Arsenal v Lige majstrov končí, Atlético postúpilo až po penaltách

Olivier Giroud z Arsenalu Londýn.
Olivier Giroud z Arsenalu Londýn. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|17. mar 2015 o 21:09

Odvety osemfinále Ligy majstrov: AS Monaco - Arsenal 0:2, Atlético Madrid - Leverkusen 1:0 a 3:2 na pokutové kopy.

MONAKO, MADRID. Futbalisti Arsenalu Londýn síce vyhrali v odvete osemfinále Ligy majstrov na pôde AS Monaco 2:0, ale na postup im to nestačilo.

V úvodnom súboji v Londýne totiž Monaco vyhralo 3:1 a vďaka väčšiemu počtu gólov strelených na ihrisku súpera postúpilo do štvrťfinále.

Arsenal mal najmä v prvom polčase viacero šancí, skóroval však len Olivier Giroud. Po prestávke sa anglický tím presadzoval ťažšie, ale v 79. minúte predsa len skóroval Aaron Ramsey.

Postupový tretí gól však Arsenal nepridal - aj vďaka skvelému zákroku domáceho brankára Subašiča po hlavičke Sáncheza.

Štvrťfinále Ligy majstrov môže byť šokujúco bez anglického tímu. Posledným zástupcom z Premier League v súťaži je Manchester City, ktorý čaká v stredu odveta na pôde Barcelony, pričom prvý zápas prehral 1:2.

Atlético tŕplo v penaltách

Lanský finalista Ligy majstrov Atlético Madrid viedol v riadnom hracom čase i po predĺžení vďaka gólu Suareza nad Leverkusenom 1:0. Keďže prvý zápas rovnakým rozdielom vyhral nemecký tím, v Madride rozhodoval až penaltový rozstrel.

V ňom až päť hráčov nepremenilo svoje pokusy - rozhodujúcu penaltu zahodil Kießling z Leverkusenu a Atlético tak postupuje do štvrťfinále po triumfe 3:2 v rozstrele.

Postup do štvrťfinále si už minulý týždeň vybojovali Real Madrid, FC Porto, Paríž St. Germain a Bayern Mníchov.

V stredu sú na programe posledné dva odvetné osemfinálové zápasy FC Barcelona - Manchester City (prvý zápas 2:1) a Borussia Dortmund - Juventus Turín (1:2).

Žreb štvrťfinále Ligy majstrov sa uskutoční v piatok.

AS Monaco - Arsenal 0:2 (0:1)

Góly: 36. Giroud, 79. Ramsey. ŽK: 52. Kondogbia - 42. Alexis Sánchez, rozhodoval: Moen (Nór.)

Prvý zápas: 3:1, AS Monaco postúpilo do štvrťfinále

Gól Ramseyho.

Gól Girouda.

Monaco: Subašič - Fabinho, Abdennour, Wallace, Kurzawa - Kondogbia, Toulalan - Dirar (86. Elderson), Joao Moutinho, Martial (60. Ferreira) - Berbatov (70. B. Silva)

Arsenal: Ospina - Bellerín, Mertesacker, Koscielny, Monreal (83. Gibbs) - Coquelin (63. Ramsey), Santi Cazorla - Alexis Sánchez, Özil, Welbeck (72. Walcott) - Giroud

Atlético Madrid - Leverkusen 1:0 (1:0, 1:0) - 3:2 na penalty

Gól: 27. Suarez. ŽK: 30. J. Gimenéz, 72. J. Gámez, 75. M. Suárez, 110. F. Torres - 26. Spahič, 65. Toprak, 78. Hakan Calhanoglu, 89. Wendell, 102. Kießling, 113. Papadopoulos, rozhodoval: Rizzoli (Tal.)

Pokutové kopy: Raúl García prestrelil, Hakan Calhanoglu nepremenil, Griezmann 1:0, Rolfes 1:1, M. Suárez 2:1, Toprak prestrelil, Koke nedal, G. Castro 2:2, F. Torres 3:2, Kießling nedal

Prvý zápas: 0:1, postupuje Atlético

Gól Suareza.

Atlético: Moyá (23. Oblak) - Juanfran, J. Gimenéz, Miranda, J. Gámez - M. Suárez - Koke - Arda Turan, Cani (46. Raúl García) - Mandžukič (83. F. Torres), Griezmann

Leverkusen: Leno - Hilbert, Toprak, Spahič, Wendell - G. Castro, L. Bender (104. Papadopoulos) - Bellarabi, Hakan Calhanoglu, Son Heung-Min (77. Rolfes) - Drmič (69. Kießling)

Domov»Futbal»Liga majstrov»Arsenal v Lige majstrov končí, Atlético postúpilo až po penaltách