Arjen Robben (vpravo) sa teší z gólu s Frankom Ribérym.
Arjen Robben (vpravo) sa teší z gólu s Frankom Ribérym. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. dec 2014 o 22:22

Nemecký majster vyhral nad Mainzom až vďaka gólu v nadstavenom čase.

MNÍCHOV. Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v piatkovom zápase 17. kola nemeckej bundesligy nad domácim Mainzom 2:1. Bayern pritom od 21. minúty prehrával, onedlho však vyrovnal Bastian Schweinsteiger.

Vo vyrovnanom dueli napokon rozhodol o triumfe favorita v 90. minúte holandský krídelník Arjen Robben.

Je mu ľúto hráčov súpera

"Musím byť úprimný. Víťazstvo ma teší, ale zároveň mi je ľúto hráčov Mainzu. Dali do zápasu maximum, na ihrisku nechali všetko a skvele ich povzbudzovali fanúšikovia," priznal Robben.

Futbalisti Bayernu stanovili dva rekordy jesennej časti bundesligy. Bavori naplno zabodovali v piatok v záverečnom kole kalendárneho roka 2014 v Mainzi a posunuli sa na hodnotu 45 bodov.

Je to o bod viac, než ich maximum z roku 2005. Stanovili tiež top v počte inkasovaných gólov. Zverenci Pepa Guardiolu ich dostali len štyri, doterajší rekord bol sedem.

Neprehrali 21 ligových zápasov za sebou

"Myslím si, že teraz si všetci môžeme spokojne vychutnať zimnú prestávku," poznamenal Arjen Robben.

V lige Bayern ťahá po piatkovom úspechu sériu ôsmich triumfov od októbrovej bezgólovej remízy na trávniku Mönchengladbachu. Neprehral už v 21 bundesligových stretnutiach za sebou. Naopak, Mainz naposledy trojbodovo uspel 18. októbra proti Augsburgu, odvtedy má štatistiku 0-4-4. Bayern neprekonal od septembra 2010.

"Sme sklamaní, pretože minimálne bod sme si zaslúžili," skonštatoval strelec gólu Mainzu Soto.