Barcelona zdolala Real, náskok v lige zvýšila na štyri body

Luis Suárez (s číslom 9) strieľa víťazný gól do siete Ikera Casillasa.
Luis Suárez (s číslom 9) strieľa víťazný gól do siete Ikera Casillasa. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|22. mar 2015 o 21:55

Skóre zápasu otvoril domáci Jeremy Mathieu. Za Real vyrovnala najväčšia hviezda Cristiano Ronaldo. Rozhodujúci gól strelil v druhom polčase Luis Suárez.

EL CLÁSICO

FC Barcelona - Real Madrid 2:1 (1:1)

Góly: 19. Mathieu, 56. Suárez - 32. Cristiano Ronaldo

BARCELONA. Futbalisti FC Barcelona zvládli 229. súťažné El Clásico proti Realu Madrid v najvyššej domácej súťaži. V nedeľňajšom šlágri 28. kola triumfovali na Nou Campe nad odvekým rivalom 2:1.

Na čele tabuľky Primera Division mu odskočili už na rozdiel štyroch bodov.

Dve tretiny zápasu pritom herne zaostávali. V 56. minúte ich však spasil víťazný gól Luisa Suáreza. Uruguajčan zariadil celkovo 89. triumf Barcelony.

Z duelu Lionela Messiho s Cristianom Ronaldom vyšiel víťazne hosťujúci topkanonier. Postaral o jediný presný zásah Realu v zápase.

Rozhodca neuznal gól

Domáci pôsobili v úvodných minútach vyrovnanejším dojmom, no Realu pomáhala fyzická dominancia na trávniku. A postupom času prebral i hernú taktovku nad priebehom polčasu.

V 12. minúte založil Marcelo akciu, na ktorej konci našiel Benzema efektným lobom na pravom okraji päťky Ronalda. Portugalčan z ťažkého uhla namieril len do brvna.

Prvá veľká šanca domácich sa skončila gólom - Messiho center umiestnil hlavou do brány Mathieu.

Po polhodine hry zahodil zblízka obrovskú možnosť Neymar. A domáci pykali. Realu vyšiel rýchly protiútok. Po Modričovej kolmici vyzval Benzema pätičkou Ronalda a ten špičkou kopačky vyrovnal.

Dominancia hostí vygradovala a v 40. minúte vyústila aj do vedúceho gólu. Balea však obral o radosť ofsajdový verdikt. Za obranou stál Cristiano Ronaldo, ktorý mu prihrával

Naposledy vyhral Real

Real držal zápas vo svojich rukách aj na začiatku druhého dejstva. Benzema z päťky vyskúšal Bravovu pozornosť.

V 56. minúte Dani Alves vysunul Luisa Suáreza, ten si jedným dotykom ideálne spracoval loptu a prízemnou strelou do pravého dolného rohu dostal znovu do vedenia domáci tím.

Hra sa následne zmenila na kolotoč súbojov v rozpore s pravidlami. Pribudlo mnoho emotívnych prejavov, zvýšila sa aj početnosť žltých kariet.

Z hry Realu sa vytratila pohoda. Z klbka šancí sa však neujalo Messiho technické ani Neymarovo silové zakončenie.

Hostia sa opäť ozvali až v 78. minúte - Benzemovu zblokovanú strelu vyrazil Bravo vedľa brány. Barcelona mohla v závere pridať ďalšie góly, ale Jordi Alba a po ňom ani Messi neuspeli.

Barcelona sa revanšovala Realu za prehru 1:3, ktorú zaznamenala v 9. kole 25. októbra minulého roka. V historickej bilancii Madridčania vedú 92:89 na triumfy, remíz bolo 48. Skóre je 388:371.

Domov»Futbal»Španielsko»Barcelona zdolala Real, náskok v lige zvýšila na štyri body