Hokejisti sa trápili. S Bielorusmi prehrali už štvrtý raz po sebe

(Autor: ARCHÍV TASR/AP)
Miloslav Šebela|19. dec 2014 o 16:15

Jediný gól strelil Bielorusom tri minúty pred koncom zápasu Michel Miklík. "Nemôžeme byť spokojní. Máme, čo zlepšovať," vraví Miklík.

Slovensko – Bielorusko 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 57. Miklík - 27. Nogačjov, 51. Kislyj

SR: J. Hudáček - Graňák, Sloboda, Ďaloga, J. Mikuš, Čerešňák, Starosta, Štajnoch, P. Mikuš - Tybor, Viedenský, Miklík - Dravecký, Cingeľ, Lapšanský - Kudrna, Marcinko, L. Hudáček - Lušňák, Šťastný, Vandas.

Bielorusko: Gorjačevskich - Korobov, Denisov, Lisovec, Šinkevič, Stasenko, Nogačjov, Kaznadej, Goroško - Kislyj, Stas, Gavrus - Andrjuščenko, Kulakov, Stepanov - Kovyršin, Jefimenko, Pavlovič - Razvadovskij, Drozd, Volkov

Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vinneborg (Švéd.), Wehrli - Ambrosetti, Wust (všetci Švaj.), 357 divákov

AROSA. Slovenská hokejová reprezentácia prehrala v úvodnom vystúpení na turnaji Arosa Challenge vo Švajčiarsku s Bieloruskom 1:2. Zverenci Vladimíra Vůjtka nepredviedli v piatok podvečer ideálny výkon, ich hre chýbala väčšia agresivita i nápaditosť pri zakončovaní či kombináciách.

Miklíkov pätnásty gól

Mužstvo sa nevyhlo chybám, viazol prechod do útoku. Húževnatí a obetavo hrajúci Bielorusi aj vďaka nedisciplinovanosti Slovákov prevzali od druhej časti hry iniciatívu a z aktivity vyťažili aj góly. Rovnakým pomerom vyhralo Bielorusko nad Slovenskom v Arose aj pred rokom.

Premiéru v národnom tíme SR absolvoval Andrej Kudrna. Michel Miklík strelil pätnásty gól v reprezentácii, zo súčasného výberu je najlepším strelcom.

Budú hrať o 3. miesto

Slovensko nevyhralo nad Bieloruskom od 12. apríla 2013, od tohto dátumu prehralo so súperom už štvrtýkrát.

Po piatku je bilancia zo vzájomných stretnutí naďalej v prospech Slovenska (25 zápasov, 14 víťazstiev, 1 remíza, 10 prehier, skóre: 66:41).

V sobotu o 20.15 nastúpia Slováci proti Nórom.

Ďalší výsledok

Švajčiarsko - Nórsko 3:2 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 3. Pestoni, 25. Blindenbacher (von Gunten), 64. Hollenstein (Ambühl) 34. Kristiansen (Sorvik, Ödegaard), 38. P. Thoresen.

zostávajúci program na turnaji - sobota 20. decembra

16.15 finále: Švajčiarsko - Bielorusko

20.15 o 3. miesto: Nórsko - SLOVENSKO

Hlasy

Vladimír Vůjtek (tréner Slovenska): "Prvá tretina bola bojovná, vyrovnaná, obe mužstvá veľmi dobre bránili. V druhej sme urobili v oslabení hrubú chybu, Bielorusi nám dali gól a do 57. minúty boli potom lepším tímom. Hrali lepšie presilové hry, vedeli si v nich vypracovať šance. My sme strelili gól veľmi neskoro a už nebol priestor na vyrovnanie. Nemáme takú kvalitu, aby sme sa presadili proti dobrej obrane. Bielorusi hrali dnes v defenzíve perfektne, tvrdo, dôrazne do tela. My sme sa nevedeli cez to presadiť. Dnes ma uspokojilo len nasadenie, ktoré bolo na úrovni, ale chýbala kvalita."

Juraj Mikuš (obranca Slovenska): "Predpokladali sme, že to bude vyrovnaný zápas a bude rozhodovať jeden gól. Rozhodla druhá tretina, v ktorej sme hrali pasívne a boli sme často vylučovaní. V závere nám veľmi pomohol kontaktný gól. Bolo vidieť, že keď sme začali nahadzovať puky a napádať súpera v ich pásme, začali mať problémy. Mali sme to praktizovať oveľa skôr a nie až v posledných minútach."

Michel Miklík (útočník Slovenska, autor jediného gólu): "Nemôžeme byť spokojní. Súper nás predčil vo viacerých veciach. Do zajtra máme čo zlepšovať. Nemôžem byť spokojný s gólom, keď sme prehrali. Do turnaja sme išli s cieľom, že chceme uspieť a postúpiť do finále. Nepodarilo sa, máme čo zlepšovať.

Online

Koniec zápasu. Slovenskí hokejisti prehrali s Bielorusmi 1:2. Rovnakým výsledkom prehrali na tomto turnaji aj pred rokom.

60. min. Hokejisti sa usadili v útočnom pásme. Bielorusi umne napádajú a vyhadzujú.

58. min. Tréner Vůjtek si zobral oddychový čas. Brankár ostáva na striedačke, Slováci hrajú so šiestimi hráčmi.

57. min. Miklík znižuje. Pálil po prihrávke Viedenského.

54. min. Bielorusi hrozia aj v plnom počte. Mohli zvýšiť už na 3:0, keď pred Hudáčkom dorážal jeden zo súperov.

52. min. Ďalej hráme v oslabení.

51. min. Za hru vysokou hokejkou je vylúčený slovenský kapitán Dominik Graňák. Dostal trest 2 plus 2 minúty. A po 12 sekundách peknou strelou Stepanov presilovku využil.

47. min. "My chceme gól," skanuduje hľadisko. Ale na trestnú lavicu ide Michel Miklík.

45. min. Väčšia snaha v presilovke, ale stále bez gólu. Lapšanského tečovanú strelu bieloruský brankár chytil.

43. min. Hokejisti budú hrať presilovku. V predchádzajúcich súpera veľmi neohrozili.

41. min. Začala sa posledná tretina. Zatiaľ je zápas podpriemerný.

40. min. Chudobné skóre 1:0 si Bielorusi v pohode postrážili. Slováci ich bránku príliš neohrozili, robia chyby. Súper ukázal svoju silu v presilovkách, naopak Slováci z dvoch vyťažili iba dve strely.

37. min. Po peknej kombinácii pálil Libor Hudáček z prvej, ale brankár ju chytil. Bola to prvá strela našich v presilovke. Skóre sa nezmenilo.

35. min. Za hákovanie na Graňáka, hrajú Slováci presilovku.

34. min. Tybor trafil žŕdlu bieloruskej bránky. Bola to zatiaľ najväčšia príležitosť Slovákov. V druhej tretine však napriek tomu, že prehrávajú, stále veľa neukázali.

32. min. Slovenský tím hrá opäť v oslabení.

29. min. Bielorusi získavajú priestor, vyhrávajú súboje.

27. min. Po chybe Štajnocha strieľajú Bielorusi gól. Štajnoch zle vyhodil puk a Nogačjov skóroval. Je to škoda, pretože Hudáček chytal zatiaľ spoľahlivo.

25. min. Bielorusi teraz viackrát ohrozili Hudáčka. Pálili zblízka, no brankár všetko pochytal. Slováci však budú hrať v oslabení.

21. min. Začala sa druhá tretina. Je to prvý zápas pre Kanaďana Davea Lewisa na lavičke bieloruskej reprezentácie.

20. min. Prvá tretina sa skončila bez gólov. Vandas po Slobodovej prihrávke mal šancu, ale nepresadil sa. Ak budú hrať takto opatrne oba tímy, veľa gólov nepadne.

17. min. Ojedinelá strela Bielorusov. Inak hrajú oba tímy veľmi dobre v obrane. V hľadisku sa ozýva skandovanie: "Slovenskóó."

10. min. Cez prehustené stredné pásmo, sa ťažšie presadzujú oba tímy.

5. min. Slováci začali aktívne, hoci veľkú šancu si zatiaľ nevytvorili, pôsobia istejšie. Bielorusi zatiaľ veľa neukázali.

Zápas sa začal. Pred jeho začiatkom museli rozhodcovia upraviť sieť bieloruskej bránky. Bola v nej diera.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Hokejisti sa trápili. S Bielorusmi prehrali už štvrtý raz po sebe