Arsenal zdolal Stoke 3:0, United - Southampton 0:1

Alexis Sanchez vľavo oslavuje gól.
Alexis Sanchez vľavo oslavuje gól. (Autor: SITA/AP)
SITA|11. jan 2015 o 16:30

Pod triumf sa dvoma gólmi podpísal čilský krídelník Alexis Sánchez.

LONDÝN. Futbalisti Arsenalu v nedeľu potvrdili rolu favorita, keď v rámci 21. kola anglickej Premier League zdolali na domácom trávniku Stoke City 3:0.

Kanonieri o svojom víťazstve rozhodli prakticky už v prvom polčase, keď v 6. minúte po centri Alexisa Sancheza otvoril skóre Laurent Koscielny a v 33. minúte po rýchlej kombinácii s Tomášom Rosickým zvýšil Sanchez na 2:0.

V úvode druhého polčasu Čiľan z voľného priameho kopu našiel medzeru v múre a s prispením brankára Begoviča svojím druhým gólom v zápase zvýšil na konečných 3:0.

Arsenal však už v 13. minúte prišiel o francúzskeho obrancu Mathieua Debuchyho, ktorý si pri páde po súboji s Markom Arnautovičom poranil pravé rameno a z ihriska ho odniesli na nosidlách.

Southampton prekvapil

Futbalisti Southamptonu sa v nedeľu postarali o veľké prekvapenie, keď dokázali zvíťaziť na Old Trafforde nad favorizovaným United 1:0. Hrdinom sa stal srbský stredopoliar Dušan Tadič, ktorý v 69. minúte ako striedajúci hráč rozhodol o troch bodoch pre zverencov Ronalda Koemana.

Vďaka tomuto triumfu sa Southampton dostal na tretiu priečku práve pred Manchester United, červení diabli majú na štvrtej pozícii dvojbodové manko.

Southampton nenašiel premožiteľa už v piatich ligových dueloch v rade. Naopak, šnúra zverencov Louisa van Gaala bez prehry sa skončila na hodnote desať zápasov. Southampton do nedele naposledy zdolal tohto rivala 31. augusta 2003.