Slováci zdolali Švajčiarsko 5:0, Ján Sýkora dal gól a pridal tri asistencie

Úvodný gól Slovenska v zápase proti Švajčiarsku strelil Marek Viedenský.
Úvodný gól Slovenska v zápase proti Švajčiarsku strelil Marek Viedenský. (Autor: TASR)
Sportnet|7. feb 2015 o 17:13

Slovenskí obhájili prvenstvo na turnaji Slovakia Cup. V prvom zápase zdolali Nemecko 4:1.

Slovensko - Švajčiarsko 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Góly: 2. Viedenský (Ján Sýkora, Tybor), 8. Dravecký (Ján Sýkora, Lušňák), 42. Ján Sýkora (Viedenský, Tybor), 59. Surový (Ján Sýkora, Cehlárik), 60. Miklík (Viedenský)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc - Korba, Šefčík, 2720 divákov

Slovensko: J. Hudáček - Sersen, Jánošík, Ďaloga, Mikuš, Čerešňák, Graňák, Jaroš, Kozák - Vandas, Haščák, Nagy - Sýkora, Viedenský, Tybor - Miklík, Lušňák, Dravecký - L. Hudáček, Surový, Cehlárik

Švajčiarsko: Wolf - Hächler, Kukan, Schlumpf, Schlumpf, Genazzi, Löffel, Kreis, Erni, Frick - Šimek, Schäppi, Bertaggia - Bertschy, Haas, Sieber - Pestoni, Froidevaux, Hofmann - Künzle, Diem, Scherwey

BANSKÁ BYSTRICA. Slovenskí hokejisti obhájili prvenstvo na turnaji Slovakia Cup. V rozhodujúcom zápase na banskobystrickom štadióne zdolali Švajčiarsko 5:0.

Prvé dva góly strelili už v prvej tretine vďaka Viedenskému a Draveckému, ďalšie tri pridali v záverečnej Sýkora, Surový a Miklík.

Posledné tretie miesto obsadilo bez bodu Nemecko.

Zverenci Vladimíra Vůjtka prvýkrát v tejto sezóne vyhrali dva zápasy po sebe. V celkovo siedmom vystúpení v ročníku 2014/2015 dosiahli tretie víťazstvo.

Hlasy:

Vladimír Vůjtek (tréner SR): "Celý turnaj sme zvládli v dobrej forme, ja som spokojný, proti Švajčiarom sme vydržali až do konca. Počas štyroch rokov, čo som pri mužstve, bol to náš najlepší turnaj. Nechcem nikoho vyzdvihovať, všetci sa snažili, aj mladí obrancovia, považujem ich za perspektívu pre slovenský hokej. O istých miestenkách na MS nechcem hovoriť, no veľa hráčov si o ne zažiadalo."

Glen Hanlon (tréner Švajčiarska): "Gratulujem k výhre Slovenska. Súper nás jasne prevýšil, dominoval na ľade a zaslúžene vyhral. Mal lepších hráčov ako my, takže sa môže napokon tešiť aj z celkového víťazstva. Pre trénera Vůjtka to bude posledný svetový šampionát, takže by som mu rád zaprial veľa šťastia na ňom. V Banskej Bystrici sme našli dobré podmienky a výborní diváci sa postarali aj o skvelú atmosféru počas našich oboch zápasov.“

Dominik Graňák, kapitán tímu: "Som rád, že sa ľudia zabavili vo výbornej kulise, ktorá nám veľmi pomohla. Výsledkovo vyšli zápasy veľmi dobre, sme spokojní, strelili sme veľa gólov. Boli sme lepší, treba si však priznať, že sme nehrali proti najsilnejším výberom. Pred nami je najdôležitejšia časť sezóny, klubová a záverečná pred MS. Miláčik publika Jano Sýkora zabával, podporil šou aj výbornými výkonmi.

Tomáš Surový, autor jedného gólu: "Hrali sme dobre od začiatku, pomohol nám rýchly gól, dobre sme zvládli obranu, spoľahlivo chytal aj Julo Hudáček. Atmosféra bola perfektná, môj gól pramenil z perfektnej práce Jana Sýkoru. Domov som sa vrátil po dlhých rokoch, zo sedem som tu nekorčuľoval. Teraz preladím na Slovan, aby sme dôstojne ukončili sezónu."

Ján Sýkora, strelec jedného gólu: "Štadión plný, povzbudzovanie hlasné, diváci nás nakopli dopredu a zvládli sme celý zápas. Strelil som gól, mohol aj viac, no uprednostil som prihrávky. Ja som typ, čo vychváli všetkých hráčov, teraz si to naozaj zaslúžia. Ďakovačku sme spontánne vymysleli a fanúšikom sa páčila, pri kotrmelcoch som sa však zapotil viac ako v zápase. Prelomili sme streleckú smolu a dúfam, že nám to vydrží aj na majstrovstvá sveta. So Švajčiarmi a Nemcami sa vždy trápime, no teraz sme ich prestrieľali.""

Július Hudáček, brankár: "Jano Sýkora nevedel, aké budú oslavy, čo ho čaká, všimol som si na suchých tréningoch, že je trochu gymnastické drevo, neustále sa pýtal, čo bude a ja som si zvolil malé prekvapenie. Super diváci si zaslúžili šou na záver, najlepšie sa robí s maskotom, je to jednoduchšie, aj väčšia švanda. Nepustil som gól, hrali sme vynikajúco celých 60 minút a keď súper vystrelil, tak len preto, že sme dlho držali puk v pásme a zbytočne prihrávali. Hrali sme tak, ako si moderný hokej vyžaduje, rýchlo dopredu, s prihrávkami a tlakom na bránku. Za stavu 2:0 som mal kľúčový zákrok, ak by súper znížili, zápas sa mohol inak vyvíjať."

Online prenos

60. min - A v posledných sekundách Slováci udreli ešte raz. Michel Miklík uzavrel výsledok na konečných 5:0. Slovensko vyhralo Slovakia Cup.

59. min - V samom závere naši hokejisti predsa len pridávajú aj štvrtý gól. Opäť skvelú prácu odviedol Ján Sýkora, prihral Surovému a ten z prvej prestrelil Wolfa.

50. min - V polovici tretej tretiny ďalšia šanca našich, tentoraz sa pred Wolfom nepresadil Ján Sýkora.

42. min - Na začiatku tretej tretiny zvyšujú Slováci už na 3:0. Viedenský prihral Jánovi Sýkorovi a ten dokázal napokon pretlačiť puk za Wolfa.

41. min - Tretia tretina začala.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila.

36. min - Slováci teraz zvýšili útočnú aktivitu. Výbornú šancu mal Lušňák, Wolfa v bráne Švajčiarska zachránila žrď.

32. min - Nevýrazný hokej v prostrednej časti stále pokračuje. Veľmi málo sa strieľa, brankári sú prakticky bez práce. Zatiaľ len štyri pokusy mierili medzi tri žrde.

27. min - Tempo v prostrednej časti upadlo, diváci videli len minimum šancí. Za sedem minút Slováci vystrelili na Wolfa dvakrát, Švajčiari ohrozili Hudáčka raz.

21. min - Začala sa druhá tretina.

I. tretina

20. min - V samom závere tretiny obrovská šanca Švajčiarov. V oslabení sa dostal do samostatného úniku Scherwey, ale Hudáček dokázal zakročiť. Po prvej tretine vedieme 2:0.

15. min - Hráme presilovú hru. V dobrej šanci sa ocitol Nagy, ale skóre stretnutia sa nemení.

8. min - Perfektná prvá tretina Slovákov. V ôsmej minúte vedú už 2:0. Vladimír Dravecký získal puk po vhadzovaní a zblízka prekonal Wolfa.

2. min - Slovensko sa dostáva do rýchleho vedenia. V skrumáži pred bránou Švajčiarska sa najlepšie zorientoval Marek Viedenský a pretlačil puk do siete. Výborný úvod.

1. min - Zápas sa začal.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci zdolali Švajčiarsko 5:0, Ján Sýkora dal gól a pridal tri asistencie