Floride sa zranili obaja gólmani, takmer nastúpil tréner brankárov

Brankár Al Montoya dostáva gól od Petra Hollanda. Po ňom už nebol schopný pokračovať v hre. Zápas napokon dochytal rovnako zranený Luongo. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|4. mar 2015 o 06:30

Floride sa najskôr zranil Roberto Luongo, ktorého nahradil Al Montoya. Toho však v tretej tretine zradili slabiny.

BRATISLAVA. Kanadsko-americká NHL mala v noci z utorka na stredu na programe desať zápasov. Predstavilo sa v nich dokopy deväť Slovákov.

V stretnutí Columbusu s Washingtonom (3:5) bol spolu so Scottom Hartnellom najaktívnejším hráčom domácich Marko Daňo. Na brankára súpera vyslal šesť striel. Nebodoval.

V drese Floridy na súboj proti Torontu nastúpil Tomáš Kopecký, ale aj on vyšiel bodovo naprázdno. Na opačnej strane si pri vyrovnávajúcom góle Kadriho na 2:2 pripísal asistenciu Richard Pánik.

Slovenský útočník nazbieral v doterajšom priebehu sezóny trinásť bodov (9+4).

Gól Kadriho na 2:2, pri ktorom asistoval aj Richard Pánik.

Torontu pomohlo aj zranenie oboch brankárov Floridy. Najskôr sa zranil Roberto Luongo - po prvej tretine ho vystriedal Al Montoya. Toho však v tretej časti hry zradili slabiny.

Niekoľko minút nebolo jasné, čo sa bude diať. Do šatne odišli Scottie Upshall a Derek McKenzie. Očakávalo sa, že sa jeden z nich postaví do bránky. Florida dokonca narýchlo vybavovala štart trénera brankárov Robba Tallasa.

Napokon Montoya po pauze pokračoval. Keď inkasoval gól na 2:3, na lavičke sa objavil vo výstroji Luongo a dochytal záverečných niečo viac ako 9 minút.

"Nestáva sa to často. Takto neskoro v noci sa nám už nepodarilo vybaviť povolenie pre Tallasa," komentoval netradičnú situáciu generálny manažér Panthers Dale Tallon.

Zranenie Luonga bolo po zásahu pukom do oblasti krku vážne. Počas zápasu absolvoval CT vyšetrenie.

Po odchode Luonga sa ako náhradník obliekol do dresu tréner brankárov Robb Tallas.

Roberto Luongo sa napokon napriek zraneniu vrátil do brány.

V bráne New Yorku Islanders v Dallase stál Jaroslav Halák. Z 35 striel dostal tri góly. Jeho tím prehral 2:3 po predĺžení. Slovenského gólmana napriek tomu vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu.

Ľubomír Višňovský strávil na ľade takmer dvadsať minút. Brankára domácich ohrozil dvoma strelami. Neúspešne.

Pri víťazstve Los Angeles v Edmontone boli dvaja Slováci. Obranca Andrej Sekera nebodoval. Marián Gáborík si do štatistík pripísal jednu asistenciu a tri plusové body.

Skúsený kanonier doteraz zaznamenal 34 bodov za sedemnásť gólov a rovnaký počet prihrávok.

Gól Trevora Lewisa na 2:0, na ktorý asistoval aj Marián Gáborík.

NHL - utorok:

Tampa Bay - Buffalo 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 17. Stamkos (Killorn, Šustr), 23. Callahan (Johnson, Filppula), 25. Hedman (Stralman, Palát). Brankári: Vasilevskij - Lindbäck, strely na bránku: 35:28, 18.922 divákov.

ANDREJ MESZÁROŠ (Buffalo) odohral 16:07 min, vyslal dve strely, pripísal si jeden mínusový bod a dve trestné minúty

New Jersey - Nashville 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 1. Larsson (Eliáš, Greene), 4. Gelinas (Gomez, Bernier), 59. Cammalleri (Fraser, Gionta) 23. Fisher (Smith, Bartley). Brankári: Schneider - Hutton, strely na bránku: 23:34, 13.012 divákov.

Florida - Toronto 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Góly: 20. Pirri (Hayes, Trocheck), 34. Ekblad (Hayes, Huberdeau) 25. Bozak (Kessel, Rielly), 41. Kadri (Gardiner, PÁNIK), 46. Holland (Booth). Brankári: Luongo (od 21. do 50. Montoya) - Bernier, strely na bránku: 42:34, 10.198 divákov.

TOMÁŠ KOPECKÝ (Florida) odohral 10:58 min, vyslal tri strely, nebodoval - RICHARD PÁNIK (Toronto) odohral 20:47 min, nevystrelil na bránu, ale pripísal si jednu asistenciu a jeden plusový bod

Philadelphia - Calgary 2:3 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)

Góly: 41. Couturier (White), 49. Streit (Raffl, Giroux) 7. Monahan (Raymond, Hudler), 25. Bäcklund (Bouma, Poirier), 62. Hudler (Brodie, Gaudreau). Brankári: Mason - Ramo, strely na bránku: 37:26, 19.513 divákov.

Minnesota - Ottawa 3:2 sn (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 21. Dumba (Granlund), 29. Dumba (Stewart, Granlund), rozh. náj. Coyle 29. Zibanejad (Ryan, Wiercioch), 32. Ryan (Hoffman, Karlsson). Brankári: Dubnyk - Hammond, strely na bránku: 38:33, 19.054 divákov.

Columbus - Washington 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)

Góly: 22. Savard (Hartnell, Ťutin), 36. Hartnell (Johnson, Wennberg), 50. Hartnell (Foligno, Johansen) 4. Ovečkin (Orpik, Bäckström), 17. Fehr (Gleason, Chimera), 23. Wilson (Chimera, Beagle), 44. Ovečkin (Bäckström, Carlson), 60. Johansson (Ward). Brankári: Bobrovskij - Holtby, strely na bránku: 30:33, 12.915 divákov.

MARKO DAŇO (Columbus) odohral 17:49 min, vyslal šesť striel, nebodoval

Arizona - Anaheim 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 30. Rieder (Gagner, Arcobello) 14. Kesler (Silfverberg), 26. Cogliano (Despres, Thompson), 48. Silfverberg (Fleischmann, Fowler), 58. Cogliano (Silfverberg, Beauchemin). Brankári: Smith - Andersen, strely na bránku: 30:35, 11.387 divákov.

Dallas - NY Islanders 3:2 pp (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

Góly: 43. Ritchie (Jokipakka, Eakin), 48. Fiddler (Garbutt, Roussel), 63. Eakin (Jamie Benn, Klingberg) 16. Bailey (Strome, Nelson), 60. Lee. Brankári: Lehtonen - HALÁK, strely na bránku: 35:37, 17.453 divákov.

JAROSLAV HALÁK (Islanders) kryl 32 z 35 striel, mal 91,4-percentnú úspešnosť zásahov a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu, ĽUBOMÍR VIŠŇOVSKÝ (Islanders) odohral 19:52 min, vyslal dve strely na bránu, nebodoval

Víťazný gól Codyho Eakina v predĺžení do siete Jaroslava Haláka.

Vancouver - San Jose 2:6 (0:3, 2:1, 0:2)

Góly: 22. H. Sedin (D. Sedin, Vrbata), 30. H. Sedin (D. Sedin, Higgins) 4. Tierney (Goodrow), 8. Karlsson (Pavelski, Irwin), 8. Couture (Nieto, Marleau), 32. Nieto (Marleau), 58. Nieto (Thornton, Burns), 59. Vlasic (Thornton). Brankári: Markström (8. Läck) - Niemi, strely na bránku: 28:30, 18.535 divákov.

Edmonton - Los Angeles 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Góly: 34. Gazdic (Oesterle, Gordon), 46. Purcell (Schultz, Nugent-Hopkins) 9. Greene (Kopitar, Lewis), 20. Lewis (Kopitar, GÁBORÍK), 23. Carter (Toffoli, Doughty), 37. Clifford (Shore, Nolan), 41. Kopitar (Lewis, Doughty). Brankári: Scrivens - Quick, strely na bránku: 23:29, 16.839 divákov.

MARTIN MARINČIN (Edmonton) odohral 16:18 min, nevystrelil na bránu a ani nebodoval - MARIÁN GÁBORÍK (Los Angeles) odohral 17:39 min, vyslal dve strely na bránu, pripísal si jednu asistenciu a tri plusové body, ANDREJ SEKERA (Los Angeles) odohral 16:36 min, vyslal dve strely na bránu, nebodoval

Domov»Hokej»NHL»Floride sa zranili obaja gólmani, takmer nastúpil tréner brankárov