Slováci prehrali aj s Nórskom, na turnaji skončili poslední

Slováci sa s Nórskom stretli aj na tohtoročných majstrovstvách sveta.
Slováci sa s Nórskom stretli aj na tohtoročných majstrovstvách sveta. (Autor: Ilustračné - TASR)
SITA|20. dec 2014 o 20:05

Turnaj Arosa Challenge vyhralo domáce Švajčiarsko. Vo finále zdolalo Bielorusko 3:2.

Nórsko - Slovensko 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 35. Roest, 44. Espeland (Rindal), 54. Holös (Froshaug) - 43. Lušňák (Puliš, P. Mikuš)

Rozhodovali: Koch, Stricker Borga, Progin (všetci Švajč.), vylúčení: 0:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, zmeny: Slováci od 21. min s L. Hudáčekom a bez Draveckého, od 51. bez Lapšanského.

Nórsko: R. Smith - Holös, Sorvik, Rindal, Espeland, Sveum, Mostue Larsen, Odegaard - S. Thoresen, P. Thoresen, Froshaug - Ask, Borresen, Trettenes - Lindahl, Roest, K. Forsberg - Kristiansen, Stene, Roste Fossen

Slovensko: J. Hudáček - Graňák, K. Sloboda, Marek Ďaloga, J. Mikuš, Starosta, Čerešňák, P. Mikuš, Jánošík - Miklík, Viedenský, Tybor - Vandas, Dravecký, Cingeľ - Lapšanský, T. Marcinko, Kudrna - A. Šťastný, Lušňák, Puliš

AROSA. Slovenská hokejová reprezentácia obsadila na turnaji Arosa Challenge vo Švajčiarsku konečné 4. miesto. V sobotňajšom zápase o bronz prehrala s Nórskom 1:3.

Hráči zlyhávali najmä v koncovke, vo štvrtom súboji za sebou strelili iba jeden gól. S Nórmi boli aktívnejší, ale súperi hrali disciplinovane a dôrazne v obrane.

Slovenskému tímu vrátili prehru z májového svetového šampionátu v Minsku.

Slovensko sa s Nórskom stretlo 26-krát - devätnásťkrát vyhralo, dvakrát remizovalo a päťkrát prehralo. So skóre 102:51.

V sobotu dostal v bránke znovu šancu Július Hudáček, pretože Marek Čiliak nebol zdravotne v poriadku. V slovenskom tíme debutoval Radovan Puliš.

O jediný slovenský gól sa postaral Patrik Lušňák, pre ktorého to bol tretí zápis v národnom tíme SR.

Hlasy

Vladimír Vůjtek (tréner Slovenska): „Tím bojuje, hrá, na čo má, ale veľakrát tomu chýba hlava, rozum a to hlavné - góly. Chyby to boli, o tom niet pochýb, ale chybou je aj fakt, že útočníci sa nevedeli presadiť. Obrancovia sú tak z minúty na minútu viac pod tlakom a videli ste sami, ako to dopadlo. Priznávam, zasa sme zažili sklamanie z hry útočníkov. Je pravdou, že na poslednú chvíľu sme museli urobiť aj nejaké zmeny, keď sa vymenili tri pravé krídla, no to nie je ospravedlnenie. Mali sme vo výbere hráčov, čo sa pravidelne presadzujú v našej či českej lige, no na medzinárodnom fóre zlyhali.“

Marek Ďaloga (obranca Slovenska): "Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, nepredviedli sme sa v najlepšom svetle. Doplácame na to, že nedávame góly a potom ich dostávame z prehnanej snahy. Po vyrovnaní na 1:1 sme hneď inkasovali a bolo to zvláštne. Do tohto zápasu sme museli ísť inak ako proti Bielorusom, prizvukoval nám to aj tréner. Vedeli sme, že Nóri majú dobré mužstvo. Mali sme šance, ale vo finálnej fáze nám to nešlo."

Radovan Puliš (útočník Slovenska): "Prehrali sme, preto môj debut nebol práve najideálnejší. Snažil som sa hrať čo najlepšie a dúfam, že to vyzeralo z mojej strany dobre. Bol to pre mňa trocha stres, po prvom striedaní to opadlo a hralo sa mi dobre. Na turnaji boli kvalitné mužstvá. Škoda, že sme nedali viac gólov, preto sme pohoreli. V obrane sme hrali dobre, ale v útoku to nebolo v poriadku."

Dominik Graňák (kapitán Slovenska): „Dopadlo to opačne, ako sme si predsavzali. Málo sme sa presadzovali pred súperovou bránkou a na turnaji strelili len dva góly. Poučiť sa musíme ale aj z týchto dvoch zápasov a v budúcnosti sa vyvarovať chýb, akých sme sa dopustili na tomto turnaji.“

František Okál (lekár slovenskej reprezentácie): „Adam Lapšanský utrpel náraz do oblasti rebier a musel byť prevezený do nemocnice. Ide však o preventívne vyšetrenie, aby sa vylúčilo krvácanie do brušnej dutiny.“

Arosa Challenge 2014 - finále:

Švajčiarsko - Bielorusko 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Góly: 28. Moser (Bertschy), 45. Pestoni (von Gunten, Rüfenacht), 56. Hollenstein - 30. Razvadovskij (Drozd), 39. Andrjuščenko (Jefimenko). Rozhodovali: Vinnerborg (Švéd.), Wehrli Ambrosetti, Wüst (všetci Švajč.), vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vinnerborg (Švéd.), Wehrli - Ambrosetti, Wust (všetci Švaj.)

Prehľad doterajších umiestnení na turnaji Arosa Challenge:

2010 - 1. Bielorusko, 2. Švajčiarsko, 3. SLOVENSKO, 4. Dánsko (hralo sa v Herisau)

2011 - turnaj sa nekonal

2012 - 1. Švajčiarsko, 2. SLOVENSKO, 3. Nórsko, 4. Bielorusko

2013 - 1. Bielorusko, 2. Švajčiarsko, 3. SLOVENSKO, 4. Nórsko

2014 - 1. Švajčiarsko, 2. Bielorusko, 3. Nórsko, 4. SLOVENSKO

Online prenos

60. min - Zápas sa skončil.

59. min - Zápas sa už iba dohráva.

54. min - Slovensko znovu inkasuje. Froshaug prenikol s pukom po ľavej strane, pred bránou ideálne našiel Holosa a ten z prvej prestrelil Hudáčka.

51. min - Prebieha posledná desaťminútovka riadneho hracieho času. Nóri podobne bránia, Slováci len sporadicky ohrozujú Smitha.

44. min - O pár sekúnd však opäť prehrávame. Espeland nahodil ľahký puk od modrej čiary, Hudáček naň pravdepodobne nevidel a Nórsko opäť vyhráva.

43. min - Slovensko vyrovnáva na 1:1. Lušňák číhal pred Smithom a vyrazený puk pohotovo dorazil do brány.

41. min - Hneď v prvých sekundách tretej tretiny veľká šanca Nórska, pred Hudáčkom dobiedzali bratia Thoresenovci. Slovenský brankár si s ich pokusmi poradil.

41. min - Začala tretia tretina.

40. min - Druhá tretina skončila.

36. min - Obrovská chyba Čerešňáka, ktorý prihral priamo na hokejku Niklasa Roesta a ten v samostatnom úniku prekonáva Hudáčka. Nórsko vyhráva 1:0.

32. min - Rýchla kombinácia slovenských hokejistov v útočnom pásme. Na jej konci bol Tybor, ale ani on nedokázal prestreliť Smitha.

30. min - A na opačnej strane dobre mieril Vandas, aj Smith bol pozorný. V polovici zápasu zostáva stav bezgólový.

29. min - Asi najväčšia šanca Nórov v tomto stretnutí, po rýchlom protiútoku nebezpečne strieľal Froshaug, ale minul bránu.

25. min - Dobrá šanca Nórov, Stene sa dostával k puku v blízkosti brány, ale Július Hudáček výborne zasiahol hokejkou a dokázal mu puk vypichnúť.

23. min - Na ľade sa objavil aj Libor Hudáček, ktorý pôvodne nemal nastúpiť. Ani v druhej tretine sa zatiaľ nič zaujímavé nedeje, hrá sa podobný hokej ako v prvej časti.

21. min - Začala druhá tretina.

20. min - Prvá tretina skončila.

19. min - Nóri sa síce počas väčšej časti presilovky držali v útočnom pásme, ale Hudáčka ohrozovali iba sporadicky. Na opačnej strane sa v oslabení takmer dostal do úniku Tybor. Jeden z obrancov Nórska ho v poslednej chvíli od puku odstavil.

17. min - V závere prvej tretiny budeme hrať v oslabení. Na trestnú lavicu si odchádza sadnúť Viedenský. A dostáva trest dve plus dve minúty.

15. min - Dnes to bude pravdepodobne podobný zápas ako včera. Nóri sa sústreďujú na pozornú hru v defenzíve, Slováci sú korčuliarsky aktívnejší, ale vypracovávajú si málo šancí.

10. min - Radovan Puliš, ktorý dnes štartuje premiérovo v národnom tíme, sa medzi kruhmi dostal do dobrej streleckej pozície. Smith však bez väčších problémov zakročil.

8. min - Zatiaľ sa hrá hokej bez výraznejších šancí.

6. min - Strelecký pokus našich hráčov. Rubena Smitha v bráne Nórska vyskúšal Tomáš Marcinko.

3. min - Prvý zákrok brankára Hudáčka, ktorý bez väčších problémov prikrýva puk po strele od modrej čiary pred dobiedzajúcim Steffenom Thorsenom .

1. min - Zápas sa začal.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci prehrali aj s Nórskom, na turnaji skončili poslední