Jokerit nedal Slovanu žiadnu šancu, vyhral 4:0

Hokejisti Slovana Bratislava nezopakovali výkon z Petrohradu. S Jokeritom prehrali 0:4. (Autor: Ilustračné - TASR)
SITA|30. jan 2015 o 13:51

V zápase sa dvakrát presadil Sallinen, po jednom góle strelili Wirtanen a Moses.

KHL - piatok:

Jokerit Helsinki - Slovan Bratislava 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Gól: 2. Sallinen (Mäki, Aaltonen), 23. Wirtanen (Aaltonen, Ohtamaa), 52. Moses (Lajunen, Omark), 53. Sallinen (Aaltonen)

Presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Gašilov, Olenin - Misiur, Raming (všetci Rus.), 12 472 divákov

Jokerit: Karlsson - Väänänen, Gunderson, Jaakola, Todd, Ohtamää, Lajunen - Hagman, Kapanen, Huhtala - Aaltonen, Wirtanen, Sallinen - Omark, Koukal, Moses - Mäki, Ben-Amor, Poysti

Slovan: Backlund - Sersen, Starosta, Štajnoch, Barker, Brejčák, Kozák, Mihálik - Hudáček, Murley, Nagy - Netík, Tičar, Jeglič - Ölvecký, Surový, Kudrna - Rehák, Šťastný, White

HELSINKI, BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v piatkovom stretnutí KHL na ľade Jokeritu Helsinki 0:4. Nezachytili už úvod duelu - v 2. min inkasovali z hokejky Jereho Sallinena.

V prvej tretine sa hralo veľmi málo v rovnovážnom počte, pomer vylúčených bol 4:3. Ani jeden z tímov však presilovku nevyužil.

Začiatok druhej časti bratislavskému klubu rovnako nevyšiel. V 23. min pred brankárom Johanom Backlundom nikým nekrytý Petteri Wirtanen pohodlne zvýšil na 2:0.

Snahy Slovana v záverečnom dejstve spraviť niečo s vývojom dostávali každú chvíľu vážne trhliny. Na trestnej lavici od 41. do 51. min postupne sedeli Tomáš Starosta, Andrej Šťastný a Ján Brejčák.

Jokerit potom udrel ešte dvakrát - najprv sa presadil najlepší strelec KHL Steve Moses, o 81 s neskôr upravil na konečných 4:0 druhým gólom v stretnutí Sallinen.

Slovan z 52 stretnutí získal iba 59 bodov. Zostáva na poslednom 14. mieste Západnej konferencie. Za poslednou postupovou priečkou do play-off zaostáva už o 11 bodov.

Zverenci trénera Petriho Matikainena sa najbližšie stretnú v nedeľu 1. februára o 16.00 h s Dinamom Riga. V utorok (17.30 h) sa predstavia na ľade Atlantu Mytišči. Potom ich čaká týždňová pauza.

Hlasy

Petri Matikainen, tréner Slovana (hcslovan.sk): "V úvode zápasu sme dostali gól po jednoduchej chybe, pri avizovanom vylúčení. Následne sme mali tri presilové hry, ktorými sme sa mohli vrátiť do zápasu, no nevytvorili sme si gólové šance. V druhej tretine sme spravili niekoľko malých chýb, súper jednu z nich využil. Bojovali sme a hrali tvrdo celý zápas, snažili sa s výsledkom niečo spraviť. Negatívom je veľa faulov a teda darovaných presilových hier pre domácich, ktorí jednu z nich aj využili."

Online prenos

60. min - Zápas sa skončil. Jokerit bol lepší prakticky vo všetkých činnostiach. Mal viac striel (26-20), viac úspešných vhadzovaní (36-20) i menej vylúčených hráčov (5-8).

53. min - Prešlo len 81 sekúnd a Backlund v krátkom priebehu inkasuje štvrtýkrát. Aaltonen bekhendom našiel pred bránou Sallinena a ten puk pretlačil do brány.

52. min - Pravdepodobne je o všetkom definitívne rozhodnuté. Najlepší strelec celej KHL Steve Moses dostal prihrávku na modrú čiaru a tvrdou strelou z prvej prestrelil Backlunda.

49. min - Jokerit teraz veľmi výrazne pritlačil. Backlund už ležal na ľade, ale domáci nedokázali v spleti hráčov pred bránkoviskom pretlačiť puk do siete. Stav sa nemení.

42. min - Obrovská šanca Slovana na strelenie kontaktného gólu. Murley a Nagy sa dostávali do prečíslenia dvoch proti jednému, ale Američan nedokázal najproduktívnejšiemu hráčovi mužstva adresovať presnú prihrávku.

41. min - Začala sa tretia tretina.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila.

35. min - Slovan naďalej výrazne zaostáva v dôležitej štatistike úspešných vhadzovaní. V druhej tretine vyhral iba dve z trinástich. A celkovú doterajšiu bilanciu má viac ako hrozivú - z 32 vhadzovaní uspel iba v siedmich. Potom hráčov stojí naozaj veľa síl, aby sa dostali k puku.

28. min - V prostrednej časti hry je Slovan strelecky aktívnejší. Karlssona za osem minút ohrozil už sedemkrát, ale zatiaľ bezvýsledne. Jokeritu stačili na druhý gól tri strely.

23. min - Ani začiatok druhej tretiny Slovan nezvláda. Ubehlo len 126 sekúnd a Backlund druhýkrát inkasuje. Aaltonen našiel Wirtanena a ten strelou zápästím prekonal švédskeho gólmana.

21. min - Začala druhá tretina.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila.

17. min - Jokerit má zatiaľ nielen streleckú prevahu (9-4), ale podstatne úspešnejší je aj na vhadzovaniach. Hráči fínskeho mužstva doteraz vyhrali trinásť zo sedemnástich vhadzovaní.

15. min - Veľmi často sa vylučuje, Slovan sa dvakrát v krátkom priebehu bráni presilovke súpera. Jokerit výrazne pritlačil, Backlund musel zlikvidovať možnosti Hagmana či Aaltonena.

12. min - Slovan sa veľmi ťažko presadzuje. Napriek tomu, že hral až tri presilové hry, vystrelil počas úvodných dvanástich minút iba trikrát na bránu súpera.

8. min - Slovan sa zatiaľ k ničomu výraznému nedostal. Zmeniť stav mohol v dvoch presilových hrách, ale Jokerit sa zatiaľ bráni veľmi zodpovedne. Teraz však dostáva tretiu možnosť početnej výhody o jedného hráča.

2. min - Slovan nezachytáva hneď začiatok zápasu a Jokerit sa dostáva do vedenia. Backlund inkasuje už po 72 sekundách z hokejky Jereho Sallinena.

1. min - Zápas sa začal.

Domov»Hokej»KHL»Jokerit nedal Slovanu žiadnu šancu, vyhral 4:0