Škrtel s rozbitou hlavou proti Arsenalu vyrovnal v 97. minúte

Mathieu Debuchy (vľavo) takto vyrovnal v závere prvého polčasu na 1:1. Prizerá sa Martin Škrtel. Brankár Liverpoolu Brad Jones (vpravo) bol bezmocný. (Autor: SITA/AP)
TASR|21. dec 2014 o 16:38

V Anglicku má povesť železného muža, s rozbitou hlavou dohrával aj vlani a niektoré médiá ho prezývajú Terminátor.

LONDÝN. Dráma sa v 17. kole Premier League odohrala v Liverpoole. Domáci hrali v závere proti Arsenalu s červenou kartou, no aj napriek tomu vyrovnal v 7. minúte nadstaveného času hlavou slovenský stopér Martin Škrtel. Rozhodca v zápase nadstavil až 9:42 minúty.

Rozbili mu hlavu, ale Škrtel vyrovnal

Od bolesti búchal rukou i nohami o trávnik, kričal. Z hlavy mu riadne tiekla krv. Martin Škrtel sa tesne predtým dostal do súboja s Giroudom. Útočník Arsenalu doňho nešetrne strčil, potom mu zrejme nechtiac šliapol na hlavu.

Vyzeralo to hrozne. Bežala 51. minúta šlágra Liverpool - Arsenal.

Nehralo sa zhruba šesť minút, zdalo sa, že striedanie bude nevyhnutné. Slovák vyzeral poriadne otrasený. Ranu mu však zašili priamo na trávniku, obväz prekryli čiernou páskou a Slovák v hre pokračoval.

Škrtel mal prsty v prvom góle Arsenalu. Debuchy ho pri súboji trošku podstrčil a preskočil. Lopta sa od hlavy Londýnčana odrazila do Škrtela a skončila v bráne.

Liverpool územne dominoval

Liverpool bol v zápase oveľa aktívnejší, v úvode dominoval v držaní lopty 87:13, vytvoril si veľa šancí.

Až v 45. minúte sa Coutinhov prízemný pokus odrazil od žrde do siete - 1:0. Radosť Liverpoolu trvala len minútu, Debuchy na okraji päťky prehlavičkoval Škrtela a odchodom do šatní vyrovnal.

Giroud v 65. minúte nasadil jasle brankárovi Jonesovi a bolo 1:2.

Domáci si následne vytvorili niekoľko sľubných príležitostí na vyrovnanie, prišli o vylúčeného Fabia Boriniho a vytúžený gól strelili až v úplnom závere. A bol to práve slovenský obranca, ktorý sa presadil po rohovom kope Adama Lallanu.

Škrtel: Adam poslal vynikajúci center

"Chceli sme dnes získať tri body, ale to, že sme dokázali vyrovnať v poslednej chvíli, je pre nás dobré. Sme však sklamaní, že sme nedosiahli víťazstvo. Adam poslal vynikajúci center, na gól som čakal nejaký ten čas, takže som skutočne šťastný," povedal Škrtel pre Sky Sports. Bol to pre neho prvý gól v tejto sezóne.

"Bolo to veľmi bolestivé, už to však vyzerá byť v poriadku. Zranenia patria k futbalu," dodal k zraneniu Škrtel.

"Podali sme skvelý výkon. Prihrávky a pohyb na tomto otrasnom ihrisku bol fantastický. Počas duelu sme dominovali, ale nevyvarovali sme sa chýb. Súper mal tri strely na bránku, my celkovo 23," doplnil kouč Liverpoolu Brendan Rodgers.

Premier League - 17. kolo:

FC Liverpool - Arsenal 2:2 (1:1)

Góly: 45. Coutinho, 90.+6. Škrtel - 45.+2. Debuchy, 65. Giroud, ČK: 90.+2. Borini (Liverpool), 44.703 divákov

Newcastle - Sunderland 0:1 (0:0)

Gól: 90. Adam Johnson, 52.315 divákov

Domov»Futbal»Anglicko»Škrtel s rozbitou hlavou proti Arsenalu vyrovnal v 97. minúte