeljov - 26. Starčenko, 28. Žajlauov, 38. Bochenski, 50. Starčenko