Bayern dostal za celú jeseň 4 góly, rovnako teraz vo Wolfsburgu

Kevin De Bruyne (vpredu) oslavuje gól do siete Bayernu Mníchov.
Kevin De Bruyne (vpredu) oslavuje gól do siete Bayernu Mníchov. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. jan 2015 o 23:01

Bayern prvýkrát v sezóne prehral. Za domácich strelili po dva góly Dost a De Bruyne.

WOLFSBURG. Bayern Mníchov utrpel prvú prehru v bundesligovej sezóne. V piatkovom šlágri 18. kola nestačil na druhý Wolfsburg.

Na jeho trávniku prehral nečakane hladko 1:4. Domáci vďaka víťazstvu znížili odstup na vedúcich Bavorov na osem bodov.

Základ triumfu položili už v prvom dejstve - zásluhou dvoch gólov Basa Dosta viedli 2:0. Holanďan najskôr v 4. minúte prízemnou strelou namieril presne k pravej žrdi, v závere prvého polčasu potom nádherne trafil loptu spoza šestnástky.

Tretí zásah pridal po prestávke Belgičan Kevin De Bruyne. A hoci Bayern rýchlo odpovedal zásluhou Juana Bernata, v 73. minúte uzavrel výsledok De Bruyne.

Hostia v bundeslige prehrali prvýkrát od 12. apríla 2014. A štyri góly naposledy inkasovali 29. apríla 2014 v odvetnom semifinálovom stretnutí Ligy majstrov doma od Realu Madrid.

Spomienka na Malandu

Hráči oboch mužstiev spoločne s fanúšikmi vzdali pred stretnutím hold bývalému hráčovi Wolfsburgu Juniorovi Malandovi, ktorý 10. januára zahynul pri autonehode.

Bayern dostal v piatok od Wolfsburgu rovnaký počet gólov ako v predchádzajúcich sedemnástich bundesligových kolách na jeseň dokopy.

"Odohrali sme veľký zápas. Keď chcete zdolať Bayern, musíte mať presne takýto deň, keď vám všetko, čo si poviete, vychádza na 100 percent," vyhlásil tréner Wolfsburgu Dieter Hecking.

Jeho náprotivok Pep Guardiola: "Hráči Wolfsburgu boli lepší v dôležitých momentoch zápasu. Nedokázali sme kontrolovať ich protiútoky."

Pred 6 rokmi hral Pekarík

Wolfsburg sa naposledy tešil zo skalpu rivala ešte v majstrovskej sezóne 2008/2009, keď 4. apríla 2009 zdolal vo Volkswagen Arene Bayern 5:1.

Zo súčasného kádra Mníchovčanov si na túto prehru pamätajú traja hráči - Philipp Lahm, Franck Ribéry a Bastian Schweinsteiger, ktorý bol na trávniku aj v piatok.

Za Wolfsburg vtedy odohral takmer celé stretnutie aj slovenský reprezentant Peter Pekarík.

Pozrite si, akým parádnym volejom prestrelil Bas Dost Manuela Neuera (na videu cca v 1. minúte):

Nemecko - 18. kolo:

VfL Wolfsburg - Bayern Mníchov 4:1 (2:0)

Góly: 4. a 45.+2 Dost, 53. a 73. De Bruyne - 55. Bernat

Domov»Futbal»Nemecko»Bayern dostal za celú jeseň 4 góly, rovnako teraz vo Wolfsburgu