Ronaldo udrel do tváre súpera, ďalšieho kopol. Bol vylúčený

Ronaldo.
Ronaldo. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál, TA3|24. jan 2015 o 17:45

Portugalská hviezda videla v španielskej lige červenú kartu štvrtýkrát. Po vylúčení mu hrozí trojzápasový dištanc.

CÓRDOBA. Pôsobil frustrovane, Cristiano Ronaldo nedal gól. Neudržal nervy a ukázal svoju druhú tvár. Najlepší hráč sveta (2013, 2014) bol vylúčený.

Sedem minút pred koncom Ronaldo neustál provokácie obrancu Edimara a nakopol ho zozadu pod koleno. Edimar sa potom teatrálne chytil za tvár a zvíjal sa na zemi. Rozhodca dal správne Ronaldovi červenú kartu.

Ešte predtým udrel Ronaldo od tváre Joseho Crespa, ale to si rozhodca ešte nevšimol. "Ospravedlňujem sa každému a najmä Edimarovi za moje zlyhanie v dnešnom zápase," napísal Cristiano Ronaldo na sociálnej sieti Twitter.

Tréner Realu Carlo Ancelotti odmietol komentovať incident. "Nič som nevidel, nemôžem sa k tomu vyjadrovať. Nerozprával som sa ani s Cristianom, ktorý sa ospravedlnil tímu. Nemôžem ho preto zatiaľ súdiť," tvrdil Ancelotti.

Napriek nevýraznému výkonu triumfovali futbalisti Realu Madrid v sobotňajšom dueli 20. kola španielskej Primera Division na pôde Cordoby 2:1.

Skóre duelu sa menilo už po úvodných troch minútach. Ramosova ruka v šestnástke neušla pozornosti hlavného rozhodcu a nariadenú penaltu s prehľadom premenil Nabil Ghilas.

Hostia vyrovnali v 27. minúte, keď Rodriguezov roh Bale predĺžil až na Benzemu a ten v páde upratal loptu do siete.

Herný prejav madridského favorita mal ďaleko od predpokladov vedúceho tímu tabuľky. V druhom polčase ďakoval šťastene, že ho uchránila od gólu z kopačky Andoneho.

Rozhodujúci moment napokon priniesla 89. minúta, v ktorej po ruke brániaceho hráča v pokutovom území premenil jedenástku Bale.

FC Cordoba - Real Madrid 1:2 (1:1)

Góly: 3. Ghilas (z 11 m) - 27. Benzema, 89. Bale (z 11 m). ČK: 87. Cartabia - 82. Ronaldo

Elche - FC Barcelona 0:6 (0:1)

Góly: 55. a 88. Messi (prvý z pok. kopu), 69. a 71. Neymar, 35. Piqué, 90.+ Pedro, ČK: 57. Fajr (Elche)

Atlético Madrid - Rayo Vallecano 3:1 (2:1)

Góly: 12. a 22. Griezmann, 56. Manucho (vlastný) - 35. Trashorras

San Sebastián - Eibar 1:0 (0:0)

Gól: 55. Prieto

Villarreal - Levante 1:0 (0:0)

Gól: 56. Vietto

Domov»Futbal»Španielsko»Ronaldo udrel do tváre súpera, ďalšieho kopol. Bol vylúčený