Slovan vyhral v Jaroslavli 2:0, skórovali Netík a Hudáček

Kanaďan Cam Barker si cez sviatky obliekol dres Slovana aj v jeho špeciálnej vianočnej edícii. (Autor: TASR)
SITA|10. jan 2015 o 10:27

Okrem Barkera nehrajú ani zranení Ivan Baranka a Vladimír Mihálik.

Jaroslavľ - Slovan 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 40. Netík (Štajnoch), 45. Hudáček (Vondrka, Starosta)

Rozhodcovia: Anisimov, Romasko - Maťuša, Petrov, vylúčení: 2:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 9000 divákov

Lokomotiv: Kolesnik - Holos, Vasiljev, Kronwall, Pašnin, Višnevskij, Jakovlev, Gorochov, Ljubuškin - Plotnikov, Apalkov, Averin - Kontiola, Thörnberg, Loktionov - Konkov, Novotný, Platt - Kartajev, Galimov, Gračjov

Slovan: Backlund - Luža, Sersen, Štajnoch, Kozák, Starosta, Surový - Nagy, Murley, Bartovič - Netík, Tičar, Jeglič - Hudáček, White, Vondrka - Ölvecký, Šťastný, Kudrna - Lunter

Surový bol obranca

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana pretrhli negatívnu sériu piatich prehier po sebe a v KHL vyhrali na ľade favorita v Jarosľavli 2:0.

Slovan nastúpil na duel iba s piatimi regulárnymi obrancami, post šiesteho v tretej formácii zaujal útočník Tomáš Surový.

Chytať mal pôvodne Jaroslav Janus, no pre jeho zranenie v hornej časti tela napokon nastúpil Johan Backlund, ktorý si pripísal druhé čisté konto v tejto sezóne po 25 úspešných zásahoch.

Skóre duelu otvoril 14 sekúnd pred druhou sirénou Tomáš Netík, ktorý za Kolesnika poslal vyrazenú strelu Štajnocha. Druhý gól pridal v 45. minúte Libor Hudáček, ktorý tečoval pokus Starostu od modrej čiary.

Slovan sa tak odpútal z predposledného miesta v tabuľke Západnej konferencie a s 56 bodmi strácajú aktuálne na postupujúce ôsme Soči 4 body. Soči, ktoré prehralo doma s Minskom, však má zápas k dobru.

Najbližšie hrá Slovan v pondelok o 17.30 v Podoľsku.

Hlas (zdroj: hcslovan.sk):

Petri Matikainen (tréner Slovana): "Vedeli sme, že Lokomotiv má veľmi silný tím o čom svedčala aj dlhá séria bez prehry. Doma sme Lokomotivu podľahli a chceli sme sa pripraviť čo najlepšie na dnešný zápas, čo sa nám podarilo. Podali sme výborný výkon, na chlapcov som pyšný. Hrali sme veľmi dobre od začiatku zápasu a myslím si, že sme boli lepší ako súper. V závere sme nespanikárili, hrali veľmi rozumne v defenzíve a ustrážili si dôležité víťazstvo. Skvelý bol aj Backlund, ktorý bol vzadu veľkou oporou. Ďakujem celému tímu."

Online:

Slovan presilovku nevyužil, ale náskok ubránil, pričom domáci sa do záverečného tlaku nedostali. Slovan napokon prestrieľal domácich 25:30.

Aj v 54. minúte Slovan drží stav 0:2 vo svoj prospech, domáce zatiaľ veľké šance nemali. Avšak von ide za držanie Bartovič. Slovan sa v oslabení ubránil, domáci zahrali presilovku veľmi zle. Navyše v 56. minúte ide von za podrazenie Pašnin.

45. min: Aj Libor Hudáček premieňa svoju tretiu strelu v zápase na bránku na svoj prvý gól. Zásluhu na tom má najmä Vondrka, ktorý vybojoval za bránkou puk.

40. min: Surový sa v čase 39:33 vrátil z trestnej lavice a o 7 sekúnd strelil Slovan vedúci gól. Skóroval Netík, ktorý po viacerých dorážkach belasých zužitkoval na gól svoju tretiu strelu na bránku v zápase.

Tomáš Netík. FOTO - SITA

29. min: Von ide Starosta za držanie. Rovnako jaloví boli aj domáci, Slovan sa ubránil.

26. min: Prvým vylúčeným hráčom v zápase je domáci Loktionov za hákovanie. Slovan presilovku nevyužil, ani na to nemal šance.

V I. tretine sa fakticky nič vážne neudialo. Domáci prestrieľali hostí v pomere 11:4 na bránku, ale nič z toho nevyťazili. Viac práce mal Backlund, za hostí mohol otvoriť skóre okrem žŕdky azda len Štajnoch, ale bránku netrafil.

15. min: Slovan v ďalšom priebehu nastrelil žrď domácej bránky, zrejme to bol Nagy. Zápas sleduje vypredaná Arena 2000 s kapacitou 9000 divákov.

Počas prvých 10 minút sa toho na ľade veľa zaujímavého neudialo. Šiesty Lokomotiv v tabuľke Západnej konferencie sa toľko ako Slovan snažiť však ani nemusí. Na postup do play off majú domáci rezervu 13 bodov, naopak, predposledný Slovan stráca na Soči 7 bodov.

Zápas sa začal. V bránke domácich stojí Vitalij Kolesnik, v bránke Slovana Johan Backlund.

Barker nedostal víza

Slovanu Bratislava v sobotňajšom zápase KHL na ľade Lokomotivu Jaroslavľ nepomohol obranca Cam Barker. Podľa denníka Plus jeden deň pre nevybavené ruské víza s tímom necestoval.

Pre defenzívu Slovana to bola ďalšia citeľná rana, keďže pre zranenia chýbajú Ivan Baranka a Vladimír Mihálik. V šestke obrancov, ktorí nastúpili vo štvrtok proti Dinamu Minsk (2:3 po sam. nájazdoch), boli aj mladíci Patrik Luža a Lukáš Kozák.

Barker nefiguroval v predpokladanej zostave na zápas ani podľa oficiálnej stránky klubu. Web Slovana však uviedol, že do Ruska necestoval pre menšie zranenie.

Dvadsaťosemročný Kanaďan prišiel do Bratislavy počas vianočných sviatkov. Za Slovan stihol odohrať štyri stretnutia. Nazbieral päť asistencií.

V čase jeho príchodu bolo voľno na Slovensku, v ostatných dňoch zasa nepracovali ruské úrady.

Domov»Hokej»KHL»Slovan vyhral v Jaroslavli 2:0, skórovali Netík a Hudáček