Argentínsky Racing Club získal majstrovský titul po 13 rokoch

Futbalisti Racingu oslávili titul.
Futbalisti Racingu oslávili titul. (Autor: TASR)
TASR|15. dec 2014 o 07:51

Racing skončil dva body pred obhajcom River Plate, oba kluby si vybojovali účasť v Pohári osloboditeľov.

Buenos Aires. Futbalisti Racing Clubu získali argentínsky majstrovský titul, keď v nedeľňajšom ligovom zápase zdolali Godoy Cruz 1:0. Je to pre nich ôsmy titul, ten doteraz posledný ukoristili pred 13 rokmi v 2001.

Racing skončil dva body pred obhajcom River Plate, oba kluby si vybojovali účasť v Pohári osloboditeľov, rovnako ako aj obhajca Copa Libertadores San Lorenzo, resp. víťaz národného pohára Huracan.

O domácom triumfe nového majstra v záverečnom ligovom kole rozhodla hlavička stredopoliara Rickyho Centuriona.

"Nemôžem tomu uveriť. Tento titul naplnil naše sny. Práve kvôli tomuto som sa vrátil domov," citovala agentúra Reuters 35-ročného bývalého reprezentačného útočníka Argentíny Diega Milita, ktorý bol aj pri titule v roku 2001.

"Mám obrovskú radosť. Mali sme na začiatku ligy aj zlé časy, ale toto mužstvo sa so všetkým statočne vyrovnalo a zaslúžilo si titul," povedal tréner nového majstra Diego Cocca.

Quilmes - River Plate 0:1, Racing Club - Godoy Cruz 1:0

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Argentínsky Racing Club získal majstrovský titul po 13 rokoch