Na Spiši bolo na finále 3600 divákov, ale po nájazdoch vyhrala Detva

Branislav Srnka z Detvy (vľavo) sa snaží ohroziť brankára Spišskej Novej Vsi Robina Blažíčka. (Autor: SITA)
SITA|27. feb 2015 o 19:59

Hokejisti Detvy vyhrali v druhom finále I. ligy v Spišskej Novej Vsi 3:2 po samostatných nájazdoch a vyrovnali stav série na 1:1.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Hokejisti Spišskej Novej Vsi zaváhali v druhom domácom súboji finále play off I. ligy a prehrali s Detvou 2:3 po samostatných nájazdoch.

Vyše 3600 divákov na tribúnach novoveského štadióna zarmútil v druhej sérii nájazdov Andrej Themár a vyrovnal stav série na 1:1. Hrá sa na štyri víťazstvá.

V riadnom hracom čase aj po predĺžení sa v súboji dvoch najlepších tímov po základnej časti zrodila remíza 2:2. Spišiaci viedli v 38. min po zásahu Františka Kokyho 2:0, ale hostia vďaka dvom gólom Andreja Themára vyrovnali a posunuli zápas do predĺženia.

Finálová séria pokračuje tretím súbojom v pondelok 2. marca od 18.00 na ľade Detvy.

Výsledok

Spišská Nová Ves - Detva 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1) - stav série 1:1

Góly: 8. Findura, 38. Koky - 40. a 51. Andrej Themár, rozhodujúci sam. nájazd: Andrej Themár, 3624 divákov

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Na Spiši bolo na finále 3600 divákov, ale po nájazdoch vyhrala Detva