Tatar rozhodol o víťazstve Detroitu, skórovali Meszároš aj Chára

Tomáš Tatar (v drese Detroitu) sa snaží presadiť pred bránou Nashvillu. Zozadu ho napáda Eric Nystrom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|1. mar 2015 o 06:51

Slovenský kanonier strelil v drese Detroitu svoj 25. gól v sezóne. Vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu.

BRATISLAVA. V noci zo soboty na nedeľu sa slovenským hokejistom v kanadsko-americkej NHL celkom darilo. Prvou hviezdou stretnutia medzi Nashvillom a Detroitom sa stal útočník hostí Tomáš Tatar.

Slovenský kanonier sa presadil v tretej tretine a rozhodol o víťazstve svojho tímu 4:3. Zaznamenal už svoj 25. gól v sezóne.

Vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu.

Víťazný gól Tomáša Tatara.

Jeho krajan Tomáš Jurčo si pripísal jednu asistenciu. Aktuálne má na konte pätnásť bodov (2+13).

Detroit dosiahol na šesťzápasovom tripe štyri výhry, jednu prehru a jednu prehru po predĺžení. "Dokázali sme si, že môžeme hrať s najlepšími tímami celej súťaže. Sme šťastní, ako to celé dopadlo," vravel Tatar.

Do formy sa postupne začína dostávať aj obranca Buffala Andrej Meszároš. Na ľade Floridy strelil jeden gól. Skóroval v druhom zápase za sebou.

Jeho mužstvo však prehralo 5:3. Tomáš Kopecký za domácich nenastúpil. Pri premiére v novom drese nebodoval ani Čech Jaromír Jágr.

Zápas absolútne nevyšiel útočníkovi Toronta Richardovi Pánikovi. Maple Leafs prehrali v Montreale 0:4. Slovák si pripísal až tri mínusové body.

Zostrih zápasu medzi Montrealom a Torontom.

V ďalšom zo súbojov nestačil Columbus na New Jersey. Prehral 0:2. Marko Daňo odohral viac ako desať minút a bol na ľade pri jednom góle súpera.

Bodovo naprázdno vyšiel aj obranca Edmontonu Martin Marinčin. Pripísal si len dve trestné minúty. Oilers napokon proti St. Louis neuspeli (1:2).

Výborný zápas odohral kapitán Bostonu Zdeno Chára. Na triumfe 4:1 nad Arizonou sa podieľal gólom a asistenciou. Vyhlásili ho za tretiu hviezdu stretnutia.

V tejto sezóne dosiahol sedemnásť bodov (5+12).

"Musíme pokračovať v dobrej hre, ktorú predvádzame v ostatných štyroch - piatich zápasoch. Približujeme sa k play-off, ale potrebujeme ďalšie body, aby sme to aj úspešne zavŕšili," cituje Cháru server Sportsnetwork.

Gól Zdena Cháru.

NHL - sobota:

Florida - Buffalo 5:3 (0:2, 3:0, 2:1)

Góly: 33. Pirri (Campbell, Jokinen), 34. Pirri (Campbell, Boyes), 39. Bjugstad (Jokinen, Boyes), 55. Upshall (MacKenzie, Thornton), 60. MacKenzie (Boyes, Jokinen) 3. Hodgson (Bogosian, Deslauriers), 8. MESZÁROŠ (Larsson, Hodgson), 53. Mitchell (Moulson, Zadorov). Brankári: Luongo - Neuvirth, strely na bránku: 47:14, 10.374 divákov

TOMÁŠ KOPECKÝ (Florida) nenastúpil - ANDREJ MESZÁROŠ (Buffalo) odohral 16:48 min, vyslal dve strely, strelil jeden gól, pripísal si dva plusové body i dve trestné minúty

Montreal - Toronto 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Góly: 5. Malhotra (Weise), 13. Plekanec (Markov, Subban), 42. Desharnais (Gallagher, Pacioretty), 58. Desharnais (Pacioretty, Gallagher). Brankári: Price - Bernier, strely na bránku: 23:30, 21.287 divákov

RICHARD PÁNIK (Toronto) odohral 18:27 min, vyslal dve strely, pripísal si tri mínusové body

Nashville - Detroit 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)

Góly: 23. Cullen (Smith, Josi), 27. Fisher (Franson, Cullen), 37. Weber (Ribeiro, Josi) 8. Smith (Andersson, Miller), 23. Miller (JURČO), 44. Marčenko (Abdelkader, Krönwall), 50. TATAR (Dacjuk, Krönwall). Brankári: Rinne - Gustavsson, strely na bránku: 40:25, 17.361 divákov

TOMÁŠ TATAR (Detroit) odohral 18:07 min, vyslal štyri strely, strelil gól, pripísal si jeden mínusový bod i dve trestné minúty, TOMÁŠ JURČO (Detroit) odohral 11:09 min, nevystrelil na bránu, pripísal si jednu asistenciu a jeden plusový bod

Edmonton - St. Louis 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 27. Schultz (Eberle, Nugent-Hopkins) 13. Jaškin (Šťastný, Berglund), 55. Šťastný (Cole). Brankári: Scrivens - Elliott, strely na bránku: 22:27, 16.839 divákov

MARTIN MARINČIN (Edmonton) odohral 19:41 min, vyslal jednu strelu, pripísal si dve trestné minúty

NY Islanders - Carolina 3:5 (1:1, 1:4, 1:0)

Góly: 12. Grabner (Strome, Boychuk), 36. Kuľomin (Clutterbuck, Hamonic), 50. Tavares (Leddy, Leddy) 18. McClement (Terry, Malone), 22. Faulk (E. Staal, Rask), 30. McClement (Nestrašil, Gerbe), 38. Malone (Nestrašil, Liles), 40. Jordán (J. Staal, Skinner). Brankári: Johnson - Ward, strely na bránku: 24:41, 16.170 divákov

JAROSLAV HALÁK (Islanders) nechytal, ĽUBOMÍR VIŠŇOVSKÝ (Islanders) nenastúpil

Philadelphia - NY Rangers 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 10. Read (Couturier, Voráček), 35. Raffl (Coburn, Lecavalier), 42. Del Zotto (Couturier), 60. Simmonds (Raffl) 11. Miller (Hagelin), 32. J. Moore (Glass, D. Moore). Brankári: Mason - Talbot, strely na bránku: 34:36, 19.979 divákov

Columbus - New Jersey 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 16. Greene (Eliáš), 60. Zajac (Gionta, Cammaleri). Brankári: McElhinney - Schneider, strely na bránku: 33:19, 17.814 divákov

MARKO DAŇO (Columbus) odohral 10:14 min, vyslal jednu strelu, pripísal si jeden mínusový bod

San Jose - Ottawa 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Góly: 3. Wingels (Irwin, Nieto), 34. Marleau (Pavelski, Burns) 28. Karlsson (Turris, Hoffman), 44. Stone (Turris), 48. Hoffman (Zibanejad, Karlsson), 59. Hoffman (Stone). Brankári: Niemi - Hammond, strely na bránku: 30:31, 17.562 divákov

Boston - Arizona 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Góly: 3. Lucic (Pastrňák, Spooner), 15. Marchand (Smith, Bergeron), 24. Bergeron (Marchand, CHÁRA), 32. CHÁRA (Smith, Lucic) 51. Erat (Doan, Yandle). Brankári: Rask - Smith (32. Domingue), strely na bránku: 34:32, 17.565 divákov

ZDENO CHÁRA (Boston) odohral 22:11 min, vyslal tri strely, zaznamenal jeden gól i asistenciu, pripísal si dva plusové body

Colorado - Minnesota 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 22. Talbot (Holden) 11. Haula (Fontaine, Brodziak), 30. Fontaine (Haula, Brodin), 46. Pominville (Granlund). Brankári: Varlamov - Dubnyk, strely na bránku: 34:32, 18.087 divákov

Domov»Hokej»NHL»Tatar rozhodol o víťazstve Detroitu, skórovali Meszároš aj Chára