Slovan expresne vyrovnal z 0:3 na 3:3, opäť prehral

Rok Tičar (vľavo) s Tomášom Starostom (vpravo). V zápase proti Mytišči Slovinec znovu nastúpil v druhom útoku. (Autor: Ilustračné - TASR/AP)
SITA|3. feb 2015 o 15:12

Matikainen: Mužstvu nepomáha ani neistota ohľadom budúcnosti v tejto súťaži.

Atlant Mytišči - Slovan 4:3 (2:0, 2:3, 0:0)

Góly a asistencie: 8. Leščenko (Šmeľov), 15. Babčuk (Novopašin, Bodrov), 27. Černov (Kozlov Jarullin), 39. Bodrov (Gilroy) - 29:00. Kudrna (Sersen, Surový), 29:18. Hudáček (Murley), 30:30. Surový (Kudrna), 4700 divákov

Rozhodcovia: Gamalei, Ščenjov - Aľošin, Nesterov, vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Ťuľapkin 5+DKZ - Barker 5+DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Atlant: Engren - Gilroy, Korobov, Sorokin, Novopašin, Ťuľapkin, Jarullin, Babčuk - Taratuchin, Kozlov, Černov - Chlopotov, Bodrov, Levicky - Potapov, Leščenko, Šmeľov - Voronin, Junkov, Šiafotdinov - Pugolovkin

Slovan: Backlund - Sersen, Starosta, Štajnoch, Barker, Brejčák, Kozák, Mihálik - Hudáček, Murley, Nagy - Netík, Tičar, Jeglič - Ölvecký, Surový, Kudrna - Rehák, Šťastný, White - Lunter

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava nezlomili nepriaznivú sériu ani v poslednom zápase v rámci ôsmeho tripu v KHL, keď v utorok prehrali na ľade Atlantu Mytišči tesne 3:4.

Zaznamenali tak tretí duel bez bodového zisku v rade a stále figurujú na poslednom 14. mieste tabuľky Západnej konferencie.

Na ôsme postupové miesto strácajú 12 bodov a majú už len veľmi malú šancu prebojovať sa do play off, keďže do konca základnej časti ich čaká už len šesť zápasov, čiže budú hrať o maximálne 18 bodov.

Slovan za stavu 3:0 v priebehu 1:30 minúty vyrovnal po góloch Kudrnu, Hudáčka a Surového. Do druhej prestávky však skóroval ešte Bodrov a bolo 4:3.

Zverencov trénera Petriho Matikainena teraz čaká sedemdňová pauza a po nej posledný trip na klziskách súperov v sezóne. Najbližšie sa predstavia 11. februára o 17.00 h na ľade lídra celej súťaže CSKA Moskva.

Petri Matikainen, tréner Slovana (hcslovan.sk): "Dnes to bol o poznanie lepší výkon ako v nedeľu v Rige. Nevzdali sme sa, bojovali a vyrovnali zápas. Kľúčové bolo, že naši mladí obrancovia boli v závere druhej tretiny dlho na ľade, nedokázali vyhodiť puk a dostali sme štvrtý gól. Sme v ťažkej situácii, mužstvu nepomáha ani neistota ohľadom budúcnosti v tejto súťaži."

Online:

Koniec. Slovan tretíkrát po sebe prehral.

54. min: Barker aj Ťuľapkin dostali 5-minútové tresty za bitku. 56. min: Druhýkrát v zápase ide von Nagy, teraz za krosček. Domáci boli opäť v presilovke bezgóloví.

45. min: Barkerovo vylúčenie za hákovanie domáci nepotrestali. Rovnako ani v 50. minúte Kozákovo podrazenie.

35. min: Najskôr šiel von Netík za držanie, Slovan sa ubránil. Potom bola potrestaná domáca lavička za príiliš veľa hráčov na ľade, onedlho na to pri hre 5 na 5 domáci idú opäť do vedenia na 4:3.

Summa summarum - Slovan vyrovnal za minútu a pol pri hre 5 na 5 na 3:3. V bránke domácich ostal Engren aj napriek tomu, že v II. tretine dostal z 5 striel 3 góly.

V druhej tretine najskôr domáci zvýšili na 3:0 po hrubej chybe obrany hostí, avšak tí onedlho dvoma gólmi expresne znížili na 3:2. V čase 26:57 šiel na trestnú lavicu Jarullin a keď sa vrátil, domáci v rozpätí 18 sekúnd dvakrát inkasovali. Ich tréner si zobral timeout. No nepomohlo, hneď na to vyrovnal na 3:3 Surový.

CSKA - Jaroslavľ 3:2, Kazaň - Dinamo Moskva 1:4

Po prvej tretine sú strely na bránku 12:12.

13. min: Za držanie išiel von Nagy, Slovan dostal pred koncom oslabenia druhý gól.

V 5. minúte išli na trestnú lavicu Rehák za hákovanie ale aj Voronin za filmovanie a Slovan dostal následne pri hre už 5 na 5 prvý gól.

Zápas sa začal.

Tičar je v druhom útoku

MOSKVA. Slovinský hokejista Rok Tičar sa v utorkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Atlantu Mytišči (od 17.30 h) vráti v zostave Slovana Bratislava do druhej formácie k Tomášovi Netíkovi a Žigovi Jegličovi. Na svoju šancu bude tentoraz čakať Mário Lunter.

V prvom útoku Bratislavčanov nastúpia s najproduktívnejším hráčom mužstva Ladislavom Nagyom aj Libor Hudáček s Mattom Murleym. V tretej formácii bude medzi Petrom Ölveckým a Andrejom Kudrnom hrať Tomáš Surový.

Obranné dvojice sa oproti výprasku s Dinamom Riga (0:6) sa nezmenili. Do bránky sa postaví Johan Backlund, jeho náhradníkom bude Denis Godla.

Súboj Atlantu a Slovana je duelom dvoch najhorších tímov Západnej konferencie. Oba kluby sa stretnú v tejto sezóne štvrtýkrát.

Naposledy spolu hrali koncom januára v Bratislave. Atlant vtedy v závere strhol vedenie na svoju stranu a vyhral 5:4.

Odvtedy podmoskovský tím rovnako ako Slovan zdolal Petrohrad a prehral s Rigou a Jokeritom Helsinki.

Domov»Hokej»KHL»Slovan expresne vyrovnal z 0:3 na 3:3, opäť prehral