Chelsea stratila body s Burnley, Matič sa pomstil a videl červenú

Stredopoliar Chelsea Eden Hazard (vpravo) v súboji so Scottom Arfieldom z Burnley. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. feb 2015 o 18:04

Futbalisti Chelsea Londýn prekvapujúco iba remizovali s nováčikom Premier League FC Burnley 1:1.

LONDÝN. Futbalisti Chelsea Londýn senzačne zakopli v sobotňajšom dueli 26. kola Premier League. Líder tabuľky doma iba remizoval s nováčikom z Burnley 1:1, keď dohrával s desiatimi hráčmi.

Na čele tabuľky má priebežne náskok ôsmich bodov na druhý Manchester City, ktorý mal k dobru večerný zápas s Newcastlom.

Chelsea viedla od 14. minúty po góle obrancu Branislava Ivanoviča po akcii Edena Hazarda. Do problémov sa ale dostali domáci v 70. minúte - po červenej karte predčasne putoval pod sprchy Nemanja Matič. Nepáčil sa mu nebezpečný zákrok Ashleyho Barnesa na neho, spravodlivosť zobral do svojich rúk a protihráča poslal k zemi.

Barnes za škaredý faul nedostal žiaden trest a Burnley presilovku využilo deväť minút pred koncom, keď sa Ben Mee presadil hlavičkou po rohovom kope.

Mourinho sa hneval na rozhodcu

Tréner Chelsea José Mourinho sa po zápase zlostil na hlavného rozhodcu Martina Atkinsona. V prvom polčase mal podľa kouča odpískať v 33. a 43. minúte pokutové kopy.

"Nie som v dobrej nálade. Tento zápas mal štyri kľúčové momenty: v 30., 33., 43 a 69. minúte. Nemôžem ich však komentovať, pretože by som musel povedať pravdu," vyhlásil portugalský kouč. Barnes v 30. minúte fauloval Ivanoviča, ani v tomto prípade ho však Atkinson nepotrestal.

"Pokiaľ ho vôbec môžem nazvať futbalistom, už po zákroku po polhodine hry mal ísť pod sprchy. Ak by hlavný arbiter správne zareagoval v 30. minúte, k situácii v 69. minúte by vôbec neprišlo," dodal Mourinho.

City - Newcastle 5:0

Zaváhanie Chelsea využil druhý Manchester City, ktorý rozdrvil doma Newcastle United 5:0 a skresal stratu na lídra na päť bodov.

O dva góly Citizens sa postaral španielsky stredopoliar David Silva, v prvom polčase skórovali aj Sergio Aguero z jedenástky, Samir Nasri a Edin Džeko.

Manchester City - Newcastle.

Na tretie miesto sa posunul Arsenal Londýn vďaka triumfu 2:1 na ihrisku Crystal Palace. Už v 8. minúte premenil penaltu Santi Cazorla, ešte do prestávky zvýraznil náskok hostí Olivier Giroud, domáci v závere už iba korigovali.

Arsenal predstihol Manchester United, ktorý prehral na pôde Swansea 1:2. Ander Herrera síce dostal favorita do vedenia, ale Ki Song-jung okamžite odpovedal a cenné víťazstvo pre Swansea zariadil v 73. minúte po strele Jonjo Shelveyho tečom Bafetimbi Gomis.

Chelsea Londýn - Burnley 1:1 (1:0)

Góly: 14. Ivanovič - 81. Mee, ČK: 70. Matič (Chelsea)