Wawrinka pokračuje v ceste za obhajobou titulu, postúpil do štvrťfinále

Víťazné gesto Švajčiara Wawrinku po víťazstve v osemfinále Australian Open.
Víťazné gesto Švajčiara Wawrinku po víťazstve v osemfinále Australian Open. (Autor: SITA/AP)
TASR|26. jan 2015 o 07:41

Švajčiar zdolal Španiela Guillerma Garciu-Lopeza za viac ako tri hodiny.

MELBOURNE. Švajčiarsky tenista Stan Wawrinka sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open.

Obhajca titulu v pondelkovom osemfinálovom dueli zdolal Španiela Guillerma Garciu-Lopeza za 3 hodiny a 6 minút v štyroch setoch. Oplatil mu vlaňajšiu prehru v 1. kole Roland Garros.

Zverenec Magnusa Normana v otváracom sete dva razy predviedol okamžitý rebrejk. A v tajbrejku získal všetky body od skóre 3:2. Na víťazstvo v druhej časti mu stačil brejk na 2:1.

V treťom sete však premrhal náskok 4:2 a trápil sa aj vo štvrtom. Za stavu 3:4 odvrátil hrozbu straty servisu, v tajbrejku prehrával už 0:5. Španielovi napokon nestačil ani náskok 6:2 a päť setbalov.

Krátky zostrih zo zápasu medzi Wawrinkom a Garciom-Lopezom.

Wawrinka dominoval na esá 15:5. Pomer víťazných úderov a nevynútených chýb 70:61 v porovnaní s hodnotami 34:32 vypovedá o tom, na koho rakete bola iniciatíva.

Švajčiar zvládol tri štvrtiny zo 40 úderov pri sieti.

"Počnúc prvým setom to dnes bolo naozaj veľmi ťažké. O to viac, že som si to sám skomplikoval od vedenia 2:0 na sety a brejku k tomu," priznal Wawrinka v interview na kurte.

"Celkovo mal zápas dobrú úroveň. Som rád, že idem ďalej. Je príjemné môcť sa na tomto podujatí radovať z postupu do nasledujúceho kola," dodal.

Vo štvrťfinále narazí na Japonca Keia Nišikoriho, ktorý si poradil so Španielom Davidom Ferrerom v troch setoch.

Do najlepšej osmičky premiérovo postúpil aj Kanaďan Miloš Raonič. Ôsmy nasadený hráč uspel v päťsetovej bitke so Španielom Felicianom Lopezom.

Stal sa iba druhým kanadským tenistom, ktorý dosiahol štvrťfinále v Melbourne Parku. Prvým bol pred takmer 50 rokmi Michael Belkin.

Vo štvrťfinále sa stretne so svetovou jednotkou Novakom Djokovičom. Srbský tenista si v osemfinále poradil s Luxemburčanom Gillesom Müllerom v troch setoch za 130 minút 6:4, 7:5, 7:5. Postúpil už do 23. grandslamového štvrťfinále za sebou.

Australian Open - osemfinále:

Novak Djokovič (Srb.-1) - Gilles Muller (Lux.) 6:4, 7:5, 7:5

Stan Wawrinka (4-Švajč.) - Guillermo Garcia-Lopez (Šp.) 7:6 (2), 6:4, 4:6, 7:6 (8)

Miloš Raonič (8-Kan.) - Feliciano Lopez (12-Šp.) 6:4, 4:6, 6:3, 6:7 (7), 6:3

Kei Nišikori (Jap.-5) - David Ferrer (Šp.-9) 6:3, 6:3, 6:3

Japonec Kei Nišikori sa teší z víťazstva nad Davidom Ferrerom. Vo štvrťfinále vyzve Stana Wawrinku. FOTO - TASR/AP.