Slovan nedal gól v druhom zápase za sebou, v Rige prehral 0:6

Denis Godla figuroval v Rige ako náhradník. Už v desiatej minúte však po dvoch góloch súpera nahradil Johana Backlunda. (Autor: Ilustračné - SITA)
Sportnet|1. feb 2015 o 16:00

Backlunda po dvoch góloch nahradil Godla.

KHL - nedeľa:

Dinamo Riga - HC Slovan Bratislava 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Góly: 1. Bukarts (M. Redlihs, Videll), 10. Saulietis (Jerofejevs), 20. Videll (Bukarts), 28. Darzinš (Indrašis, Wilson), 31. K. Redlihs (Bukarts, M. Redlihs), 42. Indrašis (Darzinš).

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Bondar, Drejev - Majtak, Pronskich (všetci Rus.), 6270 divákov.

Riga: Sedláček - K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Jerofejevs, Grinbergs - M. Redlihs, Videll, Bukarts - Darzinš, Wilson, Indrašis - Skvorcov, Džerinš, Meija - Cipulis, Saulietis, Trotter

Slovan: Backlund (10. Godla) - Sersen, Starosta, Štajnoch, Barker, Brejčák, Kozák, Mihálik - Hudáček, Murley, Nagy - Netík, Surový, Jeglič - Ölvecký, White, Kudrna - Rehák, Šťastný, Lunter - Tičar

RIGA, BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľu v KHL na ľade Dinama Riga vysoko 0:6. Neskórovali v druhom dueli za sebou.

V tabuľke Západnej konferencie naďalej figurujú na poslednom 14. mieste. Ich manko na postupovú ôsmu priečku opäť narástlo - už na dvanásť bodov.

V lotyšskej metropole mali katastrofálny vstup do zápasu. Po 24 sekundách hry inkasovali z hokejky Robertsa Bukartsa. A po necelých desiatich minútach zvýšil na 2:0 Kaspars Saulietis.

Johana Backlunda nahradil Denis Godla. Ten dostal gól ešte na konci prvej tretiny. Slovan prehrával 0:3 a na zvrat sa nezmohol. V druhej časti Andrej Kudrna nepremenil ani trestné strieľanie.

Dinamo neskôr potvrdilo suverénne víťazstvo ďalšími tromi gólmi. Čisté konto si v domácom drese udržal brankár Jakub Sedláček.

Zverenci trénera Petriho Matikainena sa najbližšie predstavia v utorok o 17.30 SEČ na ľade Atlantu Mytišči. Potom ich čaká osemdňová pauza.

Petri Matikainen, tréner Slovana: "Všetko bolo dnes zlé od začiatku. Domáci strelili aj s prispením šťastia rýchly vedúci gól a v ďalších minútach sme im uľahčili cestu ľahkými chybami. Riga však podala výborný výkon, dobre korčuľovala, hrala pozorne v obrane. Snažili sme sa na dnes pripraviť čo najlepšie, no po dobrých zápasoch v Petrohrade a v Helsinkách nám dnes stretnutie absolútne nevyšlo."

Online prenos

60. min - Zápas sa skončil. Slovan nedal gól v druhom stretnutí za sebou. V piatok prehral na ľade Jokeritu Helsinki 0:4.

52. min - Slovan síce prehráva vysoko 0:6, ale aspoň v pomere striel príliš nezaostáva. Riga vedie na strelecké pokusy 25-22. Je maximálne efektívna, gólom končí približne každá štvrtá strela na bránu.

46. min - Je neuveriteľné, čo si v ofenzíve dovoľujú hráči Rigy. V ďalšom z početných prečíslení prihrával Trotter Saulietisovi, ten ale zblízka nedokázal prestreliť Godlu. Naopak, v súboji na neho padol a slovenský brankár zostal na chvíľu ležať na ľade. Napokon však v hre pokračuje.

42. min - Tragický výkon Slovana pokračuje. Defenzíva akoby ani neexistovala, dvaja hráči Rigy sami pred bránou, Darzinš našiel presnou prihrávkou Indrašisa a ten nemal problém poslať puk do odkrytej časti Godlovej brány.

41. min - Začala sa tretia tretina.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila.

35. min - Slovan aspoň na chvíľu pobudol v útočnom pásme, hral presilovú hru. Viackrát sa snažil ohroziť Jakuba Sedláčka, ale ten si naďalej drží čisté konto.

31. min - Azda niet dvoch viac nahnevaných mužov ako tréner Petri Matikainen a brankár Denis Godla. Obrana Slovana si opäť počínala nedôsledne, Bukarts nabil na strelu Krisjanisovi Redlihsovi a ten nedal mladíkovi v bráne súpera žiadnu šancu.

28. min - Slovan je zrelý na ďalší debakel. Nie je za nami ani polovica stretnutia a Riga vyhráva už 4:0. Obrana hostí nepokryla Darzinša, ktorý sa dostal pred Godlu. Bratislavský brankár puk vyrazil rovno do korčule útočníka domácich, od ktorej sa odrazil do siete. Rozhodca gól po konzultácii uznáva, nakoľko Darzinš puk do siete nekopol.

25. min - Veľká šanca Slovana na skorigovanie výsledku. Kudrnu v samostatnom úniku hákoval jeden z hráčov súpera a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Faulovaný útočník skúšal kľučku do bekhendu, ale Sedláček jeho úmysel vystihol a puk betónom zastavil.

22. min - Totálna nekoncentrovanosť hráčov Slovana pokračuje aj v druhej tretine. Dvaja hokejisti Rigy sa rútili do prečíslenia proti jednému obrancovi Slovana. Našťastie pre bratislavský klub si nerozumeli a kolmá prihrávka bola nepresná.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila. Slovan prehráva 0:3.

20. min - Prekrásny moment zo strany domáceho útočníka Linusa Vidella. Švéd dostal presnú prihrávku pred bránu, nádherným ťahom do bekhendu si obhodil Godlu a 33 sekúnd pred sirénou zasunul puk za jeho chrbát.

15. min - Naozaj zaujímavá je efektivita domáceho mužstva. Na strely v doterajšom priebehu vedie Slovan: 3-7. Hráči Rigy len trikrát ohrozili bránu súpera, ale dokázali streliť až dva góly.

10. min - A Slovan dostáva ďalší gól. Zblízka sa dostal k puku Saulietis a strelou zápästím prestrelil Backlunda. Švédsky brankár odchádza na striedačku, vymieňa ho Godla.

7. min - Riga zatiaľ vyťažila z minima maximum. Domáci hokejisti ohrozili Backlunda iba jediný raz. A aj to sa im podarilo skórovať.

1. min - Slovan opäť nezvláda začiatok stretnutia a domáca Riga hneď prvý prienik do útočného pásma zakončuje gólom. Roberts Bukarts vystrelil spomedzi kruhov, jeden z hráčov pred Backlundom zmenil smer strely a puk končí v bráne.

1. min - Zápas sa začal.

Domov»Hokej»KHL»Slovan nedal gól v druhom zápase za sebou, v Rige prehral 0:6