Slováci na MS 20 vyhrali s Fínskom 2:1

Hrdinom v našom drese počas zápasu s Fínskom bol brankár Denis Godla. Chytil 37 striel súpera. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|27. dec 2014 o 21:50

Slovenskí hokejisti vo svojom druhom zápase v A-skupine majstrovstiev sveta do 20 rokov zdolali Fínsko. Najbližšie hrajú v pondelok proti USA.

((foto))

A-skupina: MS v hokeji do 20 rokov

Slovensko - Fínsko 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 10. Cehlárik (Réway), 27. Holenda (Réway, Jaroš) - 8. Rantanen (Ikonen, Hintz)

Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: St-Jacques (Kan.), Vinnerborg (Švéd.) - Mills (Kan.), Wüst (Švaj.), 6007 divákov

Slovensko: Godla - Černák, Rosandič, Jaroš, Holenda, Jendroľ, Hochel, Bačik, Pavúk - Réway, Paulovič, Cehlárik - Šoltés, D. Rehák, Lantoši - Skalický, Sukeľ, Koyš - R. Bondra, Kabáč, Petráš

Fínsko: Saros - Lintuniemi, Honka, Mäkelä, Lyytinen, Ilvonen, Mäkinen, Niku - Mustonen, Lehkonen, K. Kapanen - Ikonen, Hintz, Rantanen - Puljujärvi, Aho, Kalapudas - Ojamäki, Vahatalo, Rauhala - Bjorninen

Slovenskí hráči majú v nedeľu voľno, potom ich v pondelok od 22.00 SEČ čaká duel s Američanmi a následne na ďalší deň dôležitý duel o štvrťfinále s Nemeckom.

Zostrih zápasu Slovensko - Fínsko

Druhý zápas A-skupiny: Nemecko - Kanada 0:4 (0:2, 0:0, 0:2), góly: 5. McDavid (Morrissey, Petan), 13. Lazar (McDavid, Petan), 50. M. Domi (S. Reinhart), 56. Bowey (Petan, McDavid), vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:3.

Tabuľka:

1. Kanada 2 2 0 0 0 12:0 6

2. Slovensko 2 1 0 0 1 2:9 3

3. USA 1 0 1 0 0 2:1 2

4. Fínsko 2 0 0 1 1 2:4 1

5. Nemecko 1 0 0 0 1 0:4 0

MONTREAL. Slovenskí hokejisti zvíťazili vo svojom druhom zápase v A-skupine na svetovom šampionáte hráčov do 20 rokov nad obhajcami trofeje z Fínska 2:1. Priblížili sa tak k postupu zo skupiny.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša inkasovali vo 8. minúte z hokejky Rantanena, no o ďalšie dve minúty dokázali vyrovnať, keď premenili presilovku a Cehlárik tečoval Réwayovu strelu za Sarosa.

Fíni boli počas celého zápas v útoku aktívnejší, no už druhýkrát nedokázali prekonať výborného brankára Godlu.

Naopak, Slováci druhú šancu premenili. V 27. minúte ich poslal do vedenia Holenda, ktorý namieril presne od modrej. V záverečnej tretine už naši hokejisti tesný náskok udržali a po debakli s Kanadou 0:8 si pripísali prvé víťazstvo na turnaji.

Slovensko odohralo s Fínskom na svetovom šampionáte juniorov dvanásty vzájomný duel, v ktorom sa po rokoch 1998, 2004 a 2008 tešilo zo štvrtého víťazstva. Slováci prerušili proti hráčom tejto krajiny na šampionátoch do dvadsať rokov trojzápasovú sériu prehier.

Priebeh zápasu

60. min. Fíni hrajú poslednú minútu bez brankára.

58. min. Fíni opäť trafili konštrukciu našej bránky, dve minúty pred koncom zápasu však stále vedieme. Bránku súpera v šanci posunul Rehák.

54. min. Po strele Pauloviča mal Fín Saros šťastie, strelu zastavila len konštrukcia bránky. Po vylúčení Cehlárika budú hrať naši opäť v oslabení. Aj tejto presilovke sa naši ubránili.

50. min. Do konca zápasu zostáva desať minút. Aktuálna úspešnosť nášho brankára je 97.22%. Naši sa oslabeniu pri vylúčení Bondru ubránili.

48. min. Našim hokejistom sa využiť presilovku nepodarilo a tak ich čaká zrejme ďalšie bránenie Fínskych útokov. Aktuálny stav štatistiky striel je 11:34 z pohľadu našich. Ďalším vylúčeným je náš Radovan Bondra.

45. min. Fíni mali dve veľké šance, Godla musel opäť vytiahnuť výborné zákroky. V tretej tretine už mu ich narátali šesť. Jeden z Fínov nášho brankára sekol a naši tak budú hrať ďalšiu presilovku.

41. min. Tretia tretina sa začína dokončením presilovky Fínov, opäť našich zachránil Godla.

Skončila sa II. tretina. Slovensko vedie nad Fínskom 2:1. Godla doteraz chytil 27 striel, Fín Saros 10.

32. min. Po faule na Martina Réwaya si presilovku zahrajú aj naši. Na trestnej lavici sedí Mäkinen. Veľkú šancu mal opäť v presilovke Cehlárik.

30. min. Slováci po Jarošovom faule hrajú ďalšie oslabenie. Naši sa aj tejto presilovke napokon ubránili.

pucik_15.jpg 27. min. Naši sa po dlhých minútach dostali do útoku a využili ho. Fínskeho brankára prestrelil Holenda po Réwayovej prihrávke.

25. min. Fíni začali aj druhú tretinu veľmi aktívne. Godla v našej bránke už má aktuálne podľa webu tsn.ca 19 zákrokov.

21. min. Druhú tretinu začali vyhraným vhadzovaním Fíni.

Skončila sa I. tretina - stav je 1:1. Určite najlepším hráčom na ľadovej ploche je náš brankár Denis Godla. Na strely vyhrali Fíni prvú tretinu 16:4.

17. min. Slovák Godla v bránke našich chytil obrovskú šancu Hintzovi, len vďaka nemu je stále remíza 1:1. Slováci prečkali presilovku o dvoch hráčov bez inkasovaného gólu.

15. min. Prvým vylúčeným Slovákom bude Kristian Jaroš, presilovku tak budú hrať aj Fíni. Na trestnú musel aj Erik Černák a Fíni hrajú 5 na 3.

pucik_15.jpg 10. min. Slováci vyrovnali. Réway pri presilovke našich našiel prihrávkou Cehlárika a po jeho teči je stav 1:1.

pucik_15.jpg 8. min.Fíni vedú a už ich nezastavil ani Godla. Nášho brankára prepálil Rantanen.

3. min. Denis Godla v našej bránke si poradil už s viacerými strelami, stav je stále 0:0.

0. min - Zápas sa začal. Musíme to hodiť za hlavu, povedal RTVS po prehre s Kanadou David Šoltés. Európsky hokej je čosi iné, povedal zase pred zápasom s Fínskom Martin Réway.

Slovenský brankár Denis Godla začal v bránke našich proti Kanade a rovnako aj proti Fínsku.

Fínsko v Kanade odhajuje titul majstrov sveta. Vlani vo finále zdolalo domácich Švédov.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci na MS 20 vyhrali s Fínskom 2:1