Košice vyhrali gólom v predposlednej sekunde, Martin prekvapil Nitru

Košičan Peter Sojčík strieľa rozhodujúci gól, dve sekundy pred koncom gól do siete Piešťan. (Autor: SITA)
Sportnet|4. mar 2015 o 16:33

Majster sa vyhral dôležitý tretí zápas série a vedie nad Piešťanmi 2:1 na zápasy.

Piešťany - Košice 3:4 (0:1, 0:2, 3:1) - stav série: 1:2

Góly: 39. Klempa, 47. Stupka, 56. Klempa - 19. Spilar, 22. Kutálek, 36. Suja, 60. Sojčík.

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Müllner - Kacej, Výleta, 2027 divákov

Piešťany: Šúrek - Leppänen, Brňák, Škadra, Šedivý, Kotaška, Leško, Rais, Bučka - Haring, Peško, S. Petráš - Holovič, Pašek, Stupka - T. Klempa, Mišura, R. Konečný - F. Hudec, Vaculín, Románek.

Košice: Hylák - Philipp, E. Černák, Šeda, A. Jánošík, Macejko, Cebák, Markuš, Drgoň - Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Lapšanský, Hrnka, Bicek - Sojčík, Matúš Chovan, Kutálek - Hiňďoš, Suja, R. Bondra.

PIEŠŤANY. Hokejisti Košíc zvíťazili v treťom dueli štvrťfinálovej série Slovnaft play off extraligy na ľade Piešťan 4:3. Domáci hokejisti prehrával v 36. minúte už 0:3, ale podarilo sa mu vyrovnať. V 39. min najprv skorigoval Tomáš Klempa, na rozdiel jediného gólu upravil v 47. minúte Václav Stupka.

Domáci v 56. min vďaka druhému gólu Tomáša Klempu zrovnali krok s úradujúcim majstrom. Keď už sa zdalo, že duel pôjde do predĺženia, v poslednej minúte riadneho hracieho času rozhodol o triumfe hostí Peter Sojčík.

Obhajca prvenstva v sérii hranej na štyri víťazstvá vedie 2:1. Bitka o miestenku do semifinále pokračuje už vo štvrtok o 17.00 h štvrtým duelom opäť v Piešťanoch.

Martin - Nitra 4:1 (1:0, 0:1, 3:0) - stav série: 1:2

Góly: 20. Török, 51. Bílek, 54. Varga, 57. Bílek - 25. Štefanka

Rozhodovali: Lauff, Novák - Bednár, Smrek, vylúčení: 13:11 navyše Ďatelinka 5+DKZ za údery - Mezei 5+DKZ na vrazenie na mantinel, M. Novák 5+DKZ za údery, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 4000 divákov (vypredané).

Martin: J. Čech - Dlouhý, I. Ďatelinka, M. Dvořák, Smrek, Brcko, Kolba, Rusina, Fillo - Bílek, J. Svoboda, Zucker - Važan, Fujerík, T. Török - T. Varga, Macho, O. Jokeľ - Podziňš, Dírer, Pokrivčák.

Nitra: Lakosil - P. König, Ordzovenský, Mezei, Milo, F. Kuzma, Michal Novák, Piačka, E. Bednár - Lukáš Novák, Stümpel, Tománek - Pupák, J. Štefanka, Lelkeš - H. Ručkay, R. Školiak, Marek Slovák - J. Ručkay, Bajtek, R. Mráz.

MARTIN. Hokejisti Martina zvíťazili nad HK Nitra 4:1 a znížili stav série na 1:2. Domácich poslal do vedenia v 20. minúte mladík Tomáš Török, za Nitranov vyrovnal v prostrednej časti hry skúsený Juraj Štefanka.

Domáci rozhodli o svojom víťazstve v poslednej desaťminútovke, v ktorej sa dvakrát presadil Vítězslav Bílek a raz skóroval Tibor Varga. V stretnutí sa darilo domácemu 19-ročnému krídelníkovi Tomášovi Törökovi, ktorý nazbieral tri kanadské body za gól a dve asistencie. Séria pokračuje štvrtým duelom, ktorý je na programe vo štvrtok opäť v Martine.

Hlasy:

Jaroslav Török, tréner Martina: "Dnes sme videli najlepší výkon na martinskom ľade v tejto sezóne. Chlapci dali do toho úplne všetko. Základ úspechu sme položili pri presilovkách v tretej tretine. Tým sme odskočili súperovi na dva góly a vyhrali sme. Aj keď emócie k play off patria, čiernou škvrnou boli vylúčenia za nebezpečné fauly, čo bolo úplne zbytočné. Som šťastný, víťazstvom sme sa dostali späť do série. Verím, že zajra to potvrdíme."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Bol to zápas v úžasnej atmosfére. Tak to má v play off byť. Zápas sme mali rozhodnúť z vyložených príležitostí. Doma sme boli v efektivite nadpriemerní, dnes podpriemerní. Naopak, domáci do toho šliapali, dohrávali každý súboj, využili presilovky a keď vyhrávali 3:1, bolo o výsledku rozhodnuté."

Online

60. min. Sojčík využil chybu Škadru v obrannom pásme a gólom v predposlednej sekunde rozhodol o víťazstve Košíc.

57. min. Martinčania hrajú v tretej časti výborne a po druhom góle Bílka vyhrávajú nad Nitrou 4:1.

55. min. Piešťany nevyužili presilovú hru, ale pár sekúnd po jej skončení vyrovnal Klempa na 3:3.

54. min. Martin využil ďalšiu presilovku, na 3:1 zvýšil Varga.

52. min. Piešťany sa tlačia pred Hyláka, hostia útokom odolávajú. V Martine je stav nerozhodný 1:1.

51. min. Martinčania sa dostali do vedenia 2:1 po góle Bílka v početnej výhode.

50. min. Mezei tvrdo zasiahol Ďatelinku a rozhodcovia mu udelili vyšší trest do konca zápasu. Martinčania hrajú 106-sekundovú presilovú hru päť na tri.

47. min. Stupka zobral dvom Košičanom puk a strelou pod Hylákovu vyrážačku znížil na 2:3.

39. min. Konečný využil chybu Kutálka a Klempa strelil po jeho prihrávke prvý gól Piešťan.

36. min. Macejko našiel strieľanou prihrávkou Suju a ten tečom zvýšil náskok Košíc na 3:0.

33. min. V Piešťanoch sa hrá ofenzívny hokej so šancami na oboch stranách. Stav sa však nezmenil, Košice vyhrávajú 2:0.

25. min. Nitra potrestala chybu Martina a Štefanka vyrovnal v presilovej hre o dvoch hráčov na 1:1.

22. min. Sojčík prihral z pravého kruhu voľnému Kutálkovi, ktorý do odkrytej bránky zvýšil náskok Košíc na 2:0.

20. min. Martin senzačne vedie nad Nitrou. Gól strelil tesne pred koncom tretiny Török.

18. min. Spilar otvoril skóre. Košice vedú v Piešťanoch 1:0.

13. min. Gól Piešťan neplatí pre postavenie hráča v bránkovisku. Domáci mali veľa šancí, mohli viesť 1:0.

9. min. Piešťany lepšie kombinujú, sú pohyblivejší a majú viac šancí v zápase proti Košiciam. Prvý útok domácich mal tri obrovské gólové šance.

Zápasy sa začali. Stav série Košice - Piešťany je 1:1. Nitra vedie nad Martinom 2:0 na zápasy.

Domov»Hokej»Slovensko»Košice vyhrali gólom v predposlednej sekunde, Martin prekvapil Nitru