KHL: CSKA Moskva je už iba jedno víťazstvo od postupu

Ilustračné foto. (Autor: SITA)
SITA|2. mar 2015 o 20:43

Výsledky pondelkových tretích zápasov štvrťfinále play off KHL.

MOSKVA. Hráči CSKA Moskva sú už len jedno víťazstvo od postupu do semifinále Západnej koferencie play off KHL. V treťom štvrťfinálovom zápase vyhrali na ľade HK Soči 2:1, keď otočili nepriaznivý vývoj duelu. Rozhodujúci presný zásah dosiahol v 58. minúte Korotkov.

Na štadióne Torpeda Nižnij Novgorod uspeli hráči SKA Petrohrad 4:2 a ujali sa vedenia v sérii 2:1. Dva góly v drese víťazného tímu si pripísali Dadonov aj Kovaľčuk.

Dinamo Minsk pod vedením slovenského kouča Ľubomíra Pokoviča doma podľahlo Jokeritu Helsinki vysoko 0:5 a vo štvrťfinálovej konfrontácii prehráva 1:2.

V pondelok bol jediným úspešným domácim tímom Lokomotiv Jaroslavľ, ktorý zdolal Dinamo Moskva 2:1 po predĺžení a rovnakým pomerom vedie aj v sérii. O osude stretnutia rozhodol v 71. minúte Apalkov.

Výsledky

Soči - CSKA Moskva 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) - stav série: 0:3

Góly: 5. Anisin (Ščastlivij, Warn) - 40. A. Radulov (Žarkov), 58. Korotkov (I. Makarov)

Nižnij Novgorod - SKA Petrohrad 2:4 (0:2, 2:2, 0:0) - stav série: 1:2

Góly: 28. Wolski (Immonen, Pepeľajev), 31. Krasnoslobodcev (Filatov) - 13. Dadonov (Panarin, Šipačov), 19. Kovaľčuk (Thoresen), 36. Kovaľčuk (Čudinov), 36. Dadonov (Šipačov)

Dinamo Minsk - Jokerit Helsinki 0:5 (0:0, 0:5, 0:0) - stav série: 1:2

Góly: 22. L. Omark, 29. L. Omark (Koukal), 32. Huhtala (Väänänen, L. Omark), 33. Aaltonen, 36. S. Moses (L. Omark)

Jaroslavľ - Dinamo Moskva 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0) - stav série: 2:1

Góly: 15. Thornberg (E. Galimov, Konkov), 71. Apalkov (Averin, Jakovlev) - 39. Soin (Sopin, Markovin)

Domov»Hokej»KHL»KHL: CSKA Moskva je už iba jedno víťazstvo od postupu