Bláznivé kolo bundesligy: Tri top tímy strelili 17 gólov

Bas Dost z Wolsfburgu strelil v Leverkusene 4 góly vrátane rozhodujúceho v 4. minúte nadstaveného času. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|14. feb 2015 o 17:32

Až v troch sobotňajších zápasoch sa o troch bodoch rozhodlo v nadstavených časoch.

COBURG. Bláznivé 21. kolo sa odohralo v nemeckej futbalovej Bundeslige. Kým Bayern strelil Hamburgu osem gólov, v šlágri kola v Leverkusene ich padlo až 9.

O víťazstve Wolfsburgu 5:4 rozhodol v nadstavenom čase Bas Dost, ktorý sa vďaka štyrom gólom v Leverkusene s 9 gólmi posunul na delené 4. miesto v tabuľke strelcov ligy.

Vedie ju so 14 gólmi spolu s Meierom z Frankfurtu vďaka dvom gólom proti Hamburgu Arjen Robben.

Deväť gólov v ročníku už strelili aj Robbenovi spoluhráči Götze s Müllerom, všetci v sobotu strelili po dva góly.

V úplnom závere rozhodli o troch bodoch aj Mönchengladbach proti Kölnu a Hoffenheim proti Stuttgartu.

Ak k sobote prirátame piatok (Dortmund zdolal Mainz 4:2), tak v doterajších 7 zápasoch kola padlo 33 gólov, čo je v priemere 4,7 gólu na zápas.

Kolo dokončia v nedeľu súbojmi Hertha - Freiburg a Hannover - Paderborn.

Hrdina z Holandska: Bláznivé stretnutie

"Bolo to bláznivé stretnutie. V prvom polčase sme podali skvelý výkon a zaslúžene viedli 3:0. Po zmene strán sme prestali hrať a takmer sa to vypomstilo. Napriek tomu sa nám podarilo päťkrát skórovať na trávniku súpera, čo sa nestáva každý deň. Mužstvu sa darí, mierime do budúcoročnej Ligy majstrov," uviedol 25-ročný rodák z Deventeru Bas Dost.

Po pôsobení v domácich kluboch (Emmen, Heracles Almelo, SC Heerenveen) je od leta 2012 hráčom Wolfsburgu a v tejto bundesligovej sezóne nastrieľal 9 gólov.

"Odohrali sme veľmi zlý prvý polčas," citoval portál kicker.de slová kormidelníka Bayeru Rogera Schmidta, ktorý ďalej poznamenal:

"Do druhého polčasu som poslal na trávnik hneď trojicu hráčov z lavičky s cieľom pokúsiť sa o zvrat a najmä nájsť svoju futbalovú i morálnu tvár. Škoda inkasovaného gólu v závere stretnutia."

Kouč VfL Dieter Hecking bol spokojný s trojbodovým ziskom proti Bayeru. "Prvá štyridsaťpäťminútovka v našom podaní bola jednoducho perfektná, oveľa lepšie už asi ani nemôžete hrať. Po zmene strán sme sa príliš uspokojili a domácim sme dovolili vyrovnať. Našťastie sa nám podarilo dať aj piaty gól. Bolo to dosť hektické," zhodnotil sobotňajší duel 50-ročný tréner Wolfsburgu.

Bundesliga - 21. kolo:

Bayern - Hamburg 8:0 (3:0)

Góly: 21. a 55. Müller (prvý z 11 m), 36. a 47. Robben, 23. a 89. Götze, 56. Lewandowski, 69. Ribery, 75 000 divákov (vypredané)

Bremen - Augsburg 3:2 (3:1)

Góly: 16. Lukimya-Mulongoti, 23. Di Santo (z 11 m), 45. Gebre Selassie - 21. Klavan, 79. Werner, 39 746 divákov

Hoffenheim - Stuttgart 2:1 (1:1)

Góly: 30. Firmino, 90.+3 Rudy - 39. Sakai, 29 309 divákov

Mönchengladbach - Köln 1:0 (0:0)

Gól: 90.+1 Xhaka, 54 010 divákov (vypredané)

Leverkusen - Wolfsburg 4:5 (0:3)

Góly: 57., 62. a 67. Son Heung-Min, 72. Bellarabi - 6., 29., 63. a 90.+4 Dost, 17. Naldo, ČK: 82. Spahič (Leverkusen) 29 227 divákov

Frankfurt - Schalke 1:0 (0:0)

Gól: 65. Piazon, 50 400 divákov

Piatok:

Dortmund - Mainz 4:2 (0:1)

Góly: 49. Subotič, 55. Reus, 71. Aubameyang, 78. Sahin - 1. Soto, 56. Malli, 80 200 divákov

Domov»Futbal»Nemecko»Bláznivé kolo bundesligy: Tri top tímy strelili 17 gólov