Nitra je len krok od postupu, Piešťany stav série s Košicami vyrovnali

(Autor: TASR)
Sportnet|5. mar 2015 o 16:43

"Piešťany hrajú výborne, preto je to trápenie. Štvrťfinále je pre favoritov o to ťažšie, že hráme s 8. tímom po základnej časti," vraví košický strelec Spilar.

Piešťany - Košice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) - stav série: 2:2

Góly: 14. S. Petráš, 37. Mišura, 59. Pašek - 57. Spilar

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška, Lokšík - Sčensný, Stanzel, 2203 divákov.

Piešťany: Šúrek Brňák, Leppänen, Šedivý, Škadra, Leško, Kotaška, Bučka, Rais, Hudec Petráš, Peško, Haring Stupka, Holovič, Pašek Konečný, Mišura, Klempa Románek, Vaculín, Hudec

Košice: Hylák Černák, Štrbák, Jánošík, Philipp, Cebák, Macejko, Drgoň, Šeda Spilar, Bartoš, Jenčík Bicek, Hrnka, Lapšanský Kutálek, Chovan, Sojčík Bondra, Suja, Hinďoš

PIEŠŤANY. Hokejisti Piešťan sa otriasli zo stredajšieho šokujúceho záveru tretieho zápasu štvrťfinálovej série proti Košiciam a súpera zdolali 3:1. Stav série vyrovnali na 2:2.

Skóre stretnutia otvoril v 14. min Samuel Petráš, ktorý sa z pravého rohu klziska dostal až pred brankára Alexandra Hyláka a puk prepasíroval za jeho chrbát.

Domáci zvýšili vedenie v presilovej hre v 37. minúte, keď osamotený Matej Mišura zblízka pohodlne skóroval do odkrytej košickej bránky. Hostia sa snažili v záverečnej dvadsaťminútovke čosi urobiť so zápasom, ale proti bol piešťanský gólman Martin Šúrek.

Dvadsaťsedemročný brankár pochytal šance Adama Lapšanského a Martina Štrbáka. Košičania sa napokon dočkali tri minúty pred koncom. Z ľavej strany si dobre nakorčuľoval Gabriel Spilar a presadil sa popri Šúrekovej vyrážačke. Úradujúci majster hral v závere presilovku a k tomu odvolal aj Hyláka na striedačku, no k puku sa dostal bývalý hráč Kośíc Dušan Pašek a dal gól do prázdnej bránky.

Bitka o postup do semifinále pokračuje v nedeľu 8. marca o 17.00 h piatym duelom v košickej Steel aréne.

Hlasy:

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: Sme radi, že po včerajšom zápase sme ustáli prvú tretinu a dali sme aj gól. Chalani si začali veriť a išli sme za víťazstvom. Mali sme dnes viac šťastia ako súper a podržal nás aj brankár. Chalani bojovali, sme radi, že sa po včerajšku zdvihli a zdolali sme favorita.

Peter Oremus, tréner Košíc: Úvod sme mali lepší, ako v predošlom zápase. Vytvorili sme si aj šance, ale ich realizácia nebola podľa našich predstáv. Gól, ktorý sme strelili, prišiel neskoro. Mali sme dať gól v druhej tretine, keď sme mali šance. Nestalo sa a s jedným gólom sa nevyhráva.

Dušan Pašek, útočník a strelec tretieho gólu Piešťan: "Už predtým som mal trafiť prázdnu bránku, ale nakoniec to dobre dopadlo a dal som gól. Ale je ´sranda´, že z dvoch milimetrov som to netrafil a potom som trafil cez celé klzisko."

Martin Šúrek, brankár Piešťan: "V Play off som nečakal takú veľkú návštevu, prekvapilo ma to. Dúfam, že na šiesty zápas príde ešte o niečo viac ľudí a vytvoria takúto úžasnú atmosféru."

Gabriel Spilar, útočník a jediný strelec Košíc: "Piešťany hrajú výborne, preto je to trápenie. Štvrťfinále je pre favoritov o to ťažšie, že hráme s 8. tímom po základnej časti a oni nemajú čo stratiť. Je to 2:2 a myslím si, že je to zaslúžené a trochu aj smutné pre nás. Ideme domov, aby sme zvíťazili a potom tu ukončili sériu."

Adam Lapšanský, útočník Košíc: "Povedali sme si, že sa musíme zlepšiť a byť aktívnejší za začiatku. Tak sa aj stalo, ale bohužiaľ, Piešťany nám strelil prvý gól. V play off sme začali robiť individuálne chyby a nedarí sa nám v koncovke."

Martin - Nitra 0:7 (0:2, 0:4, 0:1) - stav série 1:3

Góly: 1. Lelkeš, 16. Ručkay, 22. Školiak, 23. Marek Slovák, 26. R. Tománek, 27. Bajtek, 46. Lelkeš.

Vylúčení: 7:11 na 2 min, navyše: T. Varga 5+DKZ a Kolba (obaja Martin) 10 min za údery, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, T. Orolin - Korba, Rovenský, 3200 divákov.

Martin: J. Čech (23. min. Dzubina) - Dlouhý, I. Ďatelinka, M. Dvořák, Smrek, Rusina, Kolba, Fillo, Šugár - Važan, J. Svoboda, Zucker - Bílek, Fujerík, T. Török - Podziňš, Macho, T. Varga - Pokrivčák, Dírer, O. Jokeľ

Nitra: Valent - P. König, Ordzovenský, Mezei, Milo, F. Kuzma, Michal Novák, Piačka, E. Bednár - Lukáš Novák, Stümpel, Tománek - Pupák, J. Štefanka, Lelkeš - H. Ručkay, R. Školiak, Marek Slovák - J. Ručkay, Bajtek, R. Mráz

MARTIN. Hráči hokejového HK Nitra predviedli vo štvrtom dueli doslova uragán. Vyhrali vysoko 7:0.

V prvej tretine skórovali Richard Lelkeš a Henrich Ručkay, v druhom dejstve sa v rozpätí piatich minút postupne presadili René Školiak, Marek Slovák, kanonier Roman Tománek a Filip Bajtek.

Po štvrtom inkasovanom góle opustil bránku domácich Jakub Čech, jeho miesto zaujal Michal Dzubina. Skóre duelu uzavrel v 47. min svojím druhým gólom v stretnutí Lelkeš. Postup môže Nitra vybojovať v nedeľu 8. marca na domácom štadióne.

Hlasy:

Michal Beran, asistent trénera Martina: "Po úspešnom včerajšom zápase inkasovaný gól v úvode dnešného i potom ten druhý výrazne poznačili náš výkon. V druhej tretine sme chceli hrať lepšie, ale namiesto toho sme dostali ďalšie góly a priebeh sme už potom nezvládli. Chýbali nám citeľne viacerí hráči zo základnej zostavy. Sme sklamaní."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Dosiahli sme dôležitý výsledok. Víťazstvo na ľade súpera v play off sa dvojnásobne cení. Kým včera sme doplatili na slabú produktivitu, dnes sme domácich zmrazili rýchlym gólom v úvode a hlavne v druhej tretine sme strieľali góly zo všetkých pozícií. Domáci tým boli veľmi zaskočení a v závere sme už hru kontrolovali."

Onlajn

57. min. Martinskí hokejisti sú z výsledku frustrovaní a zbytočne faulujú hostí. Na päť minút za sekanie vylúčili rozhodcovia Tibora Vargu. Zápas sa len dohráva.

V Piešťanoch sa zápas skončil. Domáci hokejisti vyhrali 3:1. V Martine sa ďalej hrá. Lelkeš zvýšil už na 7:0.

59. min. Do prázdnej bránky hneď na to poslal puk Dušan Pašek. Piešťany vyrovnajú stav série s veľkým favoritom na 2:2 na zápasy.

59. min. Košice hrajú bez brankára. Piešťany majú vyučeného hráča.

57. min. Košice znižujú. Kontaktný gól strelil Gabriel Spilar.

50. min. Košičania sa snažia streliť kontaktný gól. V presilovke si vytvorili veľký tlak. Piešťany odolávajú.

40. min. "Robime veľké hrubky a chýba nám pohyb. Nitra je tím, ktorý to vie využiť," hovorí kapitán Martina Ivan Ďatelinka pre RTVS. "Neviem, čo sa dá robiť so stavom 0:6 za jednu tretinu."

38. min. V Martine zápas kúskujú šarvátky. Martin mal možnosť presilovej hry, no nevyužil ju.

40. min. Piešťany majú veľkú príležitosť štvrťfinálovú sériu s víťazom základnej časti vyrovnať. Na konci tretiny mali domáci ďalšie dve veľké šance.

37. min. Piešťany zvyšujú na 2:0. Využili přesilovku, keď puk do siete zblízka dorazil Mišura. Košice pritom mali dostatok šancí. Gól však nestrelili.

27. min. Hostia hrajú už skoro exhibične.

26. min. Dzubina si čisté konto dlho neudržal - Martin prehráva 0:5

23. min. Po nenápadnej strele spoza obrancu zvýšil v Martine na 0:4 Slovák. Martin poslal do bránky Dzubinu.

22. min. Po skrumáži pred bránkou dorazil puk do siete René Školiak. Najskôr puk efektne prehodil cez ležiaceho brankára, trafil len žŕdku. O chvíľu ho dorazil do siete.

20. min. V Piešťanoch boli v prvej tretine aktívnejší Košičania. Mali dosť šancí, no po prvej tretine prehrávajú.

15. min. Nitrania s prehľadom zvyšujú v Martine skóre na 2:0. Po vyšachovaní obrany strelil z blízka gól Henrich Ručkay.

14. min. V Piešťanoch sa domáci hokejisti ujali vedenia.

1. min. Prakticky z prvej akcie otvorili Nitrania skóre. Presadil sa Lelkeš.

Zápasy sa začali. Martin nastúpil opäť bez najproduktívnejších hráčov Galamboša a Markoviča. V stredu aj v takejto zostave dokázal nad Nitrou zvíťaziť 4:1.

Domov»Hokej»Slovensko»Nitra je len krok od postupu, Piešťany stav série s Košicami vyrovnali