Češka Soukalová vyhrala šprint biatlonistiek, Kuzminová stále chýba

Gabriela Soukalová vyhrala v SP už svoje ôsme preteky.
Gabriela Soukalová vyhrala v SP už svoje ôsme preteky. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|18. dec 2014 o 15:49

V prvých pretekoch 3. kola Svetového pohára v biatlone bodovala zo Sloveniek iba Jana Gereková, skončila na 28. mieste.

POKLJUKA. Tretie kolo Svetového pohára v biatlone sa začalo v slovinskej Pokljuke šprintom žien. Na 7,5-kilometrovej trati vynikla Češka Gabriela Soukalová, ktorá zvíťazila s náskokom 18,4 sekundy pred Taliankou Dorotheaou Wiererovou, tretia skončila Ukrajinka Valj Semerenková.

Zo slovenskej štvorice ako jediná bodovala Jana Gereková, ktorá obsadila 28. priečku. V Pokljuke mala pôvodne štartovať už aj dvojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová, ktorá zámerne vynechala úvodné dve kolá Svetového pohára vo švédskom Östersunde a rakúskom Hochfilzene. Tentoraz jej účasť znemožnili zdravotné problémy a chýbať bude počas celého programu v Pokljuke.

Nešťastná Kuzminová

"Nasťa je sama dosť nešťastná, že nemôže súťažiť. Predtým v Hochfilzene mala zdravotné problémy a teraz sa ešte necíti byť natoľko fit, aby mohla ísť do toho naplno. Je to škoda, lebo v Pokljuke sme s ňou rátali. Uvidíme, čo bude po Novom roku," uviedol tréner ženskej reprezentácie v biatlone Pavel Kobela.

Vyjadril sa aj k výkonom Janky Gerekovej: "Škoda, že v streľbe poležiačky jej to dnes nevyšlo ako predtým v štafete v Hochfilzene. Celkovo predvádza solídny štandard. Momentálne je vo Svetovom pohári na 29. mieste a štyri priečky ju delia od účasti na nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom. Ak jej vyjde stíhačka, môže sa tam dostať."

V priebežnom poradí SP vedie po šiestich pretekoch aj naďalej Fínka Kaisa Mäkäräinenová.

Práve ona bola favoritkou, predtým v piatich vystúpeniach v SP vždy stála na stupňoch víťazov, tri predchádzajúce preteky vyhrala. Tentoraz však na medailové stupne nenadviazala a po nepresnej streľbe sa nezmestila ani do prvej desiatky. Soukalová vyhrala už svoje ôsme preteky v SP.

Výsledky

Šprint žien na 7,5 km: 1. Gabriela Soukalová (ČR) 20:17,3 (0 tr. okr.), 2. Dorothea Wiererová (Tal.) +18,4 (1), 3. Valj Semerenková (Ukr.) 24,7 (0), 4. Rosanna Crawfordová (Kan.) 36,8 (1), 5. Oľga Podčufarovová (Rus.) 38,8 (0), 6. Darja Domračevová (Biel.) 38,9 (2), 7. Weronika Nowakowská-Ziemniaková (Poľ.) 42,0 (1), 8. Nicole Gontierová (Tal.) 42,5 (1), 9. Laura Dahlmeierová (Nem.) 42,8 (1), 10. Karin Oberhoferová (Tal.) 43,9 (1), ...28. Jana Gereková 1:17,1 (2), 68. Terézia Poliaková 2:32,5 (2), 74. Ivona Fialková 2:43,3 (0), 79. Paulína Fialková (všetky SR) 3:02,5 (2)

Priebežné hodnotenie SP (6 z 25 pretekov): 1. Mákäräinenová 308, 2. Domračevová 243, 3. Valj Semerenková 240, 4. Podčufarovová 210, 5. Eckhoffová 200, 6. Oberhoferová 200, ...29. Gereková 57, 56. P. Fialková 20, 61. Poliaková 13

Domov»Zimné športy»Češka Soukalová vyhrala šprint biatlonistiek, Kuzminová stále chýba