Buffalo prehralo aj 14. krát, Chicago zdolalo Anaheim 4:1

Chris Tanev z tímu Vancouver Canucks.
Chris Tanev z tímu Vancouver Canucks. (Autor: SITA/AP)
TASR|31. jan 2015 o 07:11

Hokejisti Chicaga zvíťazili v noci na sobotu v súboji zámorskej NHL na ľade Anaheimu 4:1.

NEW YORK. Hokejisti Chicaga zvíťazili v noci na sobotu v NHL na ľade Anaheimu 4:1. Slovenský krídelník v službách Blackhawks Marián Hossa si bodové štatistiky nevylepšil, odohral 17:29 minúty a pripísal si na konto jednu strelu.

Buffalo prehralo na ľade Vancouveru 2:5 a zaznamenalo už 14. nezdar po sebe. Prispel k tomu aj 22 úspešnými zákrokmi Ryan Miller, ktorý odchytal 12 sezón práve za Buffalo.

Skvelý výkon predviedol 41 úspešnými zákrokmi Cory Schneider. Brankár New Jersey držal v súboji proti Pittsburghu do 57. minúty čisté konto, no na 1:1 vyrovnal Chris Kunitz a v predĺžení rozhodol o výhre Penguins len svojím druhým gólom v sezóne obranca Simon Despres.

"Veľká škoda, za takýto výkon si zaslúžil vyhrať," povedal generálny manažér New Jersey Loui Lamoriello, ktorý dodal, že už dlho nevidel taký výkon od brankára. Pittsburgh vyhral len druhý raz v posledných siedmich dueloch mu podľahli 2:5.

NHL - piatok:

Vancouver - Buffalo 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Góly: 20. Horvat (Kassian, Matthias), 22. Weber (Higgins, Vey), 25. Bonino (H. Sedin, D. Sedin), 46. Higgins (Tanev, Hamhuis), 60. Vrbata (Tanev, H. Sedin) - 4. Stewart (Ennis, Girgensons), 35. Stewart (Flynn, Zadorov)

Andrej Meszároš (Buffalo) 1 strela, 2 tr. min, odohral 15:43

Carolina - St. Louis 2:3 sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 11. Faulk (McClement, Malone), 35. Murphy (Nash, J. Staal) - 2. Reaves (Ott, Goc), 4. Backes (Pietrangelo, Oshie), rozhodujúci sam. nájazd Shattenkirk

Andrej Sekera (Carolina) 1 strela, odohral 24:13

Anaheim - Chicago 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 51. Rakell (Perry, Maroon) - 6. Toews (Kane, Sharp), 30. Keith (Sharp), 36. Kane (Sharp, Richards), 54. Kane (Sharp, Oduya)

Marián Hossa (Chicago) 1 strela, odohral 17:29

Colorado - Nashville 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 14. Talbot (MacKinnon, O'Reilly), 46. Iginla (Duchene, Tanguay), 59. Landeskog (MacKinnon)

New Jersey - Pittsburgh 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 47. Bernier - 57. Kunitz (Crosby, Letang), 63. Despres (Sutter, Letang)

Domov»Hokej»NHL»Buffalo prehralo aj 14. krát, Chicago zdolalo Anaheim 4:1