Hádzanárkam ušlo nasadenie, budú mať ťažšieho súpera

Hádzanárky po postupe zo skupiny.
Hádzanárky po postupe zo skupiny. (Autor: SITA)
SITA|19. dec 2014 o 12:08

Slovenkám stačilo s Nemeckom prehrať o dva, možno tri góly. Tréner im to povedal až v prestávke.

BRATISLAVA/ZÁHREB. Hádzanárky Slovenska si postupom do hlavnej fázy XI. majstrovstiev Európy žien v Chorvátsku a Maďarsku zaistili umiestnenie v najlepšom tucte družstiev.

Na ďalšiu métu, ktorou bolo skončiť v konečnom poradí do 11. priečky, už nedosiahli a prišli o šancu byť medzi nasadenými pri žrebe II. fázy kvalifikácie majstrovstiev sveta 2015 v Dánsku.

"Samozrejme, mrzí nás, že sa nám nepodarilo dostať do prvej jedenástky. Vedel som, že môžeme s Nemkami prehrať o dva góly či dokonca aj 24:27. Mal som to v hlave, ale hráčkam som o tom vopred nehovoril."

"Povedal som im to až v polčasovej prestávke záverečného zápasu a aj tak to nepomohlo," skonštatoval kouč reprezentácie SR Dušan Poloz po záverečnom vystúpení v Záhrebe.

Deviatka nasadených

Slovenky budú medzi deviatkou nenasadených spolu so štvoricou z 13. - 16. miesta na ME 2014 (Chorvátsko, Rusko, Srbsko, Ukrajina) a štvoricou postupujúcich z I. fázy kvalifikácie MS 2015 (Slovinsko, Rakúsko, Island, Česko).

V boji o účasť na svetovom šampionáte (5. - 20. 12. 2015) ich bude čakať deviatka nasadených (vzíde z desiatky Nórsko, Španielsko, Čierna Hora, Švédsko, Maďarsko, Francúzsko, Holandsko, Rumunsko, Nemecko, Poľsko).

Tvoria ju tímy na 2. - 11. pozícii z konečného poradia ME 2014 s výnimkou Dánska (8.) ako organizátora budúcoročného vrcholného podujatia. Majster Európy 2014 sa kvalifikuje priamo.

Ťažko si vybrať

Ako najschodnejšie sa javí Poľsko. "Je to semifinalista MS 2013, takže tiež by to nebol ľahký súper. Keby sme boli medzi nasadenými, tak by som vedel vybrať."

"Takto je to však jedno, lebo hocikoho nám vyžrebujú, nastúpime proti tímu patriacemu medzi najlepšie Európe. Ťažko si preto vybrať, ale prečo by sme to Nemkám nemohli vrátiť," poznamenal Poloz, ktorý sa vráti do dejiska šampionátu na jeho vyvrcholenie.

Žrebovanie deviatich dvojíc II. fázy kvalifikácie MS 2015 sa uskutoční v nedeľu 21. decembra o 13.00 h v miestnosti určenej na tlačové konferencie v budapeštianskej Športovej aréne Lászlóa Pappa.

Dvojzápasy play-off sú na programe 6./7. a 13./14. júna 2015.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Hádzanárkam ušlo nasadenie, budú mať ťažšieho súpera