Vitaj v Matrixe, Peter, okomentoval klub Pekaríkovu masku na twitteri

(Autor: Twitter)
TASR|4. mar 2015 o 10:44

Slováka udrel lakťom do tváre v sobotňajšom zápase s Augsburgom Brazílčan Caiuby. Zakrvavený Slovák musel v 75. minúte nedobrovoľne opustiť ihrisko so zlomenou nosovou kosťou.

BERLÍN. Slovenský futbalový reprezentant Peter Pekarík odohrá piatkový duel najvyššej nemeckej Bundesligy medzi Herthou Berlín a Stuttgartom s karbónovou maskou.

Dvadsaťosemročného obrancu udrel lakťom do tváre v sobotňajšom zápase 28. kola s Augsburgom (1:0) Brazílčan Caiuby. Zakrvavený Slovák musel v 75. minúte nedobrovoľne opustiť ihrisko so zlomenou nosovou kosťou.

Pekarík chcel napriek zraneniu stretnutie dohrať. Štvrtý rozhodca mu to nedovolil.

"Pri zlomenej nosovej kosti je ťažké zastaviť krvácanie. Bolo to správne rozhodnutie," citoval internetový portál bz-berlin.de slová lekára Herthy Uliho Schleichera.

Zlomenú kosť Pekaríkovi napravili ešte v ten istý deň večer v plnej narkóze na berlínskej klinike. "Lekári odviedli prvotriednu prácu. Manželka Lujza povedala, že to vôbec nie je vidieť," skonštatoval obranca.

V pondelok zhotovil špecialista Andreas Jödecke odtlačok tváre a následne sa pustil do výroby masky.

"Nesmieme strácať čas. Kým karbón stvrdne, trvá to nejakú chvíľu. Maska má štyri vrstvy. Je tvrdá ako kosť, no oveľa ľahšia," prezradil.

V utorok predpoludním čakala Slováka skúška a po nej test na trávniku: "Doteraz som nemal s niečím podobným žiadne skúsenosti. Dúfam, že budem dobre vidieť a hrať."

Caiuby, ktorý videl za úder iba žltú kartu, sa Slovákovi neospravedlnil. "Nebol to úmysel. Ale keby dostal červenú kartu, nemohol by sa sťažovať," zakončil obranca.

Domov»Futbal»Nemecko»Vitaj v Matrixe, Peter, okomentoval klub Pekaríkovu masku na twitteri