Trenčín aj v oslabení strelil Slovanu dva góly a je v semifinále

Radosť Trenčanov po víťazstve nad Slovanom.
Radosť Trenčanov po víťazstve nad Slovanom. (Autor: TASR)
Sportnet|18. mar 2015 o 16:36

Do semifinále Slovnaft Cupu postúpila aj Dunajská Streda, ktorá vyradila obhajcu trofeje MFK Košice po penaltovom rozstrele.

TRENČÍN. Futbalisti AS Trenčín postúpili do semifinále slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup. Vo štvrťfinálovom dueli zvíťazili na domácom trávniku nad Slovanom Bratislava 2:1.

Hostia pritom viedli od 56. minúty po góle striedajúceho Karola Mészárosa. Trenčania hrali navyše od 65. minúty len s desiatimi hráčmi, keď bol po druhej žltej karte vylúčený Matúš Bero.

Slovan však presilovku nezvládol. V 75. minúte vyrovnal Jairo da Silva a o päť minút neskôr Gino van Kessel zariadil postup Trenčína. Jeho súperom v semifinále bude Banská Bystrica.

Martin Ševela, tréner Trenčína: "V zápase sme nepredviedli všetko, čo je v našich možnostiach. Paradoxne, nakoplo nás vylúčenie Bera. V ďalších zápasoch sa musíme prezentovať inak. Nemôžeme hazardovať s menom klubu a musíme veľa vecí zlepšiť."

Jozef Chovanec, tréner Slovana: "Budem stručný. Trenčínu sme darovali postup."

Jairo (vpravo) strieľa prvý gól Trenčína. FOTO - TASR

Slovnaft Cup, štvrťfinále (hralo sa na jeden zápas)

Trenčín - Slovan Bratislava 2:1 (0:0)

Góly: 75. Jairo da Silva, 80. Van Kessel - 56. K. Mészáros, ŽK: 42. Bero - 62. Niňaj, 68. Simovič, 87. Soumah, ČK: 65. Bero (Trenčín) po 2. ŽK, rozhodovali: Sedlák - Hancko, D. Hrčka, 2831 divákov

Trenčín: Šemrinec - Čögley, Ramón Rodríguez da Silva, Rundič, Madu Kingsley (61. Mondek) - Rabiu (84. Kleščík), Lobotka, Bero - Van Kessel, Jairo da Silva, Guba (61. Lawrence)

Slovan: Krnáč - Čikoš, Saláta, Gorosito, Niňaj - Simovič, Lásik (82. Soumah) - F. Kubík (25. K. Mészáros), Štefánik, L. Peltier (75. Milinkovič) - Zreľák

Radosť hráčov i fanúšikov v Trenčíne. FOTO - TASR

Do semifinále postúpili aj futbalisti DAC Dunajská Streda, ktorí vyhrali na pôde obhajcu trofeje MFK Košice 3:2 po penaltovom rozstrele.

V prvom polčase si oba tímy vypracovali niekoľko gólových šancí. Najväčšiu mal v jeho závere domáci Haškič, ktorý si najprv pekne poradil s brániacim hráčom, ale vybiehajúceho Polačeka sa mu už nepodarilo obhodiť

Nevýrazný začiatok druhého dejstva prerušil až gól Viazanka, ktorý v 64. minúte posielal z pravej strany prihrávku na nabiehajúceho Pačindu, ktorý síce loptu netrafil, ale tá sa od žrde odrazila do siete - 1:0.

Hostia vyrovnali v 87. minúte, keď sa z hranice šestnástky presadil Ljubičič. Penaltový rozstrel zvládla lepšie Dunajská Streda, v semifinále sa stretne s tímom FK Senica.

Marek Fabuľa, tréner MFK Košice: "Gól, ktorý sme dali, nám veľmi pomohol psychicky. Záver sme však nezvládli, stratili sme ľahkú loptu a súper svoju snahu okorenil gólom. Ten sa podpísal aj pod penaltový rozstrel."

Tomislav Marič, tréner DAC: "Naše mužstvo počas 90-tich minút relatívne dobre pracovalo a ku koncu to bolo napäté stretnutie. Podarilo sa nám vyrovnať a rozstrel je už lotéria."

Košice - Dunajská Streda 1:1 (0:0), 2:3 na penalty

Góly: 64. Viazanko - 87. Ljubičič. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Sekulič, Djordjevič, Novák, Šinglár - Ljubičič, 1410 divákov.

Rozstrel: Viazanko - 1:0, Szarka - 1:1, Sekulič - nedal, Szabó - 1:2, Pačinda - 2:2, Michalík - 2:3, Novák - nedal, Sarr - nedal, Šinglár - nedal

Košice: Stijakovič - Sekulič, Kavka, Ostojič, Djordjevič - Šinglár - Haskič, Huk, Dimun (46. Viazanko), Pačinda - Novák

D. Streda: Polaček - Turňa, Michalík, Kwin, Szabó - Ljubičič, Sesar (73. Černák) Ujlaky (59. Brašeň), Sarr, Štepanovský (81. Krišto) Szarka

Domov»Futbalnet»Trenčín aj v oslabení strelil Slovanu dva góly a je v semifinále