Real vyhral 2:0, Ronaldo bol v oboch góloch. Porto vyrovnalo v Bazileji

Cristiano Ronaldo dal takto prvý gól.
Cristiano Ronaldo dal takto prvý gól. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|18. feb 2015 o 20:45

V 74. minúte Platte nastrelil brvno brány Realu, hostia o päť minút rozhodli.

BRATISLAVA. Futbalisti obhajcu Realu Madrid zvíťazili v stredajšom úvodnom osemfinále Ligy majstrov 2014/2015 na štadióne Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0 po góloch Cristiana Ronalda a Marcela.

Desaťnásobný európsky šampión tak vykročil do štvrťfinále, keďže zverenci talianskeho trénera Carla Ancelottiho privítajú v odvete bundesligistu 10. marca v oveľa výhodnejšej pozícii.

V druhom stredajšom osemfinále na Štadióne sv. Jakuba domáci Bazilej remizoval s FC Porto 1:1.

Liga majstrov, osemfinále - streda od 20.45:

Schalke 04 - Real Madrid 0:2 (0:1)

Gól: 26. Ronaldo, 79. Marcelo, 54 400 divákov

ŽK: Boateng, Neustädter, Kirchhoff - Kroos, rozhodoval: Atkinson (Angl.)

Schalke: Wellenreuther - Učida, Höwedes, Matip, Nastasič, Aogo - Höger (80. Meyer), Neustädter (57. Kirchhoff), Boateng - Choupo-Moting, Huntelaar (33. Platte)

Real: Casillas - Carvajal (82. Arbeloa), Pepe, Varane, Marcelo - Lucas Silva, Kroos, Isco (86. Illarramendi) - Bale, Benzema (78. Hernandez), C. Ronaldo

79. min: Ronaldo pekne prihral Marcelovi na šestnástku a ten ešte krajšie vystrelil - 0:2.

74. min: Domáci Platte nastrelil brvno brány Realu, skórovať mohol z dorážky aj Učida, ale tú mu už obrana Realu zblokovala a Casillas pohodlne kryl.

65. min: V druhom polčase sa toho za prvých 20 minút veľa neudialo. Domáci pohrozili trochu v útoku, ale lopta im ušla za bránkovú čiaru. Nemci tak nedali zatiaľ v osemfinále stále gól. Bayern včera neskóroval počas celých 90 minút.

39. min: Kroos parádne vysunul dlhým pasom Ronalda, Wellenreuther ale pohotovo zasiahol.

34. min: Boateng fauloval Ronalda, dostal žltú kartu, Ronaldov priamy kop Wellenreuther bravúrne vyrazil.

26. min: Wellenreuther prácu síce nemal, ale prekonal ho rovno Ronaldo po centri Carvajala.

25. min: Domáci brankár Wellenreuther zatiaľ veľa práce nemal, naopak, na druhej strane Casillasa vyskúšal Huntelaar.

9. min: taktický faul Kroosa trestá rozhodca žltou kartou, domáci mohli ísť do prečíslenia.

vysiela Jednotka, veľká sláva v Gelsenkirchene, v drese Realu privítali aj majstra sveta Toniho Kroosa, domáci fanúšikovia sú hluční tak, ako je to o Nemcoch známe.

Bazilej - Porto 1:1 (1:0)

Gól: 11. Gonzalez - 79. Danilo (11 m), 34 464 divákov

ŽK: Frei, Elneny, Samuel, Gashi, Suchý - Casemiro, O. Torres, Alex Sandro, Danilo, rozhodoval: Clattenburg (Angl.)

Bazilej: Vaclík - Xhaka, Samuel, Suchý, Safari - Frei, Elneny - Gonzalez (25. Calla), Zuffi, Gashi (83. Hamoudi) - Streller (63. Embolo)

Porto: Fabiano - Danilo, Maicon, Marcano, Alex Sandro - Herrera, Casemiro, O. Torres (68. Neves) - Tello (81. Quintero), J. Martinez, Brahimi (61. Quaresma)

vysielajú Digi Sport, Prima cool 3

Domov»Futbal»Liga majstrov»Real vyhral 2:0, Ronaldo bol v oboch góloch. Porto vyrovnalo v Bazileji